Fotorelacja (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3

Wyniki
Strona imprezy
Strona wydarzenia na FB

W minioną niedzielę 9.07.2017 na warszawskim Wilanowie odbył się trzeci etap Pucharu Króla Jana III Sobieskiego - Bieg Królowej Marysieńki. Jak zaznaczał organizator, Ci którzy chcieli być klasyfikowani w pełnym cyklu mieli na to ostatnią szansę. Można jednak dalej startować w kolejnych imprezach choć już bez możliwości klasyfikacji.

Jak w każdej edycji rozegrane zostały biegi dzieci, bieg główny na dystansie około 5 km i zawody w Nordic Walking. Tym razem przed zawodami rzęsisty deszcz zmoczył zwykle suchą nawierzchnię i dzięki temu mniej się kurzyło na całej trasie, choć niektórzy twierdzą, że wspomniany kurz dodaje imprezie charakteru :) Zawodnicy otrzymali piękny medal, który był kolejną cząstką układanki :)

Niedzielną edycję odwiedził Emil Dobrowolski. W dobrej formie, tuż po okresie treningowym w Szwajcarii Emil nie pozostawił innym biegaczom złudzeń, że jest najlepszy. Ukończył bieg z czasem 14:31. Wśród kobiet najlepsza była Elżbieta Peret z wynikiem 18:57.

Lake Park Wilanów w którym znajduje się biuro zawodów to idealne miejsce na spędzenie fajnie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jest woda, gdzie można popływać, miejsce na odpoczynek, dobre jedzenie :) każdy znajdzie coś dla siebie.

Na niedzielnym biegu organizator całej imprezy - Jakub Nowak, wicemistrz Polski w maratonie z 2015 roku, dyrygował wszystkim o kulach.... Niedawno bo zaledwie dwa tygodnie wcześniej, przeszedł usunięcia kaletki ścięgna Achillesa. Życzymy Kubie szybkiego powrotu do zdrowia i wielu dobrych startów!

Bieg Królowej Marysieńki było przypomnieniem żony Jana III Sobieskiego. Kolejny bieg w ramach Pucharu Króla Jana III Sobieskiego - Bieg Wilanowa - zaplanowano na 20 sierpnia.

Fotorelacja
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

 

 


{moscomment}