Bieganie

piotr lobodzinskiPiotr Łobodzińśki podczas Zimowych Biegów Górskich w Falenicy - 4.02.2022 - fot. Dorota Szota

2-krotny Mistrz Świata w Bieganiu po Schodach – Piotr Łobodziński zwyciężył w trzeciej edycji 19. Biegów Górskich w Falenicy. Na falenickiej wydmie – jak sam napisał - pojawił się po trzech latach nieobecności. Mimo trudnych warunków wynik był imponujący - 33:41. Kamil Jastrzębski ma już w dorobku Puchar Chomiczowki (2020) i wiele innych cennych sukcesów. Tym razem wygrał z dość bezpieczną przewagą, osiągając rezultat – 45:42. Dziesięciokrotny Mistrz Polski na różnych dystansach – Arkadiusz Gardzielewski, po raz ósmy z rzędu był najszybszy w 16. Biegu o Puchar Bielan: bieg wrócił po pandemii, wróciłem i ja – podsumował.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki

chomiczowka 2017
W 40. Biegu Chomiczówki w Warszawie zwyciężył Kamil Jastrzębski (Ducla Academy) z wynikiem 45:42, a wśród pań po raz kolejny już zwyciężyła Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) z rezultatem 51:51. Natomiast w 16. Biegu o Puchar Bielan - także nie po raz pierwszy - swoją klasę pokazał Arkadiusz Gardzielewski (Gardzielewski.pl) , któremu zabrakło jednej sekundy do złamania bariery 15 minut (15:01). Najszybszą kobietą okazała się Swietłana Sanko - 16:57. Zawody na Chomiczówce są jedną z najstarszych imprez biegowych w Warszawie. Pierwsza edycja odbyła się w 1984 roku. Po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią korona wirusa, bieg został ponownie rozegrany na ulicach Chomiczówki, a biegacze mogli wystartować z jednej z głównych arterii osiedla – ul. Conrada.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

100 Marathon Club Polska (31.12.2022)

poznan jubileusz 20 315Na zdjęciu od lewej: Wojciech Szota, Radosław Wypych - obaj znajdują się na liście "100 Marathon Club Polska"

Pojawiła się aktualizacja (stan na dzień 31.12.2022) polskiej listy osób które ukończyły przynajmniej 100 imprez biegowych na dystansie nie mniejszym niż maraton (42,2 km). W wykazie ujęte są również imprezy ultra. W tej chwili na liście znajduje się 218 osób. W związku z zawieszeniem kilku imprez maratońskich w Polsce, zapewne coraz trudniej będzie trafić do tego prestiżowego klubu. Na czele klasyfikacji znajduje się Ryszard Kałaczyński z liczbą 866 ukończonych imprez (822 maratony, 44 ultra). Wśród pań najlepszym osiągnięciem może się pochwalić Barbara Gil (507 maratony, 35 ultra). W Zestawieniu jest też nasz redakcyjny kolega Wojciech Szota (103 maratony) i wielu sympatyków serwisu maratończyk.pl. Działania polskiej grupy "100 Marathon Club Polska" koordynuje Grzegorz Wnuk (208 maratony, 12 ultra). Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Jak poinformował Janusz Kalinowski zmarła Anna Czerwińska (1949 - 2023), jedna z najwybitniejszych polskich alpinistek i himalaistek, zdobywczyni Korony Ziemi oraz sześciu ośmiotysięczników. Była osobą o ogromnym harcie ducha, która potrafiła też pięknie opowiadać o górach. Nam udało się przeprowadzić wywiad z Anią tuż przed wyprawą na Broad Peak i K2 w 2007 roku. Powiedziała tam wtedy między innymi:

Mówi się niby, że to są niepotrzebne zwycięstwa i przez nasze wyjścia na szczyt góry, świat nie jest lepszy… ale bym też powiedziała, że nie jest gorszy… to są takie dobre wzorce dla młodzieży. Jak po mojej prelekcji młody człowiek powie sobie „ja też bym tak chciał”, to jest już dla mnie sukces. To są to wspaniałe rzeczy, rzeczy które wzbogacają jednak ludzkość.

Przypominamy dziś rozmowę z tą wyjątkową osobą (cz. I-VII). Bardzo nam cię będzie brakowało Aniu. Odpoczywaj w pokoju.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Strona imprezy
Fotorelacja 2019 / Fotorelacja i galerie 2018 /   Fotorelacja i galerie 2017  
Fotorelacja i galerie 2016 / Fotorelacja i galerie 2015
Fotorelacja 2014 - cz. 1 / Fotorelacja 2014 - cz. 2
Fotorelacja 2013 - cz. 1 / Fotorelacja 2013 - cz. 2

19recmedale2023raz1
Artur Kujawiński: Rekordowe otwarcie sezonu biegowego zbliża się wielkimi krokami. Do 19. edycji biegu Recordowa Dziesiątka pozostało już mniej niż 50 dni i z całą pewnością wszyscy szykujący się na to wydarzenie sportowe powinni podkręcić tempo na treningach. Czy wiecie, że wg. statystyk PZLA w sezonie 2022 polscy zawodnicy i zawodniczki najszybciej na ziemi polskiej biegali właśnie w Poznaniu?

Krystian Zalewski z czasem 28:57 i Izabela Paszkiewicz z czasem 32:20 triumfowali na poznańskiej Malcie i liczymy na to ,że powtórzą swój sukces również w sezonie 2023, czekamy z otwartymi ramionami!.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

korona1
ZIS Kraków: W związku z odwołaniem tegorocznego Wrocław Maratonu – jako organizatorzy Korony Maratonów Polskich i Cracovia Maraton – wspólnie z Maratonem Dębno, Maratonem Warszawskim i Poznań Maratonem podjęliśmy decyzję o czasowym zawężeniu projektu Korony Maratonów Polskich do czterech imprez. Wszystkie osoby, które rozpoczęły już starania o uzyskanie tytułu zdobywcy tego prestiżowego wyróżnienia dla maratończyków obowiązuje dotychczasowy regulamin. Nowy regulamin, dla osób rozpoczynających zdobywanie tytułu w 2023 roku, zostanie opublikowany przed startem pierwszego z biegów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy

Sziszapangma 2022 69 10
Janusz Kalinowski: Pora rozliczyć się z przeszłością i pomyśleć o przyszłości biegów na atestowanej, pięciokilometrowej trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie. Z przeszłości pozostały kilkunastu osobom dwa lub jeden bieg do pełnego cyklu Korony Himalajów i Karakorum oraz Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej. Na przeszkodzie stanęły im przeważnie przypadki losowe, rodzinne oraz zdrowotne. Żal zatem utracić to, co się już osiągnęło, w szczególności, że i jedno, i drugie trofeum jest na wyciągnięcie ręki.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Etapowy Maraton 80-lecia Armii Krajowej - Warszawa - klasyfikacja generalna
Galeria

tryptyk grudniowy

15 grudnia 2022 roku o godzinie 20:00 przy Centrum Olimpijskim w Warszawie, odbył się Tryptyk Grrudniowy - bieg Hakuna Matata i Memoriał Tomasza Hopfera oraz bieg pamięci gen. broni Władysława Sikorskiego Naczelnego Wodza PZP. Zawodnicy mieli do pokonania 5 km.

Bieg odbył się w typowo zimowej scenerii. Było śnieżnie i mroźno. Po biegu wszyscy uczestnicy spotkali się w sali klubu jeździeckiego na poczęstunku przedświątecznym. Był barszcz i pyszne pierogi z kapustą i grzybami przygotowane tradycyjnie przez firmę CaterMark.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy

sylwestrowy 1

ZIS Kraków: W ostatnim dniu roku tradycyjnie okolice Starego Miasta opanował kolorowy korowód biegaczy. W samo południe, z Małego Rynku, na trasę wyruszyli uczestnicy 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego i pożegnali mijający rok na sportowo. Zdecydowana większość z biegaczy przygotowała pomysłowe stroje, a autorom najciekawszych kostiumów Jury przyznało nagrody w konkursie na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe. Już po raz szósty rywalizowano na wesoło w szczytnym celu – na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

boze narodzenie 2022

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

FILM

RAPminiaturkayt1
Nadesłane przez Artura Kujawińskiego: Od zakończenia projektu obiegnięcia Polski wzdłuż granic kraju minęło już trochę czasu. Teraz jest doskonała okazja by wrócić wspomnieniami do tamtego wyczynu. Właśnie na YouTube ukazał się film dokumentujący ów wyczyn. Przypomnijmy, 25 lipca Artur Kujawiński wybiegł z molo w Sopocie na trasę liczącą blisko 4000 kilometrów (suma przewyższeń 50 000 m.) Według serwisu Wikipedia długość granic Polski to 3511 kilometrów ale Artur Kujawiński dodatkowo obiegł całe Świnoujście wraz Karsiborem, cały Hel w dwie strony oraz całą Mierzeję Wiślaną w obie strony. Dlatego natrafiając na mokradła, bagna, powstałe na trasie nowe opłotowania, gospodarstwa i liczne pola upraw w sumie nadłożył na trasie blisko 500 kilometrów. Wyprawę swą ukończył po 69 dniach, przebiegając średnio ok. 60 km dziennie.

Napisz komentarz (1 Komentarz)

ZAPISY
Fotorelacja 2021

Trailowe Biegi Duchowe 2022 male1

Organizator treningu: Przypominamy, że już 3 grudnia 2022 r. startujemy z treningiem biegowym na 4 dystansach!!! Jest już spora garstka chętnych :) Poniżej dystanse i prezentacja tras. Plusik (+/-) przy dystansie oznacza, że organizator może jeszcze wprowadzić modyfikacje w długości trasy. Trenujemy, jak zawsze, z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego na odcinkach trasy należy zachować szczególną ostrożność na pieszych, rowerzystów, hulajnogi, samochody i środki transportu.

1) Rena’s Way – 7km (+/-)
2) Wiślana Dwudziestka – 20km
3) City ForestTrail – 40km
4) Ultra Katol

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

GALERIE ZDJĘĆ
Wyniki
Strona imprezy
Relacja z biegu 6.11.2022

6 listopada 2022 kolejny raz wystartowała Niepodległa Piątka – impreza w randze Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km organizowana na PGE Narodowym. Data wydarzenia była nieprzypadkowa – ostatnia niedziela przed 11.11. Zawody stanowiły formę świętowania 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny start w Niepodległej Piątce jest wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Bieg został zorganizowany w formie 10 serii z ograniczoną liczbą uczestników. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy

biegPWFot. Marcin Selerski

Robert Zakrzewski: Zespół badaczy... a raczej biegaczy i biegaczek weźmie na warsztat swoją formę. Wszystko w ramach 16. Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się 19 listopada. Jest jeszcze chwila, żeby wziąć udział. Zawody odbędą się w ramach obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej, który obchodzony był 15 listopada. Rozpoczęcie pierwszego roku akademickiego w historii z językiem polskim jako wykładowym upamiętniały uroczyste posiedzenie senatu uczelni, spacer po Politechnice Warszawskiej, a także złożenie kwiatów. Tych, których rozpiera energia mogą zbadać jaki czas uzyskają biegnąc na dystansie 4 km. Start i meta znajdować będą się na stadionie Syrenki, a trasa w większości prowadzić będzie po Polu Mokotowskim. W ramach imprezy rozegrany zostanie też II rzut Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. W programie znajdzie się też bieg sztafetowy na 4x2 km.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria zdjęć
Wyniki 
Strona imprezy

podskarbinska 11

Janusz Kalinowski: Bieg Ojców Niepodległości o Nagrodę Supermaratonu Stulecia był jednocześnie pierwszymi mistrzostwami Klubu Sportowego Polskie Himalaje im. Wandy Rutkiewicz, zorganizowanymi w formule open na dystansie 5000 m na bieżni stadionu Podskarbińska Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy. Na podium stanęli: Adam Głuchowski (18 minut 59 sekund), Przemysław Chmiel (19.10) i Michał Izdebski (19.25), a w gronie kobiet Agnieszka Żuraniewska (22.19), Ewa Szyszko (22.39) i Karolina Izdebska (24.28).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1 / Galeria cz. 2 / Galeria cz. 3 / Galeria cz. 4 
/ Galeria cz. 5 / Galeria cz. 6
Niebawem kolejne obszerne galerie zdjęć!!!!
Wyniki
Strona imprezy
Relacja 2021

niepodlegla piatka 2022 3

W Warszawie już w niedzielę 6 listopada 2022 r. uczczono na biegowo Odzyskanie Niepodległości. Ponad tysiąc biegaczy rywalizowało na koronie PGE Stadionu Narodowego w Warszawie, w biegu zorganizowanym przez maratończyka - Jakuba Nowaka i jego fundację Action Life. Arena znana głównie z meczów reprezentacji w piłce nożnej i wyczynów Roberta Lewandowskiego, tym razem gościła biegaczy. W ramach imprezy rozegrane zostały indywidualne i drużynowe Otwarte Mistrzostwa Polski na 5 km.

Napisz komentarz (3 Komentarze)

Regulamin - drużynówka
ATEST TRASY
Strona imprezy
Relacja 2021

niepodlegla mp 2

Jakub Nowak: Już w niedzielę – Niepodległa Piątka na PGE Narodowym, Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 5km, Mistrzostwa Polski Drużyn w biegu na 5km. Zapowiada się bardzo wyrównana i ciekawa walka. Na starcie pojawi się wiele utytułowanych zawodniczek i zawodników, którzy powalczą o medale. Wśród elity wydarzenia pojawią się olimpijczycy, medaliści międzynarodowych imprez mistrzowskich oraz liczni medaliści mistrzostw Polski.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Niebawem galeria zdjęć z drugiego etapu
Strona zawodów
Wyniki
Galeria cz. 1 (1 edycja 1.10.2022)
Galeria cz. 2 (1 edycja - 1.10.2022)
Fotorelacje z roku 2021 w zakładce GALERIA

mazovia track cup 8

Jakub Nowak: Podczas rozgrywanego 23 października 2022 r. mityngu lekkoatletycznego MazoviaTrackCup, Memoriale Eugeniusza Lokajskiego i Józefa Nojiego, organizowanego przez Fundację Action-Life, podły bardzo wartościowe wyniki. Na zawodach rozgrywanych na stadionie GOSiR w podwarszawskim Piasecznie rozegrano rywalizację na dystansach 100, 200, 400, 800, 1000, 1500, 2000, 5000 i 10 000 m.

Na dystansie 1000 m Damian Anders, reprezentujący SRS Kondycja Piaseczno, poprawił swój Rekord Polski Niesłyszących w kategorii juniorów do 16 lat. Nowy rekord wynosi od dziś 2:43:82 i jest o 9 sekund lepszy od dotychczasowego rezultatu (2:52:51).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Fotorelacja
Strona imprezy

ak bieg1

Janusz Kalinowski: Siódmy bieg Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej dedykowany był Elżbiecie Zawackiej. Dystans 5 km na trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie najszybciej pokonali: Jakub Kościk (19.19), Michał Pędzisz (20.24) i Krzysztof Łubiński (20.32), a w gronie kobiet Agnieszka Żuraniewska (23.00), Iwona Boryszkowska (23.59) oraz Karolina Izdebska (24.17).

Elżbieta Zawacka powinna być jednym tchem wymieniana w panteonie bohaterów II wojny światowej. Jej biografia to przykład niezłomności, poświęcenia i ogromnej odwagi, które stały się symbolem walki o wolną Polskę. Przeszła przez życie niczym burza, choć przecież trwało aż sto lat. Zostawiła po sobie niezliczone wspomnienia i anegdoty, przede wszystkim jedyną w swoim rodzaju historię kobiety-cichociemnej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin - drużynówka
ATEST TRASY
Strona imprezy
Relacja 2021

niepodlegla 21 6

Podczas Niepodległej Piątki na PGE Narodowym 6 listopada 2022 r. po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Polski Drużyn w biegu na 5km.

Polski Związek Lekkiej Atletyki przychylił się do wniosku Fundacji Action-Life i powierzył jej organizację Mistrzostw Polski Drużyn w biegu na 5km -mówi Łukasz Rosiek Wiceprezes Fundacji Action-Life -Podczas wydarzenia rozdamy w sumie 8 kompletów medali Mistrzostw Polski! Także jest o co walczyć. Mistrzostwa Polski mają charakter otwarty także medal mistrzowski ma szansę zdobyć każdy, nie trzeba posiadać licencji PZLA.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ZAPISY
Strona zawodów
Galeria cz. 1 (1 edycja 1.10.2022)
Galeria cz. 2 (1 edycja - 1.10.2022)
Fotorelacje z roku 2021 w zakładce GALERIA

mazovia piaseczno cz2 74

Łukasz Rosiek: Jesteśmy już tuż tuż przed kolejnymi zawodami z cyklu Mazovia Track Cup w Piasecznie. W tym roku biegaliśmy już 01.10.2022, a 23.10.2022 znów spotkamy się na bieżni stadionu w Piasecznie w ramach "Mazovia Track Cup"! Jest to cykl imprez lekkoatletycznych skierowanych do amatorów, dzieci i młodzieży, wszystkich miłośników uprawiania aktywności fizycznej, podczas której będą mogli zasmakować prawdziwej rywalizacji sportowej na stadionie lekkoatletycznym i poczuć się niczym na Diamentowej Lidze.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy 

AZS RUNBERTÓW PREV 023351

Katarzyna Kołat: Uczestnicy RUNbertowa biegają na okrągło już od 10 lat! Choć nie wszyscy pamiętają jego pierwsze edycje to zgadzają się co do jednego: wyjątkowy charakter wydarzenia i szybka trasa zachęcają do powrotu w kolejnych latach.

Jubileuszowa 10 edycja biegu Rembertowa po trzech latach wróciła na teren Akademii Sztuki Wojennej. Biegacze ponownie mieli okazję poczuć militarny klimat w samym sercu kampusu warszawskiej uczelni. Aleja Generała Antoniego Chruściela „Montera” po raz kolejny została przejęta zarówno przez poszukiwaczy rekordów życiowych, jak i debiutantów stawiających pierwsze kroki w biegowym świecie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
ATEST TRASY
Strona imprezy
Relacja 2021

medal nieepodlegla 22

Jakub Nowak: Już 6 listopada 2022 r. każdy z was ma szansę stanąć na starcie biegu rozgrywanego w całości na najważniejszej sportowej arenie w Polsce – na PGE Narodowym. Trasę biegu którą przygotowali organizatorzy można opisać w wielu przymiotnikach, takich jak: szybka, płaska, widowiskowa, atrakcyjna, o równej i gładkiej nawierzchni.

Czy to jest miejsce w którym można powalczyć o rekord życiowy? Odpowiedź brzmi "Zdecydowanie TAK". Jeżeli listopadowa aura dopisze, to lepszej trasy w Polsce nie znajdziecie :)

Bieg rozegrany zostanie na koronie stadionu PGE Narodowy, na pętli o eliptycznym kształcie. Jej długość wynosi 1,15 km, a więc będzie to 5 okrążeń szybkiego ścigania. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i spełnia wszystkie wymogi, aby mogły być na niej imprezy rangi mistrzowskiej.
W ramach Niepodległej Piątki na PGE Narodowym odbędą się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na 5km.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

TRASA
UTRUDNIENIA W RUCHU
INFORMATOR
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie (Poznań Półmaraton i Poznań Maraton)

jubileusz 20poznan 2019 145 33861 1200 800 100

Poznań Maraton: W niedzielę 16.10.2022 w zawiązku z organizacją 21. Poznań Maratonu nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Poznania. Na trasie maratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:00 do 16:00, dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 06:00. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Zmiany kursowania linii tramwajowych i autobusowych można sprawdzić na stronie: www.ztm.poznan.pl.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Zapisy

RUNbertow 2021 10 17 Rembertow 1767

Robert Zakrzewski: Na biegających od święta i tych którzy biegają na okrągło czeka 10. jubileuszowa edycja Biegu Rembertowa – Runbertów. Uczestnicy ponownie wystartują z terenu Akademii Sztuki Wojennej. Honoru zwycięzców poprzednich edycji bronić będą panie. Zapisy internetowe trwają tylko do 13 października!

Nieprzerwanie od 2013 roku na ulice Rembertowa wybiegają setki biegaczy, żeby zmierzyć z 5 km atestowaną trasą. Nie inaczej będzie i tym razem, co nie oznacza jednak że wszystko odbywa się „po staremu”. Po trzech latach przerwy start i meta zmagań wraca znów na teren Akademii Sztuki Wojennej. Na terenie uczelni znajdowało będzie się też biuro zawodów. Miejsce rozpoczęcia biegu pozwoli ponownie nawiązać do wojskowego charakteru dzielnicy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy  

varso tower 1

Piotr Jakóbik: Ponad pół tysiąca biegaczy wzięło udział w premierowej edycji Wbiegnij na Varso Tower. Najszybciej na dach najwyższego budynku w Unii Europejskiej wbiegli utytułowani towerrunnerzy - Piotr Łobodziński i Iwona Wicha. W ramach wydarzenia przekazano 40 tys. złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, w celu pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Prawie 1400 schodów i 230 metrów w pionie - z takim zadaniem zmierzyli się uczestnicy pierwszych zawodów w warszawskim biurowcu Varso Tower. Na mecie - oprócz pamiątkowego medalu - na wszystkich czekał zapierający dech w piersiach widok na stolicę.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)