Bieganie

Wyniki
Strona imprezy

bieg trzech kopcow jubileusz 2022 1
ZIS Kraków: W jubileuszowej, 15. odsłonie Biegu Trzech Kopców tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim wywalczyli David Kiprono Metto i Wiktoria Kaluzna. Kenijczyk okazał się najlepszy w drugiej imprezie wchodzącej w skład tegorocznej Królewskiej Triady Biegowej – wiosną triumfował w 19. Cracovia Maraton. 13-kilometrową trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego pokonał w czasie 40 minut i 57 sekund. Ukrainka, zwyciężczyni tegorocznego półmaratonu w Białymstoku, uzyskała czas 47 minut i 21 sekund. W biegu wystartowało 2710 osób z 16 krajów, a na mecie zameldowało się 2705 z nich.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona www
Strona FB 

Wrocross plakat1

Spacerem, biegiem lub rowerem – poznawanie Stolicy Dolnego Śląska w atmosferze przyjaźni i tolerancji. Tak będzie wyglądała pierwsza edycja nowego projektu adaptacyjnego stowarzyszenia Wroclove Sport, realizowanego wspólnie z Gminą Wrocław i UNICEF. Każdy chętny będzie miał możliwość darmowego zwiedzenia Odra Centrum i Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz wzięcia udziału w warsztatach kreatywnych na Stadionie Olimpijskim.

Bezpłatny spacer odbędzie się już 16 października. Uczestnicy wyruszą z Odra Centrum w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego, gdzie odbiorą mapy z zaznaczonymi wybranymi, ciekawymi miejscami Wrocławia - Wielkiej Wyspy. W każdym zaznaczonym na mapie punkcie otrzymają pieczątkę lub naklejkę. Jeśli w wyznaczonym limicie czasu – między 10:00 a 16:00h – uzbierają wszystkie, otrzymają kompletną, pamiątkową mapę Wielkiej Wyspy. Do zaliczenia podczas imprezy będą punkty kontrolne w pobliżu: WieżyCiśnień przy ul. Na Grobli, ZOO, Hali Stulecia, Kościoła pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim, Stadionu Olimpijskiego oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Nie będzie konieczności przemieszczania się po jednej, narzuconej z góry trasie – uczestnicy samodzielnie wybiorą dogodną drogę pomiędzy punktami. Łączny dystans do pokonania wyniesie około 10 do 12 kilometrów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Relacja 2021
Trasa biegu

1024x680 b3k koszulka medal
ZIS Kraków: W najbliższą niedzielę, 2 października odbędzie się 15. Bieg Trzech Kopców. Uczestnicy jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim wystartują o godz. 10:30 pod Kopcem Krakusa i pokonają 13-kilometrową trasę pod Kopiec Piłsudskiego. W czwartek, 29 września w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizatora imprezy – odbyła się konferencja prasowa przed tym wyjątkowym biegiem górskim w centrum dużego miasta.

O przygotowaniach, specyfice, trasie, scenerii, celach sportowych i wielu innych aspektach związanych z jubileuszową odsłoną Biegu Trzech Kopców opowiadali: Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i 15. B3K Krzysztof Kowal, reprezentująca Partnera Strategicznego Imprezy – Małopolskę – Dyrektor Departamentu Sportu i Igrzysk Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Sylwia Czeremuga, Koordynator ds. Bezpieczeństwa i Zabezpieczenia Trasy 15. B3K Andrzej Batko, tegoroczna mistrzyni Polski w biegu górskim na długim dystansie, druga zawodniczka 13. B3K, uczestniczka 15. B3K Martyna Kantor oraz aktor, biegacz, uczestnik 15. B3K Andrzej Popiel, który jest również Ambasadorem Cracovia Maraton i przybliżył prowadzony przez ZIS projekt.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy
Relacja 2021

Trasa biegu
Mapa B3k mala strona
W najbliższą niedzielę, 2 października w Krakowie odbędzie się 15. Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem sportowym wprowadzone zostaną niewielkie zmiany w organizacji ruchu. Uczestnicy biegu, którzy udadzą się do Biura Zawodów zlokalizowanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w niedzielę będą mogli skorzystać ze specjalnego tramwaju – dostaną się nim w okolice startu w Podgórzu. Po biegu zawodnikom zostaną natomiast udostępnione autobusy, którymi wcześniej z okolic startu w okolice mety będą mogli dostać się kibice.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona słuchawek Jabra - partnera maratonu

DSCF2035
Maratończyk.pl: W maju tego roku otrzymaliśmy do przetestowania słuchawki Jabra – Elite 4 Active i Jabra Elite 7 Active. Teraz chcemy przekazać Wam kilka naszych spostrzeżeń.

Oba zestawy słuchawek zgodnie ze swoją nazwą zostały stworzone z myślą o osobach uprawiających różne rodzaje aktywności fizycznej, nawet o dużej intensywności i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Trzeba przyznać, że są to bardzo zaawansowane modele. Można je krótko scharakteryzować w ten sposób: bezprzewodowa łączność, aktywne wyciszenie szumów (ANC) i przede wszystkim system HearThrough. Zwłaszcza ta ostatnia opcja jest bardzo pomocna podczas treningów biegowych chociażby w mieście. Pomimo założonych słuchawek, prowadzenia rozmów telefonicznych, słuchania muzyki, bardzo wyraźnie słyszymy dźwięki otoczenia np. ulicy. Funkcja ta, plus anatomiczna budowa słuchawek i związana z tym wygoda, pozwalają przez długi czas nie wyciągać ich z uszu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona imprezy 
Zapisy

runbertow2022
Robert Zakrzewski: Jak zawsze będzie szybko, ale nieco też sentymentalnie. Już 16 października w Warszawie odbędzie się jubileuszowy 10. Bieg Rembertowa – „RUNbertów”. Po trzech latach przerwy uczestnicy wracają na teren Akademii Sztuki Wojennej. Zapisy ruszyły.

Ulicami Rembertowa uczestnicy imprezy biegną nieprzerwanie od 2013 roku. Na początku rozgrywane były tam dwa dystanse 5 i 10 km, a zwycięzcami na dłuższej trasie zostali Maciej Badurek (30:01) i Katarzyna Gorlo (40:39). Później skupiono się na szybkiej „piątce”, a uzyskiwane czasy były coraz lepsze. Wydarzenie o charakterze lokalnym przeciągało biegaczy z całej Warszawy kusząc atestowaną płaską trasą. Tak będzie i tym razem. W programie nie zabraknie też biegów z maskotką dla dzieci i wielu innych atrakcji m.in. pokazów szermierki czy spotkania z grupą „Patriot”.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

zygmuntiada
Jakub Nowak: W kompleksie edukacyjnym Sióstr Rodziny Maryi w Markach odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę Zygmuntiada, międzyszkolne zawody sportowe dla dzieci i młodzieży.

Biuro zawodów będzie czynne w sobotę od godziny 9:00 do 18:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 12:00. W sobotę odbędą się turnieje piłki nożnej, siatkówki i unihokeja, a w niedzielę biegi na pięciu różnych dystansach dostosowanych do wieku uczestników oraz konkurs skoku w dal. Wśród wydarzeń towarzyszących jest gra terenowa o patronie wydarzenia św. abpie Zygmuncie Szczęsnym Felińskim. Całość zakończy się Mszą Świętą w niedzielę o 14:30.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy

AK 1.08
Janusz Kalinowski: Marek Krupiński (19.24), a w gronie kobiet Agnieszka Szymańska (21.05) najszybciej pokonali dystans 5 km na trasie przy Centrum Olimpijskim w Warszawie w siódmym biegu Etapowego Maratonu 80-lecia Armii Krajowej pamięci gen. Leopolda Okulickiego pseudonim "Niedźwiadek". Na drugich pozycjach uplasowali się Robert Michalski (19.42) i Agnieszka Żuraniewska (23.18), a na trzecich Hubert Szymański (19.54) oraz Iwona Boryszkowska (23.55).

Po upływie sześciu miesięcy po raz drugi zwyciężyła mieszkająca w Łomiankach koło Warszawy Agnieszka Szymańska, która w marcu debiutowała na tej trasie.

Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci – 16-letniego Oskara i 14-letniej Mai. Na co dzień pracuję w księgowości. Przygodę ze sportem rozpoczęłam trzy lata temu dzięki córce, która zachęciła mnie do regularnych treningów i systematycznego biegania. I tak pozostało do dziś. Ta forma ruchu jest dla mnie nie tylko pasją, ale też odskocznią od codziennych obowiązków i pomaga zachować zdrowy tryb życia" - podkreśliła 45-letnia Agnieszka, która wraz z mężem Hubertem przygotowują się do ich pierwszego biegu na dystansie 42 km 195 m - 44. Maratonu Warszawskiego (25 września).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Wydarzenie na FB

AZS LASY NAD UTRATĄ PREV 9Fot. Marcin Klimczak

Robert Zakrzewski: Zwycięzca 4. Półmaratonu Lasy nad Utratą potwierdził maksymę mówiącą o tym, że do trzech razy sztuka. W przeszłości Damian Falandysz był już tu czwarty i trzeci, ale tym razem mimo przeszkód zdołał wygrać. Wśród pań najlepsza okazała się Barbara Zaręba z Pruszkowa.

W sobotę 17 września miłośnicy biegania ruszyli w las, aż do utraty sił. W tym roku start i meta ponownie znajdowały się nad zalewem w Komorowie w gminie Michałowice. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 375 osób, z czego setka to były dzieci. Program wydarzenia stale się rozrasta i tym razem oprócz biegu głównego i tego na 5 km, pobiegła też sztafeta półmaratońska.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Strona imprezy

mp ilawa
Aleksandara Brzezińska ciesząca się z triumfu ze swoim mężem i trenerem  Błażejem. Fot. FB Błażej Brzeziński

Dziś (11.09.2022 r.) odbyły się 31. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie, w ramach XII edycji Iławskiego Półmaratonu im. Antoniego Gierszewskiego. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Arkadiusz Gardzielewski (1:03:57) i Aleksandra Brzezińska (1:13:56). Srebrne medale przypadły Mateuszowi Kaczorowi (1:04:59) i Monice Jackiewicz (1:15:34) - ubiegłorocznej mistrzyni Polski z Bydgoszczy. Trzecie miejsca zdobyli Adam Głogowski (1:06:29) i Olga Kalendarova-Ochal (1:17:06).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy

cros mokotow

Unikalny bieg przeszkodowy na Mokotowie odbędzie się w przyszły weekend! Znamy kolejne szczegóły związane z premierową edycją Crossu Fortecznego Pamięci Janusza Kusocińskiego. Jego pomysłodawcy zapowiadają ciekawe pakiety startowe, unikalny design medalu oraz piknik historyczny. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Cross Forteczny Pamięci Janusza Kusocińskiego odbędzie się w dniu 17 września (sobota) na terenie dzielnicy Mokotów - w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie. Startujący w nim zawodnicy pokonają dystans 5 km, a na trasie biegu pojawią się przeszkody w postaci eksponatów, m.in.: czołgów, samolotów czy wozów bojowych. Nie zabraknie też wyzwań i zadań związanych z ukształtowaniem terenu oraz wykorzystaniem tamtejszej infrastruktury. Trzeba być zatem przygotowanym naostre zakręty, barierki, kolczaste zasieki, górki czykontakt z zimną woda.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy

cros mokotow

Unikalny bieg przeszkodowy na Mokotowie odbędzie się w przyszły weekend! Znamy kolejne szczegóły związane z premierową edycją Crossu Fortecznego Pamięci Janusza Kusocińskiego. Jego pomysłodawcy zapowiadają ciekawe pakiety startowe, unikalny design medalu oraz piknik historyczny. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
Cross Forteczny Pamięci Janusza Kusocińskiego odbędzie się w dniu 17 września (sobota) na terenie dzielnicy Mokotów - w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie. Startujący w nim zawodnicy pokonają dystans 5 km, a na trasie biegu pojawią się przeszkody w postaci eksponatów, m.in.: czołgów, samolotów czy wozów bojowych. Nie zabraknie też wyzwań i zadań związanych z ukształtowaniem terenu oraz wykorzystaniem tamtejszej infrastruktury. Trzeba być zatem przygotowanym naostre zakręty, barierki, kolczaste zasieki, górki czykontakt z zimną woda.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki - Półmaraton
Wyniki - Praska Piątka
Strona imprezy

praski 2022 Fot. polmaratonpraski.pl

W sobotni wieczór ulice warszawskiej Pragi zapełniły się biegaczami. O 19:30 ok. 1500 zawodników ruszyło na trasę Praskiej Piątki. Godzinę później, nieco ponad 4 000 biegaczy rozpoczęło rywalizację w ramach 7. edycji Nocnego Półmaratonu Praskiego. Szybka i płaska trasa prowadziła ulicami Pragi Południe. Pogada do biegania była wymarzona, co podkreślali zwycięzcy wczorajszego biegu. Rewelacyjnie pobiegł Adam Nowicki uzyskując na mecie czas 1:04:14. Drugi Kamil Jastrzębski osiągnął metę z wynikiem 1:06:25, trzecie miejsce z rezultatem 1:07:17 wywalczył wciąż młody Mariusz Giżyński.

Wśród kobiet zdecydowaną faworytką była Iwona Bernaldelli. Nie zawiodła oczekiwań i na mecie pojawiła się z czasem 1:14:01, wypracowując sobie dużą przewagę. Drugie miejsce wywalczyła Emilia Mazek bijąc rekord życiowy. Pobiegła z rezultatem 1:14:55, poprawiając swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie aż o 3 minuty i 13 sekund. Trzecią lokatę uzyskała Popadiak z wynikiem 1:18:12.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki - Bieg Fabrykanta
Wyniki - Bieg Grohmana

Strona zawodów
 Relacja 2021 / Relacja 2019 / Relacja 2018/  Relacja 2017
Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012 

fabrykant 2022 foto 2
W minioną sobotę 27.08.2022 w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej odbyła się jedenasta edycja Biegu Fabrykanta. Bieg główny poprzedziła rywalizacja w ramach Biegu Małego Fabrykanta. W kilku grupach swoich sił próbowali najmłodsi i młodzież :)

Start Biegu Fabrykanta nastąpił punktualnie o godzinie 18:30. Zawodnicy mieli do pokonania 10 km. Żar lał się z nieba, ale mimo to 747 osób ukończyło zawody i do domu wróciło z pięknym, pamiątkowym medalem. W tym roku zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z czasem 30:47 pokonując rywala o prawie 3 minuty! Drugi na mecie zameldował się Tomasz Osmulski z rezultatem 33:30, trzecie miejsce wywalczył Jakub Czyżewski z wynikiem 33:40. Wśród kobiet triumfowała Dominika Wiecha (38:41), drugi stopień podium wywalczyła Anna Kovalenko (40:43), trzeci - Żaneta Powolna (41:12).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów
Fotorelacje z roku 2021 w zakładce GALERIA

mtc

Jakub Nowak: Po sukcesie jesiennego cyklu mityngów lekkoatletycznych MazoviaTrackCup w 2021 roku przyszedł czas na nową odsłonę w 2022 roku. Spotykamy się w Piasecznie na stadionie lekkoatletycznym!

Łukasz Rosiek, dyrektor mityngów: W tym roku 1.10 i 23.10 znów spotkamy się na bieżni stadionu w Piasecznie w ramach MazoviaTrackCup. Jest to cykl imprez lekkoatletycznych,w których udział może wziąć każdy miłośnik uprawiania aktywności fizycznej. Jeżeli chcesz się poczuć jak Sofia Ennaoui, Anna Wielgosz, czy „Aniołki Matusińskiego”, które zdobywały w tym roku medale na Mistrzostwach Europy – nie może Ciebie zabraknąć w Piasecznie.
Przygotowaliśmy dystanse:100, 200, 400, 800, 1500, 2000, 3000, 5000 i 10000 metrów, oraz rywalizację dla dzieci na 60 i 100 metrów. Nie zabraknie również biegów sztafetowych!.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów
 Relacja 2021 / Relacja 2019 / Relacja 2018/  Relacja 2017
Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012 

bieg fabrykanta 27 63997 1200 800 100
Bartek Sobecki: Po raz jedenasty w sobotę 27 sierpnia wystartuje Bieg Fabrykanta. W ramach imprezy oprócz biegu na dystansie 10 km rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Do zawodów zgłosiło się ponad 1200 biegaczy z Polski i z zagranicy.

W biegu głównym zawodnicy rywalizować będą oprócz klasyfikacji open również w kategoriach wiekowych, klasyfikacji drużynowej oraz branży IT. Dodatkowo do programu imprezy wracają Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. W uzyskaniu jak najlepszych rezultatów zawodnikom na trasie będą pomagać pacemakerzy, którzy poprowadzą grupy na 40, 45, 50, 55 i 60 minut.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zbiórka

24 charytatywnie3
ZIS Kraków: Już 24 września odbędzie się wyjątkowy bieg charytatywny. Sławek Gawlik – biegacz ultra, zwycięzca Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) z 2020 roku podejmie wyzwanie 24-godzinnego biegu wokół Błoń Krakowskich. Wszystko w szczytnym celu – pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na rzecz krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Parkowa. Zapraszamy do udziału w zbiórce i kibicowania na miejscu od godz. 11:00 oraz online przez całą dobę!

Przez całą dobę dla domu dziecka

Sławek Gawlik – biegacz długodystansowy, były kolarz górski, reprezentant Polski, instruktor i promotor sportu, znany jest w krakowskim środowisku biegowym z zamiłowania do ekstremalnych wyzwań. Tym razem utytułowany ultramaratończyk, zwycięzca Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) z 2020 roku, będzie biegł przez całą dobę, by zebrać środki na rzecz krakowskiego domu dziecka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Zdjęcia dostębne na FB organizatora
Strona miasta

namyslow medale

Paweł Herian: W sobotni poranek 20 sierpnia 2022 r., na namysłowskich błoniach zgromadziło się niemalże 200 biegaczy, którzy wystartowali w biegu na 10 km. Od godziny 8:00 swoją pracę rozpoczęło biuro zawodów prowadzone przez pracowników Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, OPS Namysłów, Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia oraz Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Namysłowie.

Po oficjalnym przywitaniu przez organizatorów, wszyscy udali się na linię startu, gdzie sygnałem ze startera, danym przez Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, rozpoczęliśmy zmagania na trasie. Zawodników prowadził na quadzie przedstawiciel grupy „Motocykliści Namysłów” Jakub Kalarus. Trasa była wymagająca gdyż na odcinku 10 kilometrów biegacze musieli zmagać się nie tylko z dystansem, ale i ze zmienną nawierzchnią oraz ukształtowaniem terenu i kapryśną pogodą.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Sofia Ennaoui

Sofia Ennaoui z wynikiem 4:03,59 wywalczyła brąz na dystansie 1500 metrów podczas mistrzostw Europy w Monachium. Na ostatnim okrążeniu próbowała dogonić rywalki, które biegły na pierwszej i drugiej pozycji, niestety ruszyła zbyt późno i straty nie udało się już odrobić. Złoto zdobyła Laura Muir, zawodniczka z Wielkiej Brytanii z rezultatem 4:01,08, srebro Ciara Mageean z Irlandii z czasem 4:02,56.

Przypomnijmy, że cztery lata temu w Berlinie Sofia Ennaoui zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. Zawodniczka w wywiadzie dla TVP wspomniała, że jest w lekkiej niedyspozycji, a jak zdrowie dopisze, na pewno nawiąże jeszcze rywalizację z najlepszymi, czego jej oczywiście z całego serca życzymy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona zawodów
 Relacja 2021 / Relacja 2019 / Relacja 2018/  Relacja 2017
Relacja 2016 / Relacja 2015 / Relacja 2014 / Relacja 2013 / Relacja 2012 

bieg grohmana 250 64806 1200 800 100

Bartek Sobecki: Czy można biegać, dobrze się bawić, a przy tym wszystkim jednocześnie pomagać? Biegając w Łodzi, jest to możliwe. Bieg Grohmana łączy przyjemne z pożytecznym, ale jak to działa?

Czym jest bieg Grohmana? Bieg Grohmana jest częścią Biegu Fabrykanta, który odbędzie się 27 sierpnia 2022 r w Łodzi. Jest to inicjatywa charytatywna, z której całe wpisowe przekazywane jest na wybrane sezonowo cele charytatywne. Dzięki wsparciu ze strony Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zebrane pieniądze zostaną podwojone i przekazane na potrzeby ukraińskich dzieci, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w łódzkich domach dziecka i rodzinach zastępczych koordynowanych przez Fundację „DOBROdzieje się”. Jest to już piąta edycja biegu na nietypowym dystansie jednej mili. W biegu wziąć udział może każdy. Najszybsi powalczą o nagrody finansowe w wysokości 1609 PLN za pierwsze miejsce, 1000 PLN za drugie miejsce, i 750 PLN za trzecie miejsce. Poza głównym biegiem odbędzie się także bieg dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi wystartują w czterech kategoriach wiekowych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

pozorska1


Strona na FB

Małgorzata Pazda-Pozorska to pozytywnie nastawiona do życia mistrzyni Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym. Na swoim koncie posiada o wiele więcej tytułów i nagród. Spełnia się w swojej pasji, jaką jest bieganie, łącząc je na co dzień z pracą fizjoterapeutki. O tym, jak udało jej się osiągnąć wszystko, co sobie zamarzyła mimo przeciwności losu przeczytacie w książce „Żyć jakby nie było jutra”, napisanej razem z Jarosławem Cieślą.

„Żyć jakby nie było jutra” to książka niesamowicie inspirująca i dającą nadzieję, że chcąc można osiągnąć wszystko. Co skłoniło Panią do napisania książki wraz z Jarosławem Cieślą i podzielenia się swoją historią?

M.Pazda-Pozorska: Właśnie dawanie nadziei i inspirowanie było moim celem. Chciałam pokazać czytelnikom, że powinni walczyć o swoje marzenia. Potrzebują jedynie odwagi, by osiągnąć wszystko, czego pragną. Nigdy nie będziemy pewni ile czasu nam jeszcze pozostało, dlatego ważne jest, aby go wykorzystać. Nie marnujmy go, korzystajmy z danego nam czasu i działajmy!

J. Cieśla: Gosia udzieliła mi wywiadu dla jednego z portali biegowych. Stwierdziła, że wyszedł świetnie, więc zwróci się do mnie, jeśli będzie chciała napisać książkę. Zgodziłem się być jej współautorem, ponieważ jej historia ma wiele interesujących płaszczyzn. To nie tylko opowieść o osobie, która doświadcza traumy, a później podnosi się po niej i jest silniejsza. Ważne jest to, że przede wszystkim nie rozpacza, nie lamentuje i nie użala się nad sobą, że ciągle los tak ją doświadcza. ,,Otrzepuje się" i wysnuwa wniosek, że… ciężkie przeżycia mogą wyjść na dobre. Ubogacają nasze życie, przewartościowują i pokazują nam, że wcześniej być może zmierzaliśmy donikąd, dryfowaliśmy bez głębszego celu. Czyli złe chwile, tak naprawdę były czymś pozytywnym w naszym życiu. Bierzemy się z losem za bary i mówimy: dobra, zobaczymy, kto kogo złamie. Poza tym pokazuje, że warto cieszyć się nie tylko z sukcesów, jakimi są medale np. mistrzostw świata. Na UTMB nie była w czołówce zawodniczek, ale spełniła marzenie, będąc po chorobie. Szczęście, jakie czuła po dotarciu na metę obrazuje fotografia zamieszczona na okładce książki. Uważałem, że warto napisać o osobie z takim podejściem do życia i uznałem, że opisanie jej historii będzie ciekawe i inspirujące dla wielu ludzi. Nie tylko dla biegaczy, ale także osób nieuprawiających sportu. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Regulamin  / Prezetacja medalu i koszulki
Strona miasta

pakiet

Organizator: Już w najbliższą sobotę odbędzie się XIX edycja Biegu Namysłowian! Na zawodników, którzy powalczą o podium czekają cenne nagrody! Bieg rozegrany zostanie na dystansie 10 km. Trasa poprowadzi ulicami miasta Namysłów oraz miejscowości Kamienna. Start i meta będą usytuowane na „Błoniach Namysłowskich” przy ul. Parkowej. Start nastąpi o godz. 10:00. Zapraszamy również dzieci na Bieg Rodzinny!

Zawodnicy w pakiecie otrzymają piękne koszulki i medale z wizerunkiem ratusza. Dziś prezentujemy Państwu także jedne z nagród za II oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn XIX Biegu Namysłowian!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

munich2022

Nas szczególnie interesują starty naszych reprezentantów na średnich i długich dystansach. Sofia Ennaoui wygrała swoją serię z czasem 4:02.73 na 1500 m (16.08.22). Pobiegła bardzo spokojnie i pokazała wielką moc. Awansowała z najlepszym czasem eliminacji. Niewiele zabrakło do awansu Elizie Megger. Seria Polek była szybsza i nawet ósme miejsce dawało finał. Eliza Megger dobiegła dziesiąta. Finał w piątek (19.08.22), o godz. 20:45. Lekkoatletyczne ME w Monachium 2022 można oglądać na kanałach TVP. Sesje poranne można obejrzeć na TVP Sport, natomiast sesje popołudniowe będą pokazywane w TVP 1 i TVP 2. Poniżej szczegółowy harmonogram.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

lisowska monachium 2022

Aleksandra Lisowska wywalczyła dzisiaj złoto na królewskim dystansie w Mistrzostwach Europy w Monachium. Metę osiągnęła z czasem 2:28:36. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że ostatnie podobne zwycięstwo miało miejsce 31 lat temu. Podczas Mistrzostw Świata w Tokio w 1991 r. wygrała wtedy Wanda Panfil. Samotny bieg Aleksandra Lisowska rozpoczęła w okolicach 39 kilometra i już nie oddała zwycięstwa. Wyprzedziła o 8 sekund drugą na mecie Chorwatkę Mateę Parlov Kostro. Trzecie miejsce zajęła Nienke Brinkman z Holandii z czasem 2:28:52. Izabela Paszkiewicz i Katarzyna Jankowska nie ukończyły biegu.

Do sukcesu Aleksandry Lisowskiej, zawodniczki reprezentujące Polskę dołożyły brąz w rywalizacji drużynowej. Do wyniku swoje punkty dodała Angelika Mach, która ukończyła bieg z rezultatem 2:35:03 (19. miejsce) i Monika Jackiewicz z czasem 2:37:15 (26. miejsce). Kolejne stopnie podium wywalczyły ekipy z Niemiec i Hiszpanii.

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Strona imprezy
Relacja 2021

bieg trzech kopcow

ZIS Kraków: 10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, w tym 2000 z zawierającymi koszulkę techniczną marki ASICS pakietami startowymi premium.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego (limit czasu – 2 godziny). Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zapisy
Strona imprezy
Relacja 2021

niepodlegla mp cz3 9 81141 1200 800 100

Liczyliśmy na dużą frekwencję, ale zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania – mówi Jakub Nowak, organizator Niepodległej Piątki, czyli oficjalnych mistrzostw Polski na pięć kilometrów. Impreza debiutowała w listopadzie 2021 na PGE Narodowym, właśnie ruszają zapisy na drugą edycję.

Choć Nowak to jeden z najbardziej utytułowanych warszawskich biegaczy, a do tego organizator imprez biegowych, to przed premierową edycją Niepodległej Piątki towarzyszyła mu debiutancka trema. Niesłusznie – bieg okazał się sukcesem, wzięło w nim udział ponad tysiąc biegaczy. Nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów, którzy mogli poszczycić się startem w mistrzostwach Polski.

Dla nas największą nagrodą było móc oglądać radość i pasję tych, którzy stanęli na starcie – zmierzyli się sami ze sobą, bili życiowe rekordy, łamali własne bariery – przekonuje Jakub Nowak.

Niepodległa Piątka to bieg wyjątkowy. Po pierwsze – to oficjalne mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu na pięć kilometrów. Władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przy pierwszej edycji przyznały organizatorom funkcję gospodarza czempionatu. Tym razem będzie podobnie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)