Wyniki
Galeria cz. I i II NEW!
Galeria fot. Krzysiek Szpila

Dorota Świderska: XXIX Półmaraton Wiązowski przywitał zawodników przepiękną słoneczną pogodą. Zima opuściła Mazowsze i zawody, które słynęły z mrozu i zimna tym razem rozegrane zostały przy przepięknej, prawie już wiosennej pogodzie. Organizatorzy także nawiązali do tej tradycji umieszczając na koszulce napis przysypany śniegiem.  Na starcie biegu głównego stanęła rekordowa liczba ponad 600 zawodników, którzy ruszyli na trasę punktualnie o godzinie 12.00. Piętnaście minut później rozpoczął się bieg na dystansie 5 km, który także zgromadził rekordową liczbę biegaczy - ponad 220 osób. Wcześniej, od godziny 10.00 odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży. Słoneczny, niedzielny poranek sprawił, że w Wiązowa przezywała dziś prawdziwe oblężenie :)

Trasa szybka i ciekawa. W połowie dystansu półmaratonu, na nawrocie zawodnicy mogli pozdrawiać swoich rywali i znajomych. Do tego momentu trasy wiał mocny przedni wiatr, później było zdecydowanie lepiej. Przed nawrotem biegacze mogli się cieszyć długim zbiegiem, który był małą nagrodą za zmaganiem z wiatrem. Niestety chwilę później trzeba było się wdrapać się z powrotem pod górę, ale za to w drugiej części trasy wiatr nie był już tak uciążliwy.

Organizatorzy zadbali o liczne punkty z ciepłą herbatą na trasie ale także o wspaniały posiłek regeneracyjny na mecie. Każdy mógł wybrać coś dla siebie z bogatego menu :) kiełbaski, bigos, żurek, pączki, ciasta, gorąca herbata i czekolada. Wspólny posiłek pozwolił na wymianę wrażeń i niekończące się rozmowy o biegowych doświadczeniach i planach.{moscomment}