Anna Nowakowska (wiadomości z 3 maja): Anna Czerwińska obrała strategię bardzo zrównoważoną, która zakłada bardzo dobrą aklimatyzację. W ostatnim tygodniu na atak szczytowy zdecydowała się grupa ok. 22 osób, którzy wyruszyli na wierzchołek wprost z Obozu II.

Na szczyt dotarło 15 osób, m.in. Austriaczka Gerlinde Kaltenbrunner, która tym samym ma na swoim koncie już 11 ośmiotysięcznik oraz polska alpinistka Kinga Baranowska. Atak szczytowy okazał się jednak bardzo wyczerpujący i dla niektórych zbyt brawurowy. Niestety, jeden z uczestników hiszpańskiej wyprawy - spadł w gigantyczna przepaść.Anna Czerwińska relacjonuje: "Wiele osób wróciło wyczerpanych i z poważnymi odmrożeniami. Ogólny widok był w sumie dość przygnębiający, a wiadomość o wypadku jeszcze pogorszyła nastrój w Bazie. To utwierdza nas w przekonaniu, że przyjęta przez nas strategia, jest słuszna".

Ze wspinaczki na Dhaulagiri wycofało się dwóch uczestników innej polskiej wyprawy - Ryszard Pawłowski i Piotr Snopczyński. Pozostali - Artur Hajzer i Robert Szymczak kontynuują akcję górską.{moscomment}