Bieganie

Strona imprezy
Relacja 2021

niepodlegla mp 2

Na początku miesiąca mogliśmy kibicować blisko 1000 zawodnikom, którzy stanęli na starcie Niepodległej Piątki na PGE Narodowym. W wietrzną pogodę biegacze dali z siebie wszystko i byliśmy świadkami zaciętej walki i dobrych rezultatów.

Przypomnijmy Mistrzynią Polski na 5km została Izabela Paszkiewicz z wynikiem 16.11, natomiast Mistrzem Polski na 5km Patryk Kozłowski z rezultatem 14.15. W dniu dzisiejszym Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił że w 2022 roku Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn na 5km również zagoszczą na PGE Narodowym i podczas wydarzenie Niepodległa Piątka znów zobaczyć będziemy mogli czołówkę najszybszych polskich biegaczy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ranking
Światowa organizacja lekkoatletyczna World Athletisc prowadzi ranking imprez biegowych rozgrywanych na świecie. Zestawienie na dzień dzisiejszy (26.11.2021) uwzględnia 311 imprez sportowych. Najwyżej ocenionym wydarzeniem jest Medio Maraton Valencia Trinidad Alfonso EDP, który został rozegrany 24 października. Najwyżej sklasyfikowanymi zawodami rozgrywanymi w Polsce są: PKO Poznań Półmaraton, sklasyfikowany na miejscu 18 - 9425 punktów rankingowych, 91 miejce zajął Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka - 8385 punktów rankingowych, 122 lokatę zdobył Kraków z Cracovia Półmaratonem Królewskim - 8167 punktów rankingowych. W pierwszej piątce polskich biegów znalazła się jeszcze Niepodległa Piątka na PGE Narodowym i Maraton Warszawski. 

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Galeria zdjęć - fot. Dorota i Wojciech Szota
FILM  / Katarzyna Zdanowicz o nowej książce

benefis 152

Wyjątkowe postacie, filmy i książki, autografy w blasku utworów Chopina dla podkreślenia 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, występ chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, stoiska z wyrobami artystycznymi z Kenii i Nepalu – to tylko niektóre elementy Benefisu Głów Koronowanych, który w Centrum Olimpijskim w Warszawie zorganizował Klub Sportowy Polskie Himalaje na swe 10-lecie.

Ale nie to było głównym powodem lecz kilka innych. Bohaterami wieczoru były legendarne postacie światowego himalaizmu, obchodzące w tym roku „okrągłe” jubileusze: Krzysztof Wielicki – piąty człowiek w historii z Koroną Himalajów i Karakorum, po którą sięgnął ćwierć wieku temu i obchodzący jesienią 70. urodziny Leszek Cichy – pierwszy Polak z Koroną Ziemi, uhonorowany wyróżnieniem Fair Play PKOl za „całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu”. Obaj jako pierwsi w historii zdobyli zimą Mount Everest.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Dział - Biegi Ekstremalne / Biegi Górskie

TK 2020
Bartek Sobecki: Po raz szósty zimą na Górze Kamieńsk biegacze będą rywalizować na dwóch dystansach 6 km i 30 km. Impreza zaplanowana jest na 23 stycznia 2022 roku. Zapisy do 6. Trail Kamieńsk zostaną uruchomione 16 listopada 2021 o godzinie 20:00, a formularz dostępny będzie na stronie www.ultrakamiensk.pl
Trail Kamieńsk, pomimo już kilkuletniej tradycji, nadal potrafi zaskoczyć uczestników wymagającą trasą oraz fajnymi widokami.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy 

Varsoviada 4

11 Listopada zapowiadają się bardzo ciekawe zawody w Warszawie! W miejscu szczególnym, czyli na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, będzie można pobiec w biegu przełajowym na dystansie ok. 5 km, w dodatku bezpłatnie! Organizatorzy przygotowali 1,5-kilometrową pętlę, którą każdy z uczestników będzie musiał pokonać 3 razy. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ściśle ograniczona do 105 osób w zapisach open u kobiet i w takiej samej ilości u mężczyzn. W ten sposób organizatorzy chcą uczcić 105. rocznicę powołania do istnienia AZS Warszawa.

Biegi przełajowe są nieodłącznym elementem Varsoviady, czyli Igrzysk Studentów Pierwszego Roku – imprezy rozgrywanej nieprzerwanie od 57 lat. Tradycyjnie już wydarzenie odbędzie się na terenie warszawskiej AWF, której założycielem był marszałek Józef Piłsudski - jeden z architektów wydarzeń z 1918 roku. Varsoviada odbędzie się 11 listopada, a w przypadku biegów przełajowych otwarta jest dla każdego. Trasa będzie zawierała odcinki trawiaste, fragmenty leśnych singli - czyli wąskich i krętych ścieżek. Nie zabraknie także podbiegów i zbiegów - mówi Robert Zakrzewski, rzecznik prasowy AZS AWF.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Galeria cz. 1 /  Galeria cz. 2
Galeria cz. 3Galeria cz. 4
Galeria cz. 5 / Galeria cz. 6
Galeria cz. 7  - MP KOBIETGaleria cz. 7  - MP MĘŻCZYZN
NIEBAWEM KOLEJNE GALERIE ZDJĘĆ z kolejnych serii startowych!

Strona imprezy

niepodlegla mp 2

W dniu 07.11.24 byliśmy świadkami spektakularnej imprezy biegowej na koronie PGE Stadionu Narodowego. Po raz pierwszy - jak zauważyli organizatorzy - rozegrana została tam w całości impreza o randze Mistrzostw Polski. Dotąd pod stadionem ulokowana była meta mistrzostw na dystansie maratonu (Orlen Warsaw Marathon). Oczywiście, nasza narodowa arena była świadkiem wielu innych wielkich wydarzeń sportowych, jak choćby mecze reprezentacji w piłce nożnej. Jednak taka sytuacja jak podczas Mistrzostw Polski na dystansie 5 km jeszcze nie miała miejsca.

Najlepiej ten dzień wspominać będzie Izabela Paszkiewicz (16:11) i Patryk Kozłowski (14:15), którzy odebrali złote medale z rąk wiceprezesa PZLA, dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą (Pekin 2008, Londyn 2012) Tomasza Majewskiego. Oprawa była godna Mistrzostw Polski. Wokół sceny wystrzeliły dymy i ognie przygotowane przez organizatorów.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

ZAPISY
TRASY 

bieg dla niepokalanej 2021 800
Organizator treningu: Przypominamy, że już 4 grudnia 2021 r. startujemy z treningiem biegowym na 4 dystansach!!! Jest już spora garstka chętnych :) Poniżej dystanse i prezentacja tras. Plusik (+/-) przy dystansie oznacza, że organizator może jeszcze wprowadzić modyfikacje w długości trasy. 

1) Bielańska Siódemka – 7km (+/-)
2) Wiślana Osiemnastka – 18km 
3) City ForestTrail – 30km
4) Ultra Katol 

Napisz komentarz (4 Komentarze)

Transmisja LIVE
Strona imprezy

Dla tych, którzy nie będą mogli kibicować osobiście jutro podczas Niepodległej Piątki na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, organizatorzy przygotowali możliwość uczestnictwa online. Studio i transmisja na żywo rozpocznie się o godz. 9:55. Przypominamy, że w ramach jutrzejszych zawodów rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km. Zapowiada się mocna rywalizacja. Zapraszamy do oglądania! 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy 

Varsoviada 1

Robert Zakrzewski: Drogi Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku na pewno nie były proste. Gdyby móc je przyrównać do biegu, to raczej byłby to przełaj niż szybka asfaltowa piątka, czy dycha. Dlatego zapraszamy do uczczenia na sportowo kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W miejscu szczególnym - Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego.

Biegi przełajowe są nieodłącznym elementem Varsoviady, czyli Igrzysk Studentów Pierwszego Roku – imprezy rozgrywanej nieprzerwanie od 57 lat. Tradycyjnie już wydarzenie odbędzie się na terenie warszawskiej AWF, której założycielem był marszałek Józef Piłsudski - jeden z architektów wydarzeń z 1918 roku. Varsoviada odbędzie się 11 listopada, a w przypadku biegów przełajowych otwarta jest dla każdego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin / Regulamin imprezy masowej
Strona imprezy

niepodlegla piatka2021
Dziś do końca dnia - do godziny 23:59 organizator przedłużył możliwość zapisów na NIEPODLEGŁĄ PIĄTKĘ, która już w najbliższą niedzielę wystartuje na PGE Stadionie Narodowym! Wyjątkowy bieg, w wyjątkowym miejscu. Mnóstwo atrakcji, piękne koszulki i medale będą czekać na zawodników, którzy wystartują w biegu!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin / Regulamin imprezy masowej
Strona imprezy

niepodlegla piatka2021
Już tylko do końca miesiąca - do 31.10.2021, można się zapisywać, by wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu jakiego jeszcze nie było - w Niepodległej Piątce na PGE Narodowym.

W niedzielę, 7 listopada 2021 r. w ramach biegu, odbędą Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km. Oprócz zawodowców, o czasy powalczy ponad 1000 biegaczy i biegaczek amatorów. Te Mistrzostwa to wyzwanie, które postawić przed sobą może każdy, kto pragnie sprawdzić samego siebie. Poprzez organizację Otwartych Mistrzostw Polski chcemy promować idee aktywnego spędzania czasu i popularyzować formy rywalizacji na poziomie ogólnopolskim - mówi organizator. Zapraszamy do udziału w Niepodległej Piątce na PGE Narodowym każdego kto chce się sprawdzić na szybkiej, atestowanej trasie i powalczyć o nowy rekord życiowy oraz tytuł Mistrza Polski.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy

SGGW 8

Robert Zakrzewski: Labirynt taśm, urozmaicony teren i zmienna jesienna pogoda – to wszystko czekało na uczestników Biegu SGGW rozegranego na warszawskim Ursynowie. W zmaganiach wzięło udział ponad 200 osób walczących z wymagającą trasą i upływającym czasem.

W niedzielę po przerwie spowodowanej pandemią rozegrano kolejną edycję Biegu SGGW. Wszystko wskazuje, że termin październikowy zostanie zachowany na dłużej, bo do tej pory zawody wędrowały po kalendarzu. Jeszcze w 2018 i 2019 roku impreza odbywała się w maju i była prologiem popularnego Biegu Ursynowa.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin / Regulamin imprezy masowej
Strona imprezy

iza paszkiewiczIzabela Paszkiewicz na mecie 13. PKO Poznań Półmaratonu - 17.20.2021 (fot. Dorota Szota)

7 listopada podczas Niepodległej Piątki na PGE Narodowym Izabela Paszkiewicz podejmie próbę bicia rekordu Polski na 5km. Po fenomenalnych występach na Półmaratonie w Poznaniu i Maratonie Berlińskim gdzie Izabela zameldowała się na mecie z nowymi rekordami życiowymi, półmaratońskim – 1:10:13 i maratońskim – 2:27:41, przyszedł czas na bieganie na krótszych dystansach.

Widać że jestem w bardzo dobrej dyspozycji i z trenerem postanowiliśmy spróbować zaatakować Rekord Polski na dystansie 5km, podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się w Warszawie 7 listopada. Rozmawiałam z organizatorami i zapowiada się bardzo szybki bieg. Dyktowane będzie tempo na Rekord Polski na wynik poniżej 15:34. Mam nadzieję że pogoda dopisze - mówi Izabela Paszkiewicz.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki 
Strona imprezy 

RUNbertow 3
Robert Zakrzewski:  Patryk Stypułkowski i Anna Śleszycka zwyciężyli IX RUNbertów - Bieg Rembertowa. Prywatnie parę łączy coś więcej niż tylko sportowa pasja. Jak przyznali, to pierwszy raz, gdy wspólnie odnieśli wygraną. Dlatego radość z sukcesu była podwójna.

W niedzielę ulicami Starego Rembertowa wystartowało prawie 450 osób. Do pokonania mieli atestowaną 5-kilometrową trasę czekającą na nowe rekordy. Tym razem start znajdował się przy tzw. małej Kadrowej, a meta, tak jak w ubiegłym roku, czekała na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

GALERIA
Wyniki - 13.10.2021
Wyniki po 12 biegach 
Strona imprezy 

karakorum

Janusz Kalinowski: A to niespodzianka! Bieg Mount Everest (13.10.2021), zaliczany do cyklu Korony Himalajów i Karakorum na 5-kilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie, wygrał wynikiem 19.29 nastolatek - Aleksander Syguła! "Jak się chce być nowym Kusocińskim albo Patrykiem Dobkiem, to trzeba tak zaczynać. Trzymamy kciuki za rozwój kariery!" - podkreślił weteran Szymon Drabczyk. Dodał, że wprawdzie tym razem zabrakło kilku zawodników, którzy zwykle stają na podium, to mimo wszystko zwycięstwo 12-latka jest dużym wyczynem, a "13" okazała się dla niego szczęśliwa.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy 
Strona wydarzenia
Galeria z dnia 7.10.2021

Galerie z dnia 23.09.2021 - w archiwum galerii

Wyniki z 7.10.2021Wyniki z 23.09.2021  / Wyniki z 09.09.2021

mazovia track cup foto
W sobotę 23.10.2021 odbędzie się finał cyklu Mazovia Track Cup - edycja poświęcona pamięci Janusza Kusocińskiego i Karola Rómela. Podobnie jak w trzech poprzednich seriach zawodnicy startują bezpłatnie, otrzymują okolicznościową koszulkę z postacią z historii polskiej lekkiej atletyki, solidny medal także z wizerunkiem bohatera danej imprezy, start na bieżni, sędziowanie, pomiar czasu i ciekawą rywalizację. W edycji finałowej pojawiły się dwie nowe konkurencje - 2 000 m i 10 000 m. Pozostałe dystanse to 1500 m i 5000 m. Dla dzieci i młodzieży krótsze dystanse. To wszystko na bieżni Stadionu GOSiR Piaseczno, tym razem jednak nie w godzinach wieczornych. Pierwsze starty dzieci już o godz. 12:00.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin / Regulamin imprezy masowej
Strona imprezy

niepodlegla piatka2021

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym jest największym planowanym w 2021 roku biegiem niepodległości w Warszawie! Dlaczego warto wziąć w nim udział? Powodów jest wiele, ale warte podkreślenia są na pewno: uczczenie rocznicy odzyskania Niepodległości, niesamowita atmosfera wydarzenia, bardzo szybka, atestowana trasa, najlepsi Polscy biegacze długodystansowi na starcie. Dla zawodników poza medalami Mistrzostw Polski czekać będą również nagrody finansowe. Nagrodzeni zostaną także zwycięzcy poszczególnych serii biegu - planowanych jest 7 serii startowych (maksymalnie po 200 zawodników w turze). I oczywiście my tam będziemy jako Maratończyk.PL i nasze aparaty fotograficzne :) 

Każdy z nas znajdzie powód dla którego warto wystartować właśnie na Niepodległej Piątce na PGE Narodowym. Bądźmy tam razem! Tylko do 17.10.2021 tańsze pakiety startowe!!!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Film 2019

torun bieg

Andżelika Dzięgiel-Poślada: Wielkie święto biegania w grodzie Kopernika już za 12 dni. Dokładnie 24 października o godz. 9:00 po wystrzale startera oraz uniesieniu w górę taśmy startowej na torze żużlowym Motoareny, na trasę maratonu i półmaratonu wyruszy „morze” biegaczy.

Na listach startowych 38. Toruń Maraton zapisanych jest już prawie 900 biegaczy, w tym 600 osób dokonało już opłaty startowej. Organizatorzy na miesiąc przed imprezązwiększyli limitliczby uczestników do800 os. na dystans maratonu i półmaratonu. Tylko dokonana opłata startowa gwarantuje czynny udział w imprezie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Runbertów

runbertow 9 dni 1

Robert Zakrzewski: Będzie atest, płaska trasa, oraz nawiązanie do początków imprezy. Wszystko to podczas RUNbertów – Biegu Rembertowa, który odbędzie się 17 października. To ostatnia prosta, żeby zgłosić się i wziąć udział w tym wydarzeniu.

Zaledwie 20 minut drogi koleją miejską od centrum rozgrywany jest jeden z najszybszych biegów na 5 km w Warszawie. Rekord imprezy wśród panów jest mocno wyśrubowany i należy do maratończyka Jakuba Nowaka, który w 2018 roku uzyskał rezultat 14:33. W tym roku na nieco zmienionej trasie uczestnicy znów będą próbowali powalczyć o jak najlepsze rezultaty. Uczestnicy imprezy przebiegną m.in ulicami Kadrową, Al. Chruściela „Montera”, Bombardierów, Zawodową czy Listonoszy. Jednym z charakterystycznych punktów trasy będzie rondo im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, skąd doskonale widać bramę prowadzącą na teren Akademii Sztuki Wojennej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

N5 z kim pobiegnne1
Zapisy

Regulamin / Regulamin imprezy masowej
Strona imprezy

Organizator Niepodległej Piątki na PGE Narodowym postanowił porozmawiać z osobami, które zgłosiły chęć startu w biegu, który odbędzie się 7.11.2021. Dziś pierwszy odcinek:

Bum! Zaczynamy nasz nowy cykl Z Kim Pobiegnę?. Przepytujemy w nim biegaczki i biegaczy, którzy wystartują w Niepodległej5. Na pierwszy ogień – Natalia.

Biegusiem o mnie!
Jestem Natalia, mam 30 lat. Pracuję w korporacji, najwięcej czasu spędzam ostatnio na callach :) Jeśli chodzi o bieganie, najbardziej zmotywowana byłam trzy-cztery lata temu. Ale Niepodległa5 to super okazja, by wrócić. To jeden z najfajniejszych sportów – biegać można wszędzie, nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu. A poza tym uwielbiam atmosferę wspólnego biegu.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

BILETY 

Benefis bilet

Janusz Kalinowski: Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Wyjątkowe postacie, filmy i książki, autografy w blasku utworów Chopina dla podkreślenia 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, występ chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, stoiska z odzieżą i wyrobami artystycznymi z Kenii i Nepalu – to tylko niektóre elementy Benefisu Głów Koronowanych 21 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Głównymi bohaterami czwartkowego wieczoru będą legendarne postacie światowego himalaizmu, obchodzące w tym roku „okrągłe” jubileusze: Anna Czerwińska – pierwsza Polka z Koroną Ziemi, która 20 lat temu stanęła na szczycie Lhotse, Leszek Cichy - pierwszy Polak z Koroną Ziemi zbliżający się do 70. urodzin, uhonorowany nie tak dawno wyróżnieniem Fair Play PKOl za „całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu” oraz Krzysztof Wielicki - piąty człowiek w historii z Koroną Himalajów i Karakorum, po którą sięgnął ćwierć wieku temu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Biegacze biegu PBR 4

Bartek Sobecki: Ponad 28 tys. biegaczy, którzy biegli po to, by pomóc. 114 beneficjentów, którym owa pomoc daje szansę na nowe życie. Poland Business Run to galaktyka zaangażowanych osób: tych, którzy pomagają i tych, którym się pomaga, i którzy… bardzo często zaczynają pomagać dalej. Ich historie mieszają się od dziesięciu lat. Przeczytajcie, co mają do powiedzenia. Kraków, rok 2012. To wtedy doszło do spotkała grupy osób z różnych środowisk i powstała pewna wizja...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

bieg 3 kopcow 2021 4814. Bieg Trzech Kopców - fot. Dorota Szota

W miniony, piękny i słoneczny weekend w całej Polsce odbywały się imprezy biegowe, w tym duże i cenione maratony i półmaratony, w których średnio startowało po około dwa tysiące uczestników. Prezentujemy Wam wyniki niektórych z nich: Kraków - 14. Bieg Trzech Kopców (zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z trasy), Katowice - Silesia Ultramaraton, Maraton, Półmaraton i Minimarathon, Sobótka - 13. PANAS Półmaraton Ślężański, Szklarska Poręba - 12. Maraton Karkonoski Półmaraton czy Gdańsk - Garmin Półmaraton. I oczywiście wiele innych :) Mnóstwo roześmianych twarzy, radość, że znowu można startować razem, znowu czuć tę fantastyczną atmosferę. Ciekawi jesteśmy gdzie Wy startowaliście w ten piękny, być może ostatni tak ciepły weekend.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki 
Galeria - cz. 1 
Galeria - cz. 2 
Galeria - cz. 3 
Fotorelacja - fot. Dorota i Wojciech Szota
Strona imprezy

bieg 3 kopcow 2021 132

ZIS Kraków: W 14. Biegu Trzech Kopców tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim wywalczyli Patryk Stypułkowski i Lilia Fiskowicz. Aspirujący do krajowej czołówki dwukrotny wicemistrz Polski do lat 23 w biegach przełajowych, mający na swym koncie również srebrny medal mistrzostw Polski do lat 23 w biegu na 5000 m, pokonał 13-kilometrową trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego w czasie 41 minut i 41 sekund. Reprezentująca Mołdawię olimpijka z Rio de Janeiro, triumfatorka 17. edycji Cracovia Maraton, uzyskując czas 46 minut i 59 sekund poprawiła o 13 sekund własny rekord trasy, który ustanowiła zwyciężając w 2016 roku. W biegu wystartowało 1681 osób z 13 krajów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Facebook - Artur Kujawiński 
Zbiórka na leczenie biegacza - Przemka Sieberta

ameryka arti

Artur Kujawiński: Już jutro - 2 października 2021, wielki finisz poznańskiego ultramaratończyka Artura Kujawinskiego kończącego projekt Run Around Poland! Meta zaplanowana została na Molo Sopot, szacowany czas przybiegnięcia to godz. 13:00.

Run Around Poland to bieg dookoła Polski bez wsparcia, bez supportu w kamperze, opierający się tylko na plecaku ważącym około 7kg noszonym przez cały dystans ok. 4000km.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

mateusz janickiMateusz Janicki, fot. Roman Łuszczki

Aktor Mateusz Janicki udzielił ciekawego wywiadu krakowskiemu ZIS-owi. Temat główny? Wiadomo, Bieganie!

Przed nami pierwsze spotkanie z biegaczami od ponad 700 dni… Ty również staniesz na starcie 14. Biegu Trzech Kopców oraz 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Jak podchodzisz do tego wyzwania i który bieg będzie dla Ciebie bardziej wymagający? 

Mateusz Janicki: Szczerze mówiąc nie wiem, który z biegów będzie dla mnie bardziej wymagający. Na pewno oba dystanse będą dla mnie wyzwaniem, nigdy wcześniej nie biegałem w zawodach na takich odległościach. Mam za sobą biegi na 4, 5 i 10 km, nadchodzące wydarzenia to jednak zupełnie inna bajka. Bieg Trzech Kopców to właściwie bieg „górski”, a półmaraton to już 21 km. Treningowo nie raz biegałem długie i wymagające trasy ale nigdy, na żadnych zawodach i nigdy w tak licznym gronie. Traktuje te imprezy na razie jako wyzwania do „przebiegnięcia” i wierzę, że jeżeli żadna kontuzja mi nie przeszkodzi dam radę pokonać oba dystanse.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)