W minioną sobotę 2 września 2017 odbyła się IV edycja Biegu "Piotr i Paweł" w Gdańsku. Był to jednak zupełnie inny bieg niż w poprzednich latach. Zmienił się klimat imprezy, trasa, meta i cała oprawa wydarzenia.

Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Zdążyć przed Zachodem Słońca". Dosłownie, miało ono oznaczać, że zawodnicy będą kończyć swoje zmagania na plaży przy blasku zachodzącego słońca.  Mimo świetnej organizacji i mnóstwa wspaniałych pomysłów, jednej rzeczy nie da się zaplanować - pogody.. Tak było niestety tym razem. Miało być słonecznie, hawajsko i z zachodem słońca. Było deszczowo i zimno ale za to morze pięknie pohukiwało i było pełne pięknych, wielkich, grzywiastych fal, co jakiś czas oświetlanych przebijającym się przez chmury słońcem. Była nawet tęcza, która pokazała się na niebie podczas plażowej rozgrzewki! Nie zabrakło na plaży strefy leżakowej, palm i słomianych parasoli :)

Zawodnicy wystartowali o godzinie 17:30. Do pokonania mieli 10 km (dwie pętle po 5 km) alejkami Parku im. Ronalda Reagana. Zaraz po starcie lunął ulewny deszcz i utrzymywał się przez dobre 20 minut. W IV edycji Biegu "Piotr i Paweł zwyciężył Bartosz Zając z czasem 00:33:35. Wśród kobiet najlepsza była Iwona Nieradka z czasem 00:40:35.

Bieg kończył się wspaniałym finiszem wzdłuż morskiego brzegu, z metą na plaży. Finiszerów wbiegających na ostatnie metry na piaszczysty odcinek przed metą, witała grupa bębniarzy. Bębny dodawały biegaczom energii na tym końcowym odcinku trasy :) Na mecie czekały na uczestników piękne medale w kształcie muszli i hawajskie girlandy z kwiatów. Nawet mimo silnego wiatru i przelotnych opadów było więc naprawdę hawajsko :)
Najtrudniej mieli Ci, którzy zdecydowali się wystarować wraz ze swoimi pociechami, pchając je przed sobą w wózkach. Dla nich plaża była prawdziwym wyzwaniem. Mimo to dzielnie ją pokonywali :)

Wszyscy otrzymali bogaty pakiet startowy i koszulki od sponsora - sieci supermarketów "Piotr i Paweł".

Zawodnikom i kibicom czas umilała hawajska grupa muzyczna. Po zawodach odbył się dodatkowy koncert w wykonaniu zespołu. Dekoracja zwycięzców odbywała się na tle morza i rozświetlonego światłami wieczornych latarni Molo Brzeźno :) Na zakończenie imprezy najwytrwalsi mogli obejrzeć jeszcze niezwykle zjawiskowy występ grupy, która zaprezentowała pokaz tańca z ogniem - Fire Show.

W hawajskiej strefie zawodnika można było spróbować pysznych sałatek z "Kuchni Polki", napić się orzeźwiającej wody kokosowej "CocoNaut" i posilić się batonami energetycznymi od MaxSport. Wodę zapewniała firma Magnesia.

Organizatorzy przygotowali także tradycyjnie biegi dla dzieci. Trasa rywalizacji dla najmłodszych została również zaplanowana na plaży. Były to dla startujących dzieciaków bardzo emocjonujące i na pewno niezapomniane chwile! Oprócz startu w biegach najmłodsi mogli wziąć udział w różnych, specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach "sportowych" :)  jak rzut kokosem :), przeciąganie liny, itp.

Mamy nadzieję, że za rok pogoda będzie nieco łaskawsza :) Już dziś zapraszamy bardzo serdecznie na V edycję Biegu "Piotr i Paweł" w Gdańsku!!

Niebawem zaprezentujemy Wam mnóstwo zdjęć i film z biegu :)

 
Fotorelacja
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}