×

Błąd

Error the gallery with an id of: 305 is not published

Bieganie

Strona imprezy 
Zbiórka dla Solomii 

sgh final5
18 maja 2022 r. zakończyła się IX edycja Biegu SGH. Bieg rozgrywany był w tym roku jeszcze na zasadach rywalizacji wirtualnej. Jak zawsze wydarzeniu organizowanego przez studentów SGH, przyświecał przede wszystkim cel charytatywny. W tym roku zbiórką wspieraliśmy dziewczynkę z Ukrainy - Solomię, która wraz z mamą opuściła ogarniętą wojną Ukrainę. Zebrano 24 000 zł. Zbiórka na stronie siepomaga.pl trwa nadal! Wciąż można pomóc choćby minimalną wpłatą.

W minioną sobotę 21.05.2022 odbył się Wielki finał Biegu SGH 2022 - podsumowanie tegorocznej edycji i ogłoszenie wyników. Tutaj można obejrzeć przebieg wydarzenia, które było transmitowane na profilu FB imprezy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Wyniki - amatorzy 
Wyniki - Mistrzostwa Europy

rondo 8
Piotr Jakóbik: X Bieg Na Szczyt Rondo 1 za nami. Kilkuset amatorów biegania po schodach pokonało 38 pięter prowadzących do mety z widokiem na Warszawę. W ramach zawodów odbyły się też Towerrunning European Championships 2022, które wyłoniły mistrzów Starego Kontynentu w tej zyskującej na popularności dyscyplinie sportu. Zostali nimi reprezentantka Polski, Anna Ficner oraz Fabio Ruga z Włoch.

Ponad 3 lata czekali biegacze na powrót do rywalizacji w Rondo 1, ale gdy już wrócili, to nie zabrakło emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie. Najważniejszym punktem imprezy były Mistrzostwa Europy w Bieganiu po Schodach, których formuła polegała na dwukrotnym pokonaniu 38 pięter z krótką przerwą pomiędzy pierwszą i drugą serią.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Zapisy

Nocny Kusy2
Robert Zakrzewski: Jego legenda wciąż jest żywa, choć od momentu gdy zdobywał olimpijskie złoto mija już 90 lat. W hołdzie dla bohatera na bieżni i poza nią pobiegną uczestnicy 7. Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego. Zapisy ruszyły.

To wyjątkowy bieg a nocna oprawa dodaje mu niepowtarzalnego klimatu. Już 21 czerwca o godzinie 21:06 z bieżni stadionu Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiegow Warszawie wystartują uczestnicy popularnego „Nocnego Kusego”. Data i godzina rozpoczęcia zawodów nawiązują do tragicznej śmierci sportowca. Samo miejsce również nie jest przypadkowe, bo Janusz Kusociński był absolwentem tej uczelni, która wtedy nosiła nazwę CentralnyInstytut Wychowania Fizycznego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria 
Wyniki - klasyfikacja generalna

zakonczenie korona himalajow 2022 maj

Janusz Kalinowski: Takiego wydarzenia i takiej ceremonii dekoracji biegaczy jeszcze nie było. To dla nich rozłożono w kinie Luna w Warszawie czerwony dywan, na którym pół setki osób odbierało z rąk sławnych himalaistów i pisarzy wybiegane przez dwa lata "Korony Himalajów i Karakorum". Ale zanim doszło do tego punktu programu, fantastyczny koncert - zdaniem krytyków i dziennikarzy - zagrali muzycy (przez duże M) oryginalnego składu legendarnego zespołu BREAKOUT. 12 maja upamiętnili nie tylko Wandę Rutkiewicz, ale także Ojca Polskiego Bluesa Tadeusza Nalepę i Mirę Kubasińską, której repertuar przypomniała Magdalena Meisel.

W tym roku zbiegają się dwie „okrągłe” rocznice wielkich postaci. 30 lat temu, w drodze na swój dziewiąty ośmiotysięcznik – Kanczendzongę, zaginęła Wanda Rutkiewicz. 15 lat temu zmarł ceniony kompozytor i gitarzysta Tadeusz Nalepa, który jako solista zadebiutował w Warszawie 40 lat temu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki 
Strona imprezy 

sggw 22 3

Robert Zakrzewski: Chociaż nie widział na co się dokładnie pisze, to i tak popisał się wygraną. Tak można podsumować postawę zwycięzcy Biegu SGGW rozgrywanego na warszawskim Ursynowie. Przełajowa trasa zaskoczyła nieco Adama Łukasiaka, ale i tak nie dał on szans rywalom.

W niedzielę na terenie Starego Kampusu rozegrano kolejną edycję Biegu SGGW. Pod tą nazwą impreza rozgrywana jest od 2017 roku, jednak historia przełajów rozgrywanych na terenie uczelni jest dużo dłuższa. Być może niektórzy pamiętają jeszcze „Bieg po zdrowie i urodę” rozgrywany w okolicach Dnia Kobiet.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki - 13.05.2022
Wyniki - klasyfikacja generalna
Galeria - dekoracja

zakonczenie korona himalajow 1 2022 15

Janusz Kalinowski:  Takiej dekoracji jeszcze nie było i długo nie będzie! Bieg Kanczendzonga pamięci Wandy Rutkiewicz zamknął dwuletni cykl zmagań o Koronę Himalajów i Karakorum, którą zdobyło - jak na razie - 80 osób. Szanse pozyskania takiego trofeum są jeszcze do końca Roku Wandy Rutkiewicz. 13 maja, w oficjalnym dniu zaginięcia wybitnej himalaistki, dystans 5 km na trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie najszybciej pokonali: po emocjonującej końcówce Krystian Jusiński w 18.16 oraz Aleksander Syguła i Łukasz Naczas w 18.17. W gronie kobiet na podium stanęły: Agnieszka Żuraniewska - 22.07, Anna Gawraczyńska - 28.29 i Beata Słupecka - 29.16

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Zbiórka
Medale :)

sghNa zdjęciu: Michał i Kuba Gantnera w tegorocznych koszulkach biegu oraz Marta Niścior

Natalia Grad: Do 15 maja każdy z was może wziąć udział w wirtualnym Biegu SGH i sprawdzić się na wybranym przez siebie dystansie! Wystarczy się zapisać, zarejestrować swój wynik w dowolnej aplikacji biegowej i przesłać go do nas! Wszystko możecie zrobić poprzez link zamieszczony na końcu artykułu. Więc niezależnie jak napięty macie grafik, czy gdzie was nogi poniosą w majówkę znajdziecie wolną chwilę dla sportu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów

bieg fabrykanta 59
Bartek Sobecki: 11. Bieg Fabrykanta zaplanowany jest na 27 sierpnia 2022 roku. Ja co roku trasa poprowadzona będzie po terenie Księżego Młyna, czyli jednej z najstarszych i najbardziej charakterystycznych części Łodzi, co nadaje imprezie niepowtarzalnego klimatu. Ubiegłoroczna edycja była długo wyczekiwanym i prawdziwym świętem biegania. Bieg Fabrykanta był pierwszym biegiem ulicznym w Łodzi rozgrywanym w pandemii. Zapisy do tegorocznej odsłony biegu startują już dziś o godzinie 20:00, formularz będzie dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Wyniki indywidualnie
Wyniki - drużyny

Wczoraj, w niedzielę 8 maja 2022 w stolicy Peru, w Limie, odbyły się 52. Wojskowe Mistrzostwa Świata w Maratonie. Bieg wygrali zawodnicy z Bahrajnu - Shumi Dechasa Leche z wynikiem 2:10:09 i Eunice Chebichii Pau z rezultatem 2:34:09.

W rywalizacji drużynowej złoty medal wywalczyły reprezentantki Polski, panowie zaś zdobyli brąz. Indywidualnie, najlepsza z naszych reprezentantów była Iwona Bernardelli - zajęła trzecie miejsce z czasem 2:35:31!

Iwona Bernardeli przez cały dystans dotrzymywała kroku dwóm faworyzowanym zawodniczkom reprezentującym Bahrajn. Po dziesięciu kilometrach przewaga prowadzącej trójki wynosiła już ponad dwie minuty. Iwona przed metą opadła nieco z sił i ostatecznie dobiegła na trzeciej pozycji. Świetnie wypadły też nasze pozostałe zawodniczki - Aleksandra Brzezińska z wynikiem 2:36:44 zajęła czwarte miejsce, a Monika Andrzejczak z rezultatem 2:38:06 była piąta, co ostatecznie pozwoliło zdobyć złoty medal w klasyfikacji drużynowej i pokonać zawodniczki z Bahrajnu. Brąz przypadł reprezentantkom Litwy.

Napisz komentarz (3 Komentarze)

Wyniki
Strona imprezy 

wings for life 2022 1(fot. www.wingsforlifeworldrun.com/pl)

Wings for Life: Kolorowe i uśmiechnięte święto biegania spod znaku Wings for Life World Run znów okrążyło Ziemię. Polacy, jak zwykle, dali czadu – Patrycja Talar i Dariusz Nożyński byli drudzy na świecie!

Celowałam w znacznie krótszy dystans, może 30 km, może maraton, a dołożyłam do tego ponad 10 km, niesamowite! Ten bieg dodaje energii, każdy wyciska z siebie więcej niż przypuszczał. Ale niesie też to, że biegniemy dla tych, którzy nie mogą. Ta świadomość dodawała mi sił na ostatnich kilometrach” – mówiła niezwykle zmęczona, ale i szczęśliwa Patrycja Talar, zwyciężczyni z Poznania.

Wynik 53,4 km dał jej drugie miejsce na świecie za Niną Zariną, która w Kalifornii z aplikacją przebiegła 56 km.

Wśród mężczyzn globalna rywalizacja na ostatnich kilometrach była niezwykle zacięta, o końcowe zwycięstwo walczył były triumfator Dariusz Nożyński w Poznaniu oraz kilku biegaczy startujących z aplikacją. Prowadzenie zmieniało się dosłownie o metry. Nożyński ostatecznie też finiszował drugi na świecie (63,9 km), do zwycięzcy – biegnącego w znacznie chłodniejszej w nocy Japonii Jo Fukudy stracił zaledwie 500 metrów (64,4 km).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zdjęcia: Dorota i Wojciech Szota 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria cz. 1 
Galeria cz. 2

mila kostytucyjna cz2 241

Z okazji obchodów Konstytucji 3. Maja odbyło się wiele imprez biegowych. Jedną z ciekawszych był mityng lekkoatletyczny na stadionie w Piasecznie (03.05.2022), organizowany przez Renatę i Wiesława Paradowskich. Biegacze mieli do wyboru różne dystanse, od biegów krótkich dla dzieci i młodzieży, po 10 000 metrów. Główna rywalizacja odbyła się na dystansie 1 mili czyli 1609 m. Uczestnicy rywalizowali w kilku seriach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Sprzedaż biletów
Strona imprezy

Yohan Blake1

Monika Prendke: Jeden z najszybszych sprinterów w historii, halowa mistrzyni Europy w biegu na 60 m oraz wychowanek i następca Jana Żeleznego uzupełniają międzynarodową stawkę zawodników mityngu Poznań Athletics Grand Prix.

Znamy już Polaków, którzy wystąpią przed poznańską publicznością 27 maja. Pora ujawnić nazwiska lekkoatletów z zagranicy, którzy uświetnią swoją obecnością mityng na Golęcinie.

Czy padnie rekord stadionu?
To całkiem możliwe, bowiem na starcie biegu na 200 metrów stanie jeden z najszybszych biegaczy w historii. Yohan Blake w światowych tabelach historycznych biegów na 100 i 200 metrów ustępuje tylko Usainowi Boltowi. Razem z nim sięgał po 2 złote medale olimpijskie w sztafetach. Ma również na swoim koncie dwa olimpijskie srebra zdobyte indywidualnie. Na Yohana Blake’a czeka rekord stadionu FrankiegoFredericksa(20.26) z 2003 roku. Warto wspomnieć, że najlepszy czas w karierze Blake’a na dystansie 200 m jest o sekundę lepszy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Zbiórka

sgh 2022 top

Mateusz Boberek: Bieg SGH jest jednym z dowodów na to, że zdolności ekonomiczne mogą mieć zastosowanie nie tylko w biznesie. W przypadku tego przedsięwzięcia zysk nabiera innego wymiaru, a przedsiębiorczość i pomysłowość służą tylko jednemu – bezinteresownej pomocy. Charytatywny cel biegu już po raz dziewiąty przyświeca studentom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy są odpowiedzialni za organizację wydarzenia. Tym razem beneficjentem Biegu SGH jest Solomia, która cierpi na nowotwór neuroblastoma. Ma już za sobą 8 cykli chemioterapii oraz 6 cykli megachemii, niestety to nie koniec jej zmagań z rakiem, którego leczenie zostało przerwane w ojczystym kraju ze względu na wybuch wojny. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze stroną na Facebooku, gdzie znajdziecie dokładny opis sytuacji w jakiej znalazła się Solomiia wraz z linkiem do zbiórki na leczenie dziewczynki: https://www.siepomaga.pl/zycie-solomii

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Zbiórka

sgh 2022

Kochani biegacze! Już tylko tydzień został by zebrać 635 223 na leczenie Solomii! To wciąż ogromna suma, ale każdy może pomóc! Wybierz dystans 5 lub 10 km, wpłać  30 zł (można też  więcej!!) i pomóż zebrać brakującą kwotę! Weź udział w tegorocznej edycji Biegu SGH! Gdziekolwiek jesteś, gdziekolwiek biegasz, liczymy na Ciebie! 

Mateusz Boberek: W okresie od 24 kwietnia do 15 maja każdy uczestnik Biegu za pomocą specjalnej aplikacji będzie mógł zarejestrować swój czas na wybranym przez siebie dystansie – 5km, 10km lub 1km dla dzieci. Co więcej, wszyscy biegacze otrzymają pakiety startowe, na które składa się koszulka i pamiątkowy medal. Uczestnicy indywidualni z najlepszym czasem otrzymają specjalne nagrody, a dla najlepszych zespołów przygotowano specjalne wyróżnienia w kategorii drużynowej – są to m. in. Puchar Uczelni, Puchar Organizacji Studenckich, czy Puchar Liceów.

Charytatywny cel biegu już po raz dziewiąty przyświeca studentom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy są odpowiedzialni za organizację wydarzenia. Tym razem beneficjentem Biegu SGH jest Solomia, która cierpi na nowotwór neuroblastoma. Ma już za sobą 8 cykli chemioterapii oraz 6 cykli megachemii, niestety to nie koniec jej zmagań z rakiem, którego leczenie zostało przerwane w ojczystym kraju ze względu na wybuch wojny. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się ze stroną na Facebooku, gdzie znajdziecie dokładny opis sytuacji w jakiej znalazła się Solomiia wraz z linkiem do zbiórki na leczenie dziewczynki: https://www.siepomaga.pl/zycie-solomii

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów

Relacja 2021 / Relacja 2019 / Relacja 2018 / Relacja 2017 /
  Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2013

Kleszczów
Dziewiąta edycja biegu "Kleszczów na 5" odbędzie się 28 maja 2022 r.  W samym centrum Polski będzie można pobiec super szybką, atestowaną piątkę! Są jeszcze wolne miejsca! 

Co roku szybka trasa w Kleszczowie przyciąga na start, nie tylko amatorów biegania, ale również medalistów Mistrzostw Polski. Każdy ma ten sam cel! Nowy rekord życiowy. Na tegorocznej liście startowej jest już Tomasz Osmulski - multimedalista krajowych mistrzostw i zwycięzca Wings for Life., a swój start zapowiedziały Monika Kaczmarek oraz Sabina Jarząbek.

W Kleszczowie zawsze jest fantastyczna atmosfera, a w ostatni weekend maja odbędą się także Dni Kleszczowa. Spodziewamy się mnóstwa atrakcji dla dzieci, będą koncerty, dmuchańce, stoiska targowe, foodtracki. Po biegu można odwiedzić bardzo ciekawe miejsce -  taras widokowy odkrywki węgla brunatnego - w Kleszczowie przy ul. Szkolnej. Przy okazji warto podjechać również do znajdującej się nieopodal Góry Kamieńsk, wjechać na nią wyciągiem i podziwiać ze szczytu piękne widoki :) Zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria

sziszapangma 2022

Janusz Kalinowski: Dwuletni cykl biegów po Koronę Himalajów i Karakorum na pięciokilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie jest już na ostatniej prostej. "Zdobyty" został 13 ośmiotysięcznik - Sziszapangma. Jako pierwsi metę minęli Krystian Jusiński, Jakub Rudo i Marek Krupiński, a w gronie kobiet Agnieszka Żuraniewska, Natalia Filipowicz i Monika Gańska-Karamon.

Sziszapangma jest najniższym i równocześnie najpóźniej zdobytym ze wszystkich szczytów ośmiotysięcznych. Pierwszego wejścia dokonali w 1964 roku Chińczycy, a pierwszego zimą - w 2005 roku Piotr Morawski i Włoch Simone Moro. Najsłynniejszą ekspedycją na Sziszapangmę była w 1987 roku polska wyprawa w składzie: Wanda Rutkiewicz, Artur Hajzer, Jerzy Kukuczka, Janusz Majer, Ryszard Warecki i doktor Lech Korniszewski.

18 września 1987 roku przeszedł do historii podboju najwyższych gór Ziemi. Jerzy Kukuczka zdobył ostatni z brakujących szczytów w koronie Himalajów i Karakorum. Przed nim sztuki tej dokonał tylko Reinhold Messner. “Nie jesteś drugi, jesteś wielki” - skwitował wyczyn Polaka słynny Tyrolczyk.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy

justynow

Bartek Sobecki: 13. Dycha Justynów – Janówka, odbędzie się 1 maja 2022 r. Po przerwie wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego będą mogli sprawdzić się w biegu na dystansie 10 kilometrów oraz marszu Nordic Walking na ok. 7 km trasie. Zapisy trwają do 24 kwietnia, formularz dostępny jest na stronie www.justynow-janowka.pl.

Dycha Justynów – Janówka to jedna z najpopularniejszych imprez w okolicach Łodzi. Trasa wytyczona została na terenie Lasu Gałkowskiego i jest dobrze znana biegaczom, potrafi zaskoczyć górkami, a na koniec każdy może celebrować swój finisz na stadionie LZS Justynów. Lekko zmodyfikowana została trasa dla uczestników Nordic Walking, tak, aby zapewnić jeszcze większy komfort zawodnikom, którzy nie będą już musieli maszerować po asfalcie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

fot Jakub KaczmarczykFot. Jakub Kaczmarczyk

Monika Prendke: Starzy dobrzy znajomi oraz lekkoatleci, których dotąd nie było na poznańskim mityngu - znamy pierwsze nazwiska gwiazd, które 27 maja wystąpią na Golęcinie podczas Poznań Athletics Grand Prix 2022. Bilety na imprezę są już w sprzedaży.

Czwartą edycję mityngu zaszczycą swoją obecnością między innymi aktualni rekordziści Polski. Dla Piotra Liska (skok o tyczce) będzie to już trzeci start w poznańskiej imprezie, a Marcin Krukowski (rzut oszczepem) pojawi się na niej po raz pierwszy. Nie zabraknie zeszłorocznych medalistów olimpijskich: Dariusza Kowaluka (złoto w sztafecie mieszanej 4x400) i Anny Kiełbasińskiej (srebro w sztafecie 4x400). Na Golęcinie wystartują także aktualni mistrzowie Polski: Pia Skrzyszowska (100 m ppł), faworytka poznańskiej publiczności Adrianna Szóstak (trójskok), Angelika Sarna (800 metrów) i Dominik Kopeć (100 m).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona wydarzenia FB  
Relacja 2020 / Relacja 2021

6h 4Fot. Dorota Szota (2020)

Paweł Żuk: Od 2022 r. World Athletics oficjalnie akceptuje najlepsze wyniki uzyskane w biegach ultra jako Rekordy Świata. To skutek olbrzymiej popularności tej dyscypliny sportu. Biegi długie na całym świecie uprawiają miliony ludzi. Na niektóre zawody trzeba rezerwować sobie miejsce z rocznym wyprzedzeniem i dodatkowo trzeba się legitymować bardzo dobrym wynikiem kwalifikacyjnym.

Polacy mogą się pochwalić wieloma rewelacyjnymi wygranymi w prestiżowych zawodach, licznymi medalami mistrzostw Europy i Świata. 23 kwietnia 2022 r. w ramach III edycji biegu „6 godzin pełnej MOCY” Polski Związek Lekkiej Atletyki wyłoni pierwszą historyczną Mistrzynię i Mistrza Polski w biegu ciągłym na dystansie 6 godzin.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy

ak etap 1 2022 106 95602 1200 800 100

Janusz Kalinowski: Już jutro w środę 20 kwietnia o godzinie 20.00 odbędzie się przedostatni bieg cyklu Korona Himalajów i Karakorum - bieg na Sziszapangmę. Bieg na dystansie 5 km rozegrany zostanie przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 18:30.

WAŻNY KOMUNIKAT!!!
Jutro trzeba będzie podjąć decyzję w temacie kolejnego cyklu – Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej. Jeśli chęci do udziału w nowym cyklu nie wyrazi co najmniej 60 osób, nie zostanie on zorganizowany.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy

biegsggw

Robert Zakrzewski: Nadszedł czas by zebrać owoce pracy na treningach i powalczyć o upragnione medale. Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Biegu SGGW w Warszawie. Impreza odbędzie się już 15 maja.

Choć od poprzedniej edycji Biegu SGGW minęło niecałe pół roku, to czas spotkać się ponownie. Tak jak na wiosnę wracają ptaki, tak na tradycyjny wiosenny termin wrócił bieg rozgrywany na warszawskim Ursynowie. Teren „starego kampusu” jest idealnym miejscem, żeby przenieść się na łono na natury oraz wyłonić zwycięzców rywalizacji. Uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić się na przełajowej trasie liczącej ok. 5 km. W programie znajdą się też biegi dla dzieci na dystansach od 200 m do 1 km - w zależności od rocznika.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy

mila2
Jakub Nowak: Już 3 maja po raz 22 biegaczki i biegacze z całej Polski spotkają się na "Piaseczyńskiej Mili"! W tym roku zawody rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Dla biegaczy poza dystansem jednej mili - 1609 metrów, organizatorzy przygotowali konkurencje od 60 do 10 000 m. Przy zgłoszeniu i wpłacie do 01.05.2022, wpisowe wynosi 30 zł.

"Wszyscy biegacze znajdą coś dla siebie! Przygotowaliśmy biegi dla dzieci i młodzieży, natomiast dla najbardziej wymagających biegaczy przygotowaliśmy dystans 10 000m"

- mówi Wiesław Paradowski, były reprezentant Polski w biegach średnich. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski na 800 i 1500 m. Zwycięzca Pucharu Europy w biegu na 800 m w Lillehammer, trener dzieci i młodzieży. Prezes Stowarzyszenia,,Kondycja” głównego organizatora zawodów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
REGULAMIN
HARMONOGRAM STARTÓW

mila2

Przypominamy, że tylko przy zgłoszeniu i wpłacie do 01.05.2022, wpisowe wynosi 30 zł (w Biurze Zawodów 50 zł). Już 3 maja po raz 22 biegacze z całej Polski spotkają się na "Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej"! W tym roku zawody rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Dla biegaczy poza dystansem jednej mili - 1609 metrów, organizatorzy przygotowali konkurencje od 60 do 10 000 m. 

Dlaczego warto wystartować w Piasecznie?

Szybka bieżnia, wspaniała oprawa, niezapomniane wrażenia - zalet imprez organizowanych na Stadionie GOSIR Piaseczno, można wymieniać bez liku i myślę że wszyscy uczestnicy wydarzeń takich jak Mazovia Track Cup czy Memoriał Sławomira Rosłona przekonali się o tym i nie trzeba ich namawiać żeby znów zawitali do Piaseczena. Na zachętę dla tych którzy jeszcze nie startowali - każdy uczestnik, który ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny! Serdecznie zapraszam

- mówi Jakub Nowak prezes Fundacji Action-Life, maratończyk z życiówką 2:13:41, który wspiera organizowane wydarzenia sportowe w powiecie piaseczyńskim.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział zdrowie

zdrowie

Ewelina Kempa (ZiS Kraków):  Zastanawialiście się kiedyś, jak aktywność fizyczna wpływa na naszą codzienność? Badania dowiodły, że sport poprawia nastrój, pomaga rozładować stres, wspiera pracę mózgu, a także buduje odporność. Aktywność fizyczna ma naprawdę ogromny wpływ na codzienne życie i zdrowie człowieka. Wierzę, że większość z osób czytających ten artykuł zdaje sobie z tego sprawę, ale jeśli nie, to poniżej wypisałam niektóre z korzyści, jakie sport daje, gdy uprawiamy go na co dzień.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)