Galeria zdjęć z finału 2017
Film z finału 2017

Strona imprezy

 

Barbara Dżugaj: Już niedługo 58 edycja Turnieju„Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka. W kwietniu 2018 r. w VII Ogrodzie Jordanowskim w Warszawie i Ośrodku Hutnik Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, rozpoczną się rozgrywki grupowe w ramach 58 edycji Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka.

Zawody objęte są  patronatem honorowym Polskiego Związku Piłki Nożnej , a ich finał odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3. Wstęp bezpłatny!

Kategorie wiekowe

Turniej jest podzielony na trzy fazy: grupową, pucharową i Wielki Finał.Rozgrywki toczyć się będą równolegle w dwóch kategoriach: dziewczynki i chłopcy oraz trzech kategoriach wiekowych:
•    I grupa: roczniki 2002 – 2003 (15 – 16 lat)
•    II grupa: roczniki 2004- 2006 (12 – 14 lat)
•    III grupa: roczniki 2007 i młodsi (11 lat i młodsi)

Uczestnicy

W turnieju mogą brać udział zawodnicy drużyn UKS i KS, którzy nie są zgłoszeni do okręgowych związków piłki nożnej. Maksymalnie 10 – osobowe zespoły szkolne, domy dziecka, domy kultury, drużyny parafialne, tzn. „drużyny podwórkowe”.

Zapisy

Ruszyły 20 marca 2018 r. Zgłoszenia można dokonać na formularzu dostępnym na stronie www.aktywnawarszawa.pl w zakładce: Gramy o Złotą Piłkę

Cele i historia


Turniej, który w tym roku odbywa się już po raz 58 spełnia ważne cele sportowo-wychowawcze: popularyzuje piłkę nożną, umożliwia młodzieży udział w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz wyszukuje talenty piłkarskie. Jest jedną z najstarszych imprez piłkarskich tego typu w Polsce. Odbywa się od 1965r. i uczestniczyli w nim m. in. Dariusz Dziekanowski, Stanisław Terlecki, Michał i Marcin Żewłakow oraz Tomasz Jarzębowski.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” był Aleksander Zaranek – sędzia piłkarski, główny organizator pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie.
 
{moscomment}