Akcje Społeczne

 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Helder Camara abp.:Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem. Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem, będzie to już początek nowej rzeczywistości.
Fundacja powstała w 2008 roku jako ukoronowanie bohaterskiej choć po ludzku przegranej walki z nowotworem. Pragniemy oswoić strach i niewiedzę. Poprzez naszą aktywność nieść pomoc i nadzieję tym wszystkim, którzy przerażeni i osamotnieni znaleźli się w "krainie nowotworów". A tam bez wsparcia i życzliwości trudno jest walczyć, a jeszcze trudniej wygrać.

Napisz komentarz (3 Komentarze)
Punkty krwiodawstwa, które zajmują się badaniem krwi od przyszłych dawców szpiku:

Wojskowy Instytut Medyczny
Ul. Szaserów 128 Warszawa
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Ul. Lindleya 4 Warszawa

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Fundacja Anny Wierskiej, DAR SZPIKU: Na świecie jest już ponad dziesięć tysięcy osób, które oddały swój szpik. Wśród nich były małe dzieci, a nawet niemowlęta. Dzięki nim udało się uratować wielu chorych na białaczkę i inne nowotwory krwi. BY ZOSTAĆ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU: zgłoś się do punktu krwiodawstwa, gdzie zostanie pobrana niewielka ilości krwi (30 ml).Po zbadaniu próbki zostaną określane antygeny zgodności tkankowych - powstanie swoista mapa, którą specjaliści spróbują dopasować do mapy osoby poszukującej szpiku.

Napisz komentarz (1 Komentarz)


"Drużyna Szpiku": Jak co roku Drużyna Szpiku przygotowała niespodziankę dla uczestników poznańskiego maratonu, były już zawody na ergometrach, zbieranie kilometrów na bieżniach, a tym razem zapraszamy do wspólnej zabawy w FOTOBUDCE.

Fotobudka wykonuje ekspresowe zdjęcia, które są świetną i śmieszną pamiątką. Trzy fotografie drukowane są od razu po wykonaniu zdjęć na jednym pasku. Do fotografii można śmiesznie pozować, każda może być inna, w innym przebraniu, peruce, z inną miną. Samo robienie zdjęć (i oczywiście zdjęcia same w sobie później) dają wiele radości i śmiechu. Oprócz 3 ekspresowych zdjęć, będzie można fotki pobrać ze specjalnej strony internetowej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Aukcja na Allegro.pl

Drużyna Szpiku zaprasza na charytatywne allegro przedmiotem aukcji jest podarowana przez aktorkę Katarzynę Bujakiewicz, jedyna i niepowtarzalna torebka projektu AGABAG. Kasia od wielu lat jest ambasadorką DRUŻYNY SZPIKU, promującą Drużynę zarówno w swoim życiu prywatnym, jak i zawodowym. O potrzebie dawców krwi, niewystarczającej liczbie potencjalnych dawców szpiku możecie usłyszeć od niej w wywiadach telewizyjnych, na łamach prasy czy w zwykłych codziennych rozmowach.

Kasia zachęca i jako zarejestrowany potencjalny dawca szpiku sama czeka na bliźniaka, któremu będzie mogła pomóc pokonać chorobę. Mówi: „Mówię o Drużynie Szpiku, bo mam taką potrzebę, by ludzie oswajali się z tematem. By nie bali się podjąć wyzwania, gdy obok nich ktoś będzie potrzebował krwi. By dzień, w którym dostaną telefon, że jest gdzieś ktoś komu mogą uratować życie, był dla nich najpiękniejszym dniem! By wiedzieli, co wtedy robić. Sama czekam na swojego bliźniaka i na moment, w którym dowiem się, że te skomplikowane cyfry, które określają zgodność szpiku będą do siebie pasować!” Wszystkie pozyskane środki przekazane zostaną na pomoc podopiecznym Drużyny Szpiku.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)


Dorota Raczkiewicz "Druzyna Szpiku": 18 maja w ramach Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbędą się  II Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie. Głównym założeniem Mistrzostw jest promocja aktywnego trybu życia, biegania jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia. I w końcu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych na nowotwory krwi, dawstwo szpiku i transplantologię. Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy wiedzą i chcą się tym dzielić z innymi. Zakładając czerwoną koszulkę, odpowiadają na wołanie chorych „Podziel się życiem”. To zatem konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję. A ta dla umierających to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku. Zadaniem Drużyny jest bycie głosem tych walczących.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dorota Raczkiewicz: To była Mistrzowska niedziela!!!!!! HURA !!!! Mamy nowych – pierwszych Mistrzów Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie!  Ale kochani tak naprawdę wszyscy, czyli blisko 100 osób startujących w szpikowych koszulkach jesteście Mistrzami Polski w pomaganiu!!! Kiedy dziś w Tarnowie Podgórnym patrzyłam sobie na te czerwone tłumy, całe rodziny, które przyjechały, aby wspólnie spędzić czas, łza w oku się kręciła i 5 lat temu nawet bym nie zamarzyła o takim widoku. Dziękuję za Wasze za otwarte serducha i gotowość. Dziękuję za pomoc w organizacji mistrzostw, witam nowych biegaczy i Waszych bliskich, cieszę się, że jesteście. Fajnie mieć taką Drużynę!!!!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona Drużyny

 

Dorota Raczkiewicz: 26 maja dokładnie w 5 lecie naszej Drużyny będziemy mieli kolejne wielkie biegowe święto, w ramach Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbędą się  I Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w Półmaratonie. Głównym założeniem Mistrzostw jest promocja aktywnego trybu życia, biegania jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia. I w końcu zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych na nowotwory krwi, dawstwo szpiku i transplantologię.

Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy wiedzą i chcą się tym dzielić z innymi. Zakładając czerwoną koszulkę, odpowiadają na wołanie chorych „Podziel się życiem”. To zatem konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję. A ta dla umierających to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku. Zadaniem Drużyny jest bycie głosem tych walczących.

Napisz komentarz (1 Komentarz)


Dorota Raczkiewicz: Dziękuję za to szpikowe Święto!!! To naprawdę było święto, pełne radości, przyjaźni i otwartości. Choć w Urzędzie Wojewódzkim polała się krew, była to krew życia, pomagająca wyrwać się małej Oli Ziętarskiej ze świata nowotworów. W poniedziałek 20 maja rozpoczęliśmy jubileuszowy tydzień naszej Drużyny. Dokładnie przed 5 laty, 26 maja w tym samym miejscu, w towarzystwie naszego przyjaciela Wojewody Przemysława Paci ogłaszaliśmy światu, że powstała szpikowa Drużyna. Zastanawialiśmy się jak świętować te 5-lecie i nikt z nas nie miał wątpliwości, że najlepszym sposobem, będzie zbiórka krwi, rejestracja dawców i spotkanie z naszą młodzieżą.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
6.Poznań Półmaraton
Dział poświęcony imprezie
Dział poświęcony Drużynie Szpiku

Dorota Raczkiewicz: Od 5 lat poznański Półmaraton to nasza szpikowa, flagowa impreza, dlatego i w tym roku Drużyny nie zabraknie . Hura!!! Ta impreza od samego początku była dla nas ważna, bowiem to tu w Poznaniu podczas targów Expo mogliśmy się spotkać, porozmawiać, tak zwyczajnie bez pośpiechu, startowych emocji i „pometowego” roztargnienia. To tu nawiązują się fajne znajomości, prawdziwe relacje i to tu z pełnym przekonaniem uświadamiamy „po co te koszulki i ta Drużyna”. Teraz po tych 5 latach działania naszego Teamu nie trafiają do nas „łapacze koszulek”, biegacze są świadomi i gotowi do działania i bycia głosem chorych, bo tak naprawdę przecież o to chodzi, aby wiedzieć, że jesteśmy „pomostem między chorymi, a światem zdrowych. To wcale nie jest takie proste, bo trzeba się co nieco dowiedzieć, uporządkować w głowie i serduchu swoje wiadomości i być gotowym”szerzyć” tę wiedzę, po co? Aby ciągle nie umierali ludzie, tylko dlatego, że nie znaleźli dawcy szpiku. To nasze zadanie!!!! Wypełniacie je celująco!!!!!


Napisz komentarz (1 Komentarz)
Dorota Raczkiewicz "Drużyna Szpiku": Dziś w nocy zmarł nasz kolega-biegacz Wiesiek Klich, miał zaledwie 44 lat. W Drużynie był od samego początku, po raz pierwszy w szpikowej koszulce wystartował w IX poznańskim maratonie, czyli w 2008 roku. Od tego czasu nie rozstawał się z czerwoną koszulką, był wszędzie, nie bał się wyzwań, zdobywał szczyty, chodził z kijkami, pływał i jeździł na rowerze. do Drużyny "wciągnął" swoją córkę i przyjaciół, chciał pomagać i pomagał. Był dobrym kolegą, wspaniałym ojcem i mężem, wytrwałym maratończykiem, z dumą nosił szpikowe barwy. Wiesiu dziękujemy, że byłeś z nami, to był zaszczyt tworzyć z Tobą Drużynę Szpiku.

Napisz komentarz (2 Komentarze)
 

Dorota Raczkiewicz: Na przełomie lipca i sierpnia 2012 roku Romek Mucha z „Drużyny Szpiku”, uczestniczyć będzie w wyprawie wysokogórskiej MUZTAGH ATA reprezentując  Poznań, Wielkopolskę oraz Powiat Szamotulski. Oto Jego opowieść o tym, co się będzie działo tam wysoko. A dla nas to kolejna okazja, aby pokazać, ze chcieć to móc i że w życiu trzeba podejmować wyzwania, walczyć o marzenia i dzień za dniem konsekwentnie dążyć do celu. Romek tę wyprawę dedykuje również wszystkim chorym na nowotwory. Muztagh Ata to szczyt o wysokości 7546 m n.p.m., położony w zachodnich Chinach, w masywie Kunlun - 43 góra na świecie co do wysokości.  Mimo łagodnych stoków i braku poważnych trudności technicznych zdobycie góry jest wymagającym zadaniem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dorota Raczkiewicz: W Dzień Mamy w 2008 roku powstała nasza Drużyna Szpiku. Dokładnie pamiętam tamte chwile, konferencję prasową u wojewody Przemysława Paci, Piotrka Reissa, który został naszym kapitanem i Olę Gref, naszą ambasadorkę, dziewczynkę, która pokazała, że i z rakiem można wygrać. Nie przypuszczałam wtedy, że po czterech latach staniemy się prawdziwą szpikową armią. Kiedy myślę o Drużynie natychmiast nasuwa mi się taki cytat „Wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, robiąc wiele małych rzeczy potrafi odmienić oblicze świata”. Tak właśnie jest z naszym teamem, robiąc czasem małe rzeczy, odmieniając swoje domy, rodziny, środowiska ratujemy chorych i walczących. Wtedy w 2008 roku nie miałam pojęcia jak moc tkwi w pojedynczym człowieku, jak dobro kiełkuje i przynosi owoce. Gdyby ktoś mnie wtedy zapytał jak będzie wyglądać Drużyna w 2012 roku powiedziałabym, że mam nadzieję, że będzie trwać i że uratuje choć jednego człowieka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dział poświęcony Drużynie Szpiku

Dorota Raczkiewicz "Szefowa Drużyny Szpiku": Pod takim hasłem 4 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy z Drużyną Szpiku”. Tym razem bohaterami będą Ci, którzy „nie zapominają, że życie jest kruche, delikatne i nie trwa wiecznie”. Zaprosiliśmy osoby, które otarły się o nowotworowy świat. Będzie z nami Ela Żurek, która przed 10 laty tuż przed Bożym Narodzeniem oddała szpik, Magda Konieczna, która straciła maleńkiego synka, Łukasz, którego dziecko pokonało raka. Zaprosiliśmy naszego walecznego Karola Tanasia, który od kilku lat bierze za rogi podgryzający Go nowotwór i Magdę Gref mamę Oli, naszej ambasadorki. Będą również inni goście, którzy opowiedzą o drodze, jaką przeszli i przechodzą. Wszyscy oni wiedzą i nie zapominają, jakim darem jest zdrowie i życie. Na co dzień uczą i pokazują, co jest naprawdę najważniejsze. Chcielibyśmy wspólnie zachęcić Poznaniaków, aby na te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zechcieli zrobić najpiękniejszy prezent – podzielili się życiem, zostali krwiodawcami i dawcami szpiku. W imieniu całej Drużyny zapraszam w niedzielę 4 grudnia o godz. 17.00 do urokliwego miejsca PoemaCafe przy ul. Wodnej 12.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dorota Raczkiewicz „szefowa Drużyny Szpiku”: Bez wątpienia nasi drużynowi chłopcy z Zakładu Poprawczego nie tylko znaleźli sposób, ale mieli odwagę zrobić krok do przodu. Krok, który dla części z nich jest szansą na nowe - lepsze życie. Bycie w Drużynie Szpiku to ciągła gotowość do niesienia pomocy, czasem heroicznej, a innym razem takiej zwykłej codziennej, niejednokrotnie niezauważanej. Oni odpowiedzieli na to zobowiązanie, zostali krwiodawcami, potencjalnymi dawcami szpiku, biegaczami, futbolistami, ale także wolontariuszami owiedzającymi dzieci na oddziałach szpitalnych, animatorami organizującymi Dzień Dziecka.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dorota Raczkiewicz: W niedzielę 6 listopada zainaugurowaliśmy nowy cykl "Rozmowy z Drużyną Szpiku". Założeniem tych spotkań jest pokazanie jak jesteśmy różnorodni iwyjątkowi. Większość z nas ma swoje pasje, zamiłowania, każdy swoje małe i większe sukcesy. Właśnie tym chcemy się podzielić.Pierwsze Rozmowy poświęciliśmy naszemu kapitanowi Maciejowi Frankiewiczowi, a gościem specjalnym była żona pana Prezydenta Joanna.To był wspaniały czas spędzony w "klimatycznym miejscu" w PoemaCafe, wspominaliśmy nie tylko Prezydenta, ale i nasze z nim spotkania,zastanawialiśmy się jak wyglądałby Poznań, gdyby Maciej był razem z nami, bez wątpienia brakuje Go nie tylko Drużynie Szpiku. A Joanna okazała się wspaniałym mówcą, porwała i oczarowała nas wszystkich.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Poema Cafe - Poznań

Dorota Raczkiewicz:Za nami III Mistrzostwa Polski Drużyny Szpiku w maratonie, a przed nami wiele kolejnych ważnych wydarzeń. Rozpoczynamy nowy cykl „Rozmowy z Drużyną Szpiku”, to comiesięczne spotkania w PoemaCafe.Chcielibyśmy się Poznaniakom przedstawić, opowiedzieć o tym, kim jesteśmy i czym zajmujemy się, na co dzień, bo oswajanie strachu i niewiedzy na temat przeszczepów szpiku to przecież ten nasz drugi świat. Jesień i listopad skłaniają do wspomnień, dlatego pierwsze „rozmowy” poświęcamy Maciejowi Frankiewiczowi, gościem specjalnym będzie Jego żona Joanna.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
12. Maraton Poznański wraz z Drużyną Szpiku przebiegł Jacek "Mezo" Mejer. W czasie maratonu powstawał też teledysk do piosenki "Kochaj albo giń". "Mezo" osiągnął jak na debiutanta bardzo przyzwoity wynik - 3:48. Efekt jego pracy na teledyskiem możecie zobaczyć poniżej.

Napisz komentarz (6 Komentarzy)


Dorota Raczkiewicz „Szefowa Drużyny Szpiku”: W III Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku w maratonie udział wzięło blisko 270 zawodników, to oczywiście nasz nowy rekord.  Na linii startu czerwonych koszulkach pojawili się nasi ambasadorzy i przyjaciele aktorka Kasia Bujakiewicz, maratonka Monika Drybulska i sprinter Marcin Urbaś. A z morderczym dystansem zmierzył się nasz kapitan, czyli Prezydent Ryszard Grobelny i raper Jacek Mejer - Mezo. Nad całością czuwał również ubrany w nasze barwy dyrektor Maciej Mielęcki, a wystartowała biegaczy Joanna Frankiewicz.

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Sekcja Drużyny Szpiku

Dorota Raczkiewicz:Mezo, Bujakiewicz, Reiss, Drybulska, Urbaś, Frankiewicz i Grobelny jednym głosem apelują do Poznaniaków by stali się ambasadorami niesienia pomocy chorym i cierpiącym. Na co dzień z innych światów, a jednak tworzą jedną drużynę – Drużynę Szpiku i właśnie w jej barwach w niedzielę pojawią się na XII poznańskim maratonie. Po co? Nie dla medali, czy pucharów, ale aby pokonać siebie, swoje słabości, by dać sygnał wszystkim chorym na nowotwory, że nie są osamotnieni i opuszczeni, że są ludzi, którzy „zabiegają” o ich życie. Wraz z 270 innymi zawodnikami Drużyny Szpiku staną się głosem cierpiących i wątpiących. To im oddadzą trud, a dla niektórych to naprawdę będzie walka.

Napisz komentarz (3 Komentarze)

Podkategorie