Relacja video 2017
Zapowiedź video 2018

 Strona wydarzenia na FB

Bartek Sobecki:Już ponad 70 zawodników z ośmiu krajów zapisało się na Międzynarodowe zawody w wyścigach psich zaprzęgów "Wieliszew Cup”. Wśród nich są aktualni mistrzowie świata, Europy i Polski. Wciąż można dołączyć do tego elitarnego grona. Szczególnie zapraszamy amatorów. To wyjątkowa okazja, aby zadebiutować startem w towarzystwie mistrzów świata czy Europy!

Co to jest „Wieliszew Cup”?

To dwudniowe zawody w wyścigach psich zaprzęgów, które odbędą się 14-15 kwietnia 2018 roku w Wieliszewie niedaleko Warszawy. Zawody mają rangę Pucharu Świata, Baltic Cup oraz Pucharu Polski. Będą rozgrywane według przepisów Międzynarodowej Federacji Sportu Psich Zaprzęgów (IFSS). Organizatorami wydarzenia są Klub Sportowy Alaska oraz Urząd Gminy Wieliszew.

Na czym to polega?

Psie zaprzęgi to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wiele dyscyplin, w których liczy się współpraca psa i człowieka. Każda z nich jest na swój sposób widowiskowa. W Wieliszewie zawodnicy będą się zmagać w następujących klasach:

B - wózek z 4-6 psami
C - wózek z 3-4 psami
D - wózek lub hulajnoga z dwoma psami
SC1 - hulajnoga z jednym psem
BJM - bikejoring mężczyzn (rower z psem, startuje kolarz plus jeden pies)
BJK - bikejoring kobiet
CCM - canicross mężczyzn (bieg z psem, startuje biegacz z jednym psem)
CCK - canicross kobiet
W Wieliszewie odbędzie się także Puchar Samojeda, czyli specjalne zawody dedykowane dzieciom. Dzieci startują w biegu z psem, oczywiście wszystko odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa - najmłodsi są asekurowani podczas biegu przez dorosłych.

Dla kogo?


Dla każdego, kto ma ochotę spróbować swoich sił w psich zaprzęgach. Zapraszamy nie tylko licencjonowanych zawodników, ale również amatorów, którym rekomendujemy przede wszystkim starty w canicrossie (bieg z psem) czy bikejoringu (rower z psem). Oczywiście serdecznie zapraszamy kibiców i wszystkich, którzy chcieliby z bliska zobaczyć wyjątkowe zmagania psio-ludzkich zespołów.

Szczegółowe informacje na temat samych zawodów oraz zapisów znajdują się wydarzeniu na Facebooku

 

{moscomment}