Bartłomiej Sobecki: 7. Bieg Fabrykanta, odbędzie się w najbliższą sobotę. Do biegu głównego zgłosiło się blisko  1500 uczestników. Jak co roku trasa wytyczona została na terenie Księżego Młyna, czyli najbardziej „fabrykanckiej” części Łodzi.

– Bieg Fabrykanta cenię sobie jak pewnie wszyscy, którzy brali w nim udział za trasę, która pokazuje starą choć już częściowo zrewitalizowaną Łódź. Na imprezie co roku panuje gorąca atmosfera, zarówno jeśli chodzi o rywalizację sportową jak i kibiców zgromadzonych na trasie, szczególnie w okolicach startu i mety dlatego cieszę się, że będą dwie pętle – mówi Monika Kaczmarek z Accenture Delivery Center Łódź – zapraszam również wszystkich na najgłośniejszy punkt kibicowania Accenture, który będzie zlokalizowany w okolicach ul. Magazynowej!

Mistrzostwa Polski Kobiet

W rywalizacji Pań czekają nas emocje związane z walką o medale! W tym roku po raz drugi w ramach Biegu Fabrykanta odbędą się Mistrzostwa Polski. Kandydatek do zwycięstwa jest wiele. Na starcie zobaczymy jedne z najlepszych zawodniczek w Polsce. Na liście startowej są m.in. Izabela Trzaskalska (uczestniczka MŚ w Londynie), Monika Stefanowicz (dwukrotna Olimpijka), Karolina Giza, Anna Syszka oraz najlepsze biegaczki w regionie łódzkim, ambasadorki Biegu Fabrykanta – Monikę Kaczmarek i Zuzannę Mokros.

Elita mężczyzn

Głównym faworytem do zwycięstwa w 7. Biegu Fabrykanta jest wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, olimpijczyk z Rio de Janeiro – Artur Kozłowski, który w 2015 roku ustanowił fenomenalny rekord imprezy 29:59. O miejsca na podium na pewno powalczą Krzysztof Pietrzyk i Oskar Przysiężny, którzy już wygrywali Bieg Fabrykanta. Na czołowych miejsca bieg powinni również ukończyć Radosław Kasprzak, Błażej Skowroński oraz Bartłomiej Pędzich.

- W Biegu Fabrykanta startuję od pierwszej edycji, dwa razy udało mi się wygrać. Dlaczego co roku wracam? Podoba mi się trasa oddająca fabrykancki charakter Łodzi oraz to, jak z roku na rok bieg się rozwija, pamiętam jak w pierwszej edycji startowało 200 biegaczy – mówi Krzysztof Pietrzyk z Pietrzyk Running Team, dodając w sobotę chcę powalczyć o miejsce na podium i o jak najlepszy czas.

Bieg Grohmana

Nowością podczas 7. Biegu Fabrykanta jest bieg na milę, w którym wystartuje 100 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 15:30, jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest pomysłodawcą imprezy. W gronie faworytów biegu na mile można wymienić multimedalistów Mistrzostw Polski – Tomasza Osmulskiego oraz Artura Kerna, o zwycięstwo powalczy również Wojtek Sowik , a wśród Pań Agata Pskit i Monika Kaczmarek.

Biegi Małego Fabrykanta

Biegi „Małego Fabrykanta” już przed startem wzbudziły wiele emocji. Zapisy skończyły się po kilku dniach, a dogrywka trwała kilkadziesiąt minut! W tym roku dzieci na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek. Po odbiór numerów startowych zapraszamy w sobotę w godzinach 13:00 – 15:30 do biura zawodów.

Biuro zawodów


Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24 – budynek G. Pakiety startowe będzie można odbierać od czwartku. Pomimo zamkniętych list startowych w biurze zawodów będzie można dokonać zgłoszenia do 7. Biegu Fabrykanta. Dla zawodników przygotowana została pula 80 miejsc w cenie 55 zł!

Bieg Fabrykanta organizowany jest przez KS Alaska oraz firmę inesSport przy udziale Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Fundacji Krwinka, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

7. Bieg Fabrykanta w tym roku po raz drugi został włączony do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Na stronie www.biegilodzkie.pl dostępne są informacje o wszystkich dziewięciu biegach rozgrywanych w ramach cyklu.

Zmiany w organizacji ruchu:

W związku z organizacją 7. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Kilińskiego, Al. Piłsudskiego, Przędzalniana. Zmianą ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie w zakładce: Zmiana organizacji ruchu

Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na naszym profilu na Facebook’u

Program zawodów


Czwartek 24.08

16:00 – otwarcie biura zawodów – ul. Tyminieckiego 22/24 – budynek G
21:00 – zamknięcie biura zawodów

Piątek 25.08

15:00 – otwarcie biura zawodów – ul. Tyminieckiego 22/24 – budynek G
21:00 – zamknięcie biura zawodów

Sobota 26.08:

13:00 – otwarcie biura zawodów – ul. Tyminieckiego 22/24 – budynek G
15:00 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Grohmana
15:30 – zamknięcie biura zawodów „Małego Fabrykanta”
15:30 – start Biegu Grohmana – kobiety
15:45 – start Biegu Grohmana – mężczyźni
16:00 – rozgrzewka dla dzieci
16:15 – start biegów „Małego Fabrykanta” – rocznik 2016 – 2014
16:30 – start biegów „Małego Fabrykanta” – rocznik 2013 – 2011
16:45 – start biegów „Małego Fabrykanta” – rocznik 2010 – 2008
17:00 – start biegów „Małego Fabrykanta” – roczniki 2007 – 2005 i 2004 – 2002
17:00 – zamknięcie biura zawodów
17:15 – dekoracja biegów „Małego Fabrykanta” i Biegu Grohmana
18:00 – rozgrzewka przed biegiem głównym
18:30 – start biegu głównego
20:00 – dekoracja zwycięzców
21:00 – zakończenie imprezy

 

{moscomment}