Imprezy

Dział poświęcony imprezie

falenica etap5 cz2 IMG

Organizator: Jutrzejszy, ostatni etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy odwołany! jutro 14-go marca 2020 w miejscu startu/mety przy ul. Przyłęczy róg Kłodzkiej w Falenicy zostanie rozstawiony punkt polowy do odbioru medali za udział w całym cyklu. Medale otrzymają tylko te osoby, które wzięły udział co najmniej w trzech startach i zostały ujęte w klasyfikacji generalnej.

Napisz komentarz (6 Komentarzy)

Wyniki

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Dział poświęcony imprezie

falenica etap5 2020

W dniu dzisiejszym zawodnicy startujący w XVII edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy mieli ostatnią szansę, by ich wynik liczył się do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Jeśli do dzisiejszego dnia nie udało się komuś wystartować w trzech z pięciu biegów nie będzie uwzględniony w tej klasyfikacji.

Dzisiaj w Falenicy, na wszystkich dystansach, wystartowało łącznie 477 osób. Pogoda do biegania była idealna. Organizatorzy przed startem zwracali uwagę, by patrzeć dziś pod nogi i szczególnie zwracać uwagę na wystające korzenie, ale szczęśliwie chyba nikt nie "zaliczył" kontuzji ani upadku i wszyscy bezpiecznie dotarli do mety :)

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica3 lead 2020
3. etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy odbył się dziś w wyjątkowych warunkach. Temperatura wynosiła 10 stopni. Było bardzo ciepło i wilgotno. Rano mocno padało i chyba ta nietypowa jak na zimę pogoda spowodowała, że w trzecim etapie falenickiego biegania było mniej zawodników niż zwykle.

Napisz komentarz (9 Komentarzy)
 
falenicaq etap2 2020 lead

Napisz komentarz (1 Komentarz)
 
falenica etap1 lead
Falenickie wydmy znowu zaroiły się od biegaczy. Mimo wielu urlopów i przedłużonych weekendów świąteczno-noworocznych, frekwencja była imponująca. W sumie na wszystkich dystansach wystartowało dziś ponad 630 biegaczy. Było więc tłoczno :)

Napisz komentarz (1 Komentarz)

falenica etap 4 lead maly
Wystartowały zapisy do XVII edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy! I.. niemal natychmiast prawie się skończyły. Na liście startowej jest już prawie 800 osób! Zapisy wciąż jednak są otwarte.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w falenickim cyklu przypominamy, że Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się 4 stycznia, a więc będą dwa biegi w styczniu, trzy w lutym i finałowy bieg w marcu - połączony z dekoracją zawodników.

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Wyniki

Galeria cz. 1 - Galeria cz. 4

Dział poświęcony imprezie

falenica etap6

Dziś pobiegliśmy po raz ostatni w Zimowych Biegach Górskich w Falenicy. Ostatni etap tegorocznego cyklu przebiegał przy wietrznej pogodzie. Temperatura odczuwalna była około 4 stopni. Do biegania w sam raz :) Wystartowało mniej zawodników niż w poprzednich edycjach, zapewne dlatego, że był to już bieg finałowy, który nie zaliczał się do klasyfikacji generalnej.

Niektórzy zawodnicy przyjechali tylko na ceremonię dekoracji, która zawsze odbywa się na dziedzińcu szkoły. Wszyscy, którzy ukończyli cały cykl, czyli wystartowali przynajmniej trzech biegach, zostali wyczytani przez organizatorów. Każdy został udekorowany pięknym medalem. Falenickie biegi słyną z bardzo charakterystycznych i ciekawych medali ceramicznych, w których projektowaniu bierze udział jeden z organizatorów - Sylwester Przybyła. Gratulujemy :)

Udekorowana została także fotoreporterka falenickiego biegania od 12 lat (!) - Dorota Szota.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica 5 lead

W sobotę 23 lutego 2019 na wydmach falenickich w Warszawie odbył się 5 etap Zimowych Biegów Górskich. Był to ostatni etap cyklu, który liczył się do klasyfikacji generalnej. Ci którzy zdecydowali się na start na pewno byli zadowoleni. Warunki do biegania w końcu były idealne! Delikatny przymrozek, pobielony śniegiem las, ubite ścieżki i.. dużo słońca. Wymarzona pogoda by poprawić czasy z poprzednich edycji i by dobrze się bawić bieganiem :) W tegorocznej edycji startem w Falenicy biegacze będą mogli cieszyć się ostatni raz 16.03.2019 podczas finałowego biegu ZBG. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do szkoły by wziąć udział w uroczystości wręczenia pucharów i medali. Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica etap 4 lead maly

To już czwarta edycja Zimowych Biegów Górskich w Falenicy w sezonie 2018/2019. Jak zwykle bardzo emocjonująca! Dowiedzieliśmy się, że organizatorzy planowali dzisiaj skuwanie lodu zalegającego jeszcze wczoraj na trasie biegu. W piątek w okolicy miejsca startu znajdowała się dodatkowo ogromna błotnista kałuża, z którą nie wiadomo było co zrobić. Kiedy rano przyjechali na miejsce okazało się, że w wielu miejscach lodu już nie ma a kałuża… prawie wyschła :) Usuwanie lodu było konieczne, ale już nie w takiej skali. Wystarczyło właściwie solidne posypanie piachem.

Niestety jednak bolesne upadki się zdarzały. Trzeba było bardzo uważać, szczególnie na zbiegach. Tradycyjnie łatwiej mieli zawodnicy startujący na dystansie 10 km. Poprzednie grupy naniosły na śniegowe ścieżki sporo leśnej ziemi.

Przypominamy, że pozostał już tylko jeden etap, który będzie liczył się do klasyfikacji generalnej i pozwoli na zdobycie medalu. Odbędzie się za dwa tygodnie – 23.02.2019. Oczywiście wliczenie tego etapu do klasyfikacji dotyczy tylko tych, którzy ukończyli już co najmniej dwa biegi podczas tegorocznej edycji.  Ostatni raz falenickie ściganie odbędzie się 16 marca 2019. Będzie to bieg finałowy. Po nim odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów i medali.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria - cz. 1 - Galeria cz. 5
Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica etap 3 lead1

Trzecia edycja Zimowych Biegów Górskich w Falenicy i znów zupełnie inne warunki do biegania. Podczas pierwszego etapu zawodnicy biegli w warunkach jesiennych - pięć stopni na plusie, brak śniegu, kopny piach. Drugi etap to już śnieg, ale świeży, puszysty i taki, w którym ciężko się biegało. Dzisiejsza, trzecia edycja, to z kolei lód przykryty warstwą śniegu i siarczysty mróz. Wyjątkowo trudne warunki i wymagające bardzo dużej uwagi biegaczy. Mimo to, niestety nie obyło się bez bolesnych upadków. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy biegli dziś bardzo ostrożnie. Dodatkowo Małgosia Krochmal (organizatorka biegu) na ostatniej prostej przed metą głośno informowała finiszerów że przed nimi znajduje się bardzo oblodzony i niebezpieczny fragment trasy. Jak wiadomo ostatnie metry zawodnicy często pokonują  nie patrząc pod nogi, ale kogo jeszcze mogą wyprzedzić :)

Na falenickich ściezkach było dzisiaj luźniej. Wiele osób wyjechało już na ferie zimowe. Dzięki temu w szkole gdzie można było zjeść pyszny żurek, sałatki i ciasto domowej roboty, też było więcej miejsca :)

Mimo mrozu i lodu atmosfera oczywiście jak zawsze bardzo gorąca! Kolejny etap 9 lutego 2019!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

falenica etap2 2019 lead1

Nareszcie w Falenicy była prawdziwa zima! Zimowe Biegi Górskie w zimowej aurze nabierają innego charakteru :) Najtrudniej podczas wczorajszego drugiego etapu zawodów miała pierwsza grupa startujących - zawodnicy rywalizujący na dystansie 3,3 i 6,6 km. Trasa była jeszcze świeża, dużo puszystego śniegu, w którym ciężko się biegało. Niektórzy trochę narzekali. Z kolei następne grupy biegały już po ubitych ścieżkach, jednak niestety z kolei już lekko wyślizganych, zwłaszcza na zbiegach... więc o upadek nie było trudno.

Tradycją falenickiego biegania stają się grupy dopingujące znajomych. Coraz częściej słychać na trasie dźwięk dzwoneczków używanych przez kibiców :) Tak było i tym razem! Następny etap cyklu już 26 stycznia - za dwa tygodnie. Serdecznie zapraszamy!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
 
falenica 2018 2019 etap1 71
 
16 edycja Zimowych Biegów Górskich w Falenicy – rozpoczęta! Jak na cykl zimowy pogoda była raczej jesienna. Pięć stopni na plusie, brak śniegu. Warunki wydawałoby się idealne, gdyby nie kopny piach, który utrudniał dynamiczne, szybkie bieganie.

29 grudnia to idealny czas na zawody :) Po Świętach i tuż przed Nowym Rokiem. Można było spalić namiar tkanki tłuszczowej po świątecznym obżarstwie i spokojnie przygotować się na przyjmowanie kalorii w Sylwestra :)

Ponad 630 zawodników wystartowało w Falenicy na trzech dystansach. Biegi tradycyjnie odbywały się na dystansie – 10 km (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m). Największa grupa – ponad 400 osób - wybrała najdłuższy i tym samym najbardziej wymagający dystans, który liczy sobie aż 21 trudnych podbiegów po falenickich wydmach.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
falenica zapowiedz
 
Już w najbliższą sobotę 29.12.2018 odbędzie się pierwszy etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy!

Prognozy zapowiadają plusową temperaturę, ok. 5 stopni i pochmurną, ale bezdeszczową pogodę, czyli całkiem dobre warunki do biegania :)

Przypominamy, że biegi tradycyjnie będą się odbywały na wydmie falenickiej pod Warszawą, na trzech dystansach – 10 km – trzy pętle (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m). 
Miejsce startu to skrzyżowanie ulic Kłodzkiej i Przełęczy w Falenicy. Biuro zawodów tradycyjnie będzie znajdowało się Szkole Podstawowej nr 124 przy ul. Bartoszyckiej 45/47. W dniu biegu czynne od godz.8.00 do 10.30.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
 
Wystartowały już zapisy do XVI edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy! Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji startować w falenickim cyklu przypominamy, że  Zimowe Biegi Górskie to cykl 6 biegów (w tym ostatni finałowy, który nie liczy się w klasyfikacji generalnej!). Pierwszy etap odbędzie się jeszcze przed nowym rokiem, dwa biegi w styczniu, dwa w lutym i finałowy bieg w marcu - połączony z dekoracją zawodników. 
Biegi tradycyjnie będą się odbywały na wydmie falenickiej pod Warszawą, na trzech dystansach – 10 km – trzy pętle (3 pętle, przewyższenie 255m), 6.6 km (2 pętle, przewyższenie 170m), 3.3km (1 pętla, przewyższenie 85m). 
Z radością publikujemy nowy  harmonogram cyklu, byście mieli możliwość  zaplanować sobie udział w tych wyjątkowych zimowych biegach. Pierwsze ściganie organizatorzy zaplonowali na ostatnią sobotę grudnia.
Harmonogram startów: 
29 – 12 - 2018
12 – 01 – 2019
26 – 01 – 2019
09 - 02 – 2019
23 – 02 – 2019
16 – 03 – 2019 - finał ZBG - po biegu wręczenie pucharów i medali zwycięzcom cyklu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

  Puchar Warszawy 2007 - Klasyfikacja Generalna po 4 biegach

  Mężczyźni

l.p. Nazwisko Imię Rocznik Klub Dane 1 2 3 4 Razem
1 Kufel Marcin 1979 Entre.pl pkt. 50 50 50 50 200
czas 32:49 34:55 32:27 34:32 32:27
2 Wojtczak Rafał 1988 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt. 48 49 49 49 195
czas 36:27 35:31 36:05 35:50 35:31
3 Czarnecki Marcin 1976 Art Profi pkt. 49 48 48 48 193
czas 35:53 36:48 36:28 36:11 35:53
4 Cybula Sebastian 1974 Art Profi pkt. 45 47 46 44 182
czas 38:25 36:56 36:35 37:24 36:35
5 Różycki Bartłomiej 1990 Lechici Zielonka pkt.   39 41 38 118
czas   39:17 39:07 40:01 39:07
6 Bogulak Rafał 1988 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt. 44 41 47 47 179
czas 38:37 39:01 36:32 37:01 36:32
7 Prusiński Norbert 1967 Akademia Obrony Narodowej pkt. 46 46 44 41 177
czas 37:33 37:01 37:01 39:02 37:01
8 Dominiak Robert 1989 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt. 37 45 45 43 170
czas 40:37 37:11 36:44 38:30 36:44
9 Grundas Kazimierz 1957 KS Kazimierz Ustronie Morskie pkt. 42 40 39 36 157
czas 39:33 39:06 39:40 40:21 39:06
10 Kieszek Tadeusz 1956 KS Ożarowianka pkt. 38 36 35 34 143
czas 40:15 40:10 40:40 40:47 40:10
11 Karczewski Sylwester 1959 Entre.pl pkt. 47 44   46 137
czas 36:44 37:59   37:10 36:44
12 Koc Krzysztof 1985 AWF Warszawa pkt. 43 43 43   129
czas 39:05 38:23 37:07   37:07
13 Badziak Marcin 1982 Warszawa Stegny pkt. 35 25 33 35 128
czas 41:36 41:51 41:05 40:41 40:41
14 Nowosielski Jerzy 1970 Start Stanin pkt. 41 42   42 125
czas 39:50 38:48   38:51 38:48
15 Skalski Piotr 1967 Warszawa Śródmieście pkt. 29 27 34 33 123
czas 42:16 41:44 40:45 41:04 40:45
16 Witkowski Łukasz 1989 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt.   37 40 39 116
czas   40:00 39:20 39:26 39:20
16 Piątek Bogdan 1953 Lechici Zielonka pkt. 40 38 38   116
czas 40:10 39:40 39:57   39:40
18 Koch Jarosław 1976 Warszawa Bemowo pkt.   34 37 40 111
czas   40:49 39:59 39:07 39:07
19 Kieślich Mariusz 1962 KB Maniac Poznań pkt. 28 24 27 27 106
czas 42:51 42:17 42:08 42:37 42:08
20 Lengiewicz Jakub 1977 OTK Rzeźnik Gliwice pkt. 39   28 32 99
czas 40:12   42:06 41:09 40:12
21 Kacprzak Łukasz 1982 AWF Warszawa pkt. 36 33   29 98
czas 41:03 40:58   42:16 40:58
22 Chojnacki Robert 1985 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt. 23   36 37 96
czas 44:53   40:14 40:02 40:02
23 Kwaśny Ryszard 1972 Warszawa Wola pkt. 22 23 24 24 93
czas 45:04 42:38 42:49 43:57 42:38
24 Dąbrowski Krzysztof 1950 Accenture pkt. 32 28   30 90
czas 41:56 41:40   41:37 41:37
25 Błaździewicz Romuald 1949 Warszawa Mokotów pkt.   26 31 28 85
czas   41:51 41:26 42:20 41:26
26 Kumoch Jakub 1975 Przeciętność Służew pkt.   29 29 26 84
czas   41:30 42:03 42:50 41:30
26 Krypa Jan 1954 Warszawa Białołęka pkt. 33 30 21   84
czas 41:53 41:28 43:27   41:28
28 Dobrowolski Marek 1964 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt. 24 22 30   76
czas 44:45 42:53 41:55   41:55
29 Łapiński Zenon 1955 SBBP.pl pkt. 34 32     66
czas 41:44 41:03     41:03
29 Jastrzębski Krzysztof 1968 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt. 19 21 26   66
czas 45:49 43:12 42:13   42:13
31 Wasilewski Robert 1972 Warszawa Wola pkt. 30 35     65
czas 42:09 40:15     40:15
32 Różycki Konrad 1962 Lechici Zielonka pkt.   31 32   63
czas   41:24 41:10   41:10
33 Kopyt Jan 1946 Klasyk Konstancin Jeziorna pkt.   17 23 22 62
czas   44:09 42:57 44:54 42:57
34 Bielski Andrzej 1975 Accenture pkt. 16 15 12 17 60
czas 46:16 44:46 44:31 45:58 44:31
35 Połaski Leszek 1947 Warszawa Bielany pkt. 21 19 19   59
czas 45:09 43:55 43:49   43:49
36 Jarosiewicz Paweł 1990 RKS Skra pkt. 31   25   56
czas 41:58   42:14   41:58
37 Kuczkowski Jerzy 1956 ZUiS Ożarów pkt. 11 20 20   51
czas 47:13 43:31 43:38   43:31
38 Pawlak Mikołaj 1980 OTK Rzeźnik Gliwice pkt. 20 16 11   47
czas 45:25 44:13 44:37   44:13
39 Gawryjołek Michał 1982 Warszawa Żoliborz pkt. 12 3 13 18 46
czas 47:10 46:36 44:30 45:54 44:30
40 Drabczyk Szymon 1950 Warszawa Mokotów pkt.       45 45
czas       37:12 37:12
41 Szota Wojciech 1974 Art Profi pkt. 26 18     44
czas 44:14 43:58     43:58
41 Osiński Stanisław 1951 Warszawa Bemowo pkt. 14 6 8 16 44
czas 46:56 45:44 46:26 46:47 45:44
43 Łukaszewicz Ryszard 1961 Warszawa Wola pkt.     42   42
czas     37:25   37:25
44 Kostecki Wiesław 1955 KB Legionowo pkt. 27 14     41
czas 43:45 44:50     43:45
45 Wójcik Piotr 1965 Warszawa Bielany pkt. 17 9 14   40
czas 46:03 45:30 44:27   44:27
46 Kamiński Michał 1986 KB Gymnasion pkt.   12 5 21 38
czas   45:06 47:53 45:00 45:00
46 Liberacki Hubert 1990 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt. 8 13 17   38
czas 49:06 45:06 43:55   43:55
48 Pietrzak Maciej 1989 Warszawa Bemowo pkt. 18   15   33
czas 45:50   44:23   44:23
49 Wesołowski Ireneusz 1974 Warszawa Tarchomin pkt.       31 31
czas       41:30 41:30
50 Goleń Jan 1969 KB Galeria pkt.   8   20 28
czas   45:31   45:19 45:19
50 Pietroń Mirosław 1960 Warszawa Białołęka pkt.   10 18   28
czas   45:26 43:52   43:52
52 Rychlik Konrad 1979 Warszawa Mokotów pkt.   11 16   27
czas   45:18 44:06   44:06
53 Gondek Adrian 1990 UKS Ambra pkt. 10 5 10   25
czas 47:36 46:27 45:21   45:21
53 Skrzypczak Jarosław 1967 KB Gymnasion pkt. 7   6 12 25
czas 49:31 48:21 47:02 47:44 47:02
53 Rudalski Rafał 1967 Warszawa Praga pkt. 25       25
czas 44:42       44:42
53 Pietraś Mirosław 1960 Warszawa Białołęka pkt.       25 25
czas       43:41 43:41
57 Staniszewski Waldemar 1948 Warszawa Tarchomin pkt.   4   19 23
czas   46:34   45:27 45:27
57 Filak Tomasz 1973 Warszawa Bemowo pkt.       23 23
czas       44:15 44:15
59 Rydel Krzysztof 1951 KB Gymnasion pkt. 9     13 22
czas 48:21 47:01   47:38 47:01
59 Pytkowski Marek 1956 Lechici Zielonka pkt. 13 2 7   22
czas 47:05 46:41 46:46   46:41
59 Popielarski Mariusz 1990 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt.     22   22
czas     43:25   43:25
62 Trzaskowski Jarosław 1978 Szkraby.eu pkt. 6 1   14 21
czas 49:42 46:46   47:14 46:46
63 Foltyń Michał 1979 KS Hektor pkt.     1 15 16
czas   51:44 50:22 46:55 46:55
64 Arnold Waldemar 1953 KB Gymnasion pkt. 15       15
czas 46:32       46:32
65 Wojakowski Andrzej 1959 Warszawa Wilanów pkt.       11 11
czas       48:12 48:12
65 Stefański Dariusz 1961 Warszawa Ochota pkt. 2     9 11
czas 50:13     50:46 50:13
67 Piekut Andrzej 1959 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki pkt.       10 10
czas 52:10     49:18 49:18
68 Nadolny Wiesław 1969 WKB Meta Lubliniec pkt.     9   9
czas     45:37   45:37
69 Madziar Andrzej 1942 Mińsk Mazowiecki pkt.       8 8
czas 51:22 51:36   52:47 51:22
70 Krawczyński Jacek 1947 Radziejowice pkt.       7 7
czas 57:43 54:47 53:57 53:53 53:53
70 Cisek Mirosław 1972 KB Galeria pkt.   7     7
czas   45:32     45:32
72 Prokopowicz Edmund 1933 Lechici Zielonka pkt.       6 6
czas 54:24 52:35 53:36 54:01 52:35
73 Pierański Krzysztof 1970 Accenture pkt.       5 5
czas       55:58 55:58
73 Fus Kamil 1991 UKS Ambra pkt. 5       5
czas 49:55 53:38     49:55
75 Szymczak Ryszard 1943 Wars Warszawa pkt.       4 4
czas 65:14 57:44 56:56 56:34 56:34
75 Stolarczyk Robert 1986 Warszawa Żoliborz pkt. 4       4
czas 49:56       49:56
75 Puchta Dariusz 1990 Warszawa Śródmieście pkt.     4   4
czas 52:19   49:20   49:20
78 Wierzbicki Piotr 1991 UKS Ambra pkt. 3       3
czas 50:06       50:06
78 Litwiniuk Jakub 1990 Warszawa Wola pkt.     3   3
czas 52:30   49:25   49:25
78 Mieczkowski Kazimierz 1961 Łomża pkt.       3 3
czas 54:46 61:05 55:08 56:49 54:46
81 Wodarski Jakub 1990 Warszawa Bemowo pkt.     2   2
czas     49:42   49:42
81 Noworyta Jacek 1942 Warszawa Stegny pkt.       2 2
czas 59:00 56:19 56:25 57:17 56:19
83 Duszyński Zbigniew 1939 KB Gymnasion pkt.       1 1
czas   61:43 58:01 59:37 58:01
83 Olek Tomasz 1974 Art Profi pkt. 1       1
czas 50:34       50:34
85 Szota Jarosław 1977 Art Profi pkt.          
czas 54:17       54:17
  Gorsiak Edward 1959 Warszawa Tarchomin pkt.          
czas 54:33 52:26 53:32   52:26
  Siemiński Rafał 1987 Warszawa Ochota pkt.          
czas 54:05       54:05
  Bucholc Jerzy 1933 KB Gymnasion pkt.          
czas 53:56 53:59     53:56
  Jagielski Robert 1977 Art Profi pkt.          
czas       62:54 62:54
  Mamiński Bogusław 1955 Sporting Międzyzdroje pkt.          
czas     0:00   0:00
  Sawicki Mieczysław 1940 Stanisławowo pkt.          
czas 60:30       60:30
  Kępczyński Janusz 1949 Ożarów Mazowiecki pkt.          
czas 56:40 54:35 53:47   53:47
  Szczepaniak Ryszard 1947 Łódź pkt.          
czas 58:06   56:34   56:34
  Szelongiewicz Łukasz 1988 AWF Warszawa pkt.          
czas 0:00       0:00
  Perłowski Piotr 1982 Warszawa Bemowo pkt.          
czas   49:57     49:57
  Bieliński Piotr 1967 Action pkt.          
czas     0:00   0:00
  Fido Jerzy 1939 Lechici Zielonka pkt.          
czas 55:23 56:00 55:49   55:23
  Jasiński Maciej 1983 Era Running Team pkt.          
czas 60:39       60:39
  Niciński Andrzej 1978 Warszawa Wola pkt.          
czas   50:20   0:00 50:20
  Puszyński Zbigniew 1939 KB Gymnasion pkt.          
czas 58:51       58:51
  Błaszczak Zbigniew 1934 White Raven pkt.          
czas 85:08 86:03   87:20 85:08
  Flisak Adam 1946 Art Profi pkt.          
czas 58:39 0:00 61:29 61:38 58:39
  Komor Mirosław 1951 Piast Piastów pkt.          
czas 54:25       54:25
  Orzeszek Krzysztof 1970 Warszawa Żoliborz pkt.          
czas 55:35   54:44   54:44

 

  Kobiety

 

l.p. Nazwisko Imię Rocznik Klub Dane 1 2 3 4 Razem
1 Kamień Dorota 1972 AWF Warszawa pkt. 20 20 20 20 80
czas 43:04 41:47 41:39 43:11 41:39
2 Teichert Maria 1964 KB Gymnasion pkt. 14 15 14 16 59
czas 59:00 59:27 56:18 56:33 56:18
3 Wyszyńska Małgorzata 1965 Drużyna Gazety Wyborczej pkt. 13 16 13 15 57
czas 59:43 57:50 58:31 60:01 57:50
3 Babenko Olena 1960 Warszawa Mokotów pkt. 19 19 19   57
czas 45:32 43:54 42:51   42:51
5 Mica Adriana 1980 OTK Rzeźnik Gliwice pkt. 18 18 18   54
czas 48:12 46:30 46:24   46:24
6 Kowalczyk Justyna 1970 KB Galeria pkt. 17   15 18 50
czas 53:25   53:04 53:36 53:04
6 Wieteska Emilia 1982 Art Profi pkt. 16 17   17 50
czas 54:17 51:47   53:59 51:47
8 Piątkowska Natalia 1990 Huragan Wołomin pkt.     17 19 36
czas     50:21 51:16 50:21
9 Butkiewicz Małgorzata 1966 KB Galeria pkt. 15   16   31
czas 55:24   50:50   50:50
10 Otto Teresa 1947 Harley Dawidson pkt. 12     13 25
czas 65:33     67:18 65:33
11 Wesołowska Arletta 1994 Art Profi pkt.       14 14
czas       62:54 62:54

 

  Klasyfikacja Drużynowa

 

l.p. Klub Suma
1 Jogger Nowy Dwór Mazowiecki 968
2 Art Profi 484
3 Entre.pl 337
4 Lechici Zielonka 325
5 AWF Warszawa 307
6 Warszawa Mokotów 214
7 Warszawa Bemowo 213
8 Warszawa Wola 203
9 OTK Rzeźnik Gliwice 200
10 Akademia Obrony Narodowej 177
11 KB Gymnasion 160
12 KS Kazimierz Ustronie Morskie 157
13 Accenture 155
14 KS Ożarowianka 143
15 Warszawa Białołęka 137
16 Warszawa Stegny 130
17 Warszawa Śródmieście 127
18 Start Stanin 125
19 KB Galeria 116
20 KB Maniac Poznań 106
21 Warszawa Bielany 99
22 Przeciętność Służew 84
23 SBBP.pl 66
24 Klasyk Konstancin Jeziorna 62
25 Drużyna Gazety Wyborczej 57
26 RKS Skra 56
27 Warszawa Tarchomin 54
28 ZUiS Ożarów 51
29 Warszawa Żoliborz 50
30 KB Legionowo 41
31 Huragan Wołomin 36
32 UKS Ambra 33
33 Harley Dawidson 25
33 Warszawa Praga 25
35 Szkraby.eu 21
36 KS Hektor 16
37 Warszawa Wilanów 11
37 Warszawa Ochota 11
39 WKB Meta Lubliniec 9
40 Mińsk Mazowiecki 8
41 Radziejowice 7
42 Wars Warszawa 4
43 Łomża 3
  Action  
  Stanisławowo  
  Łódź  
  Sporting Międzyzdroje  
  Era Running Team  
  Piast Piastów  
  White Raven  
  Ożarów Mazowiecki  

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyniki
Relacja Video
Wywiad z Arturem Kujawińskim - Dyrektorem Biegu
Galeria (cz. I)

Galeria (cz.II)

Dorota  Świderska: „Malta" w Poznaniu przeżywała dziś oblężenie. Na Maniacką Dziesiątkę zjechała cała Polska. Pół godziny przed planowanym startem na rozgrzewających się zawodników spadły strugi deszczu i zerwał się silny wiatr jednak nikogo to nie wystraszyło. Wielu biegaczy planowało pobicie rekordów życiowych. Wszyscy w napięciu oczekiwali wystrzału armatniego ogłaszającego start biegu. Lont podpalił sam Prezydent miasta Poznania - Pan Ryszard Grobelny.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wywiad z Alą Sakwą po pierwszym biegu z cyklu GP Warszawy w 2007, zarejestrowany w dniu 10.03.2007.

{google}-1436797173839154533{/google}

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Home - XXVII Półmaraton Wiązowski

Półmaraton Wiązowski

Od 1981 r. niewielka grupka entuzjastów biegania organizuje corocznie zimową imprezę, która cieszy się coraz większym powodzeniem.  W 2000 roku odbył się jubileuszowy XX Półmaraton Wiązowski. W ostatnich latach Półmaraton urósł do rangi zawodów międzynarodowych. Głównym organizatorem jest Rada i Urząd Gminy Wiązowna.
Wspomnienia 2 pokoleń uczestników i organizatorów Półmaratonu Wiązowskiego
Z informatora wydanego z okazji XX jubileuszowego Półmaratonu Wiązowskiego w lutym 2000 roku:

Janusz Kalinowski

Jakby to było wczoraj..

„O zimowym Biegu Świder - Wisła, bo chyba taka nazwę nosił pierwotnie obecny Półmaraton Wiązowski, dowiedziałem się bodajże we wrześniu 1980 roku podczas Maratonu Pokoju. Jak pamiętam, wiadomość ta z jednej strony podekscytowała mnie, a z drugiej zaskoczyła i kazała się mocno zastanowić: bieg w środku zimy? Przecież może być 20 stopni mrozu...

Pomysł organizacji zawodów o tej porze roku, na tak długim dystansie, okazał się strzałem w „10". Przecież trzeba trenować, a w tym okresie nawet bardziej intensywnie, i trzeba tez od czasu do czasu zrobić sobie startowy sprawdzian, mówili trenerzy. To uzasadnienie przyjmowali nie tylko profesjonaliści, ale i amatorzy. Mieliśmy więc od początku na tej trasie i jednych i drugich: Medalistów Mistrzostw Polski i tzw. joggerów, rywalizujących dla przyjemności. Od początku też wytworzyła się niezwykle sympatyczna atmosfera wokół biegu.

Po kilku latach zmieniono trasę, włączono do programu dystanse dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, co także okazało się trafnym posunięciem. Z roku na rok rosła liczba uczestników. I nie wiedzieć jak to się stało, minęło już 20 lat. A mnie się wydaje, jakby to było wczoraj, kiedy potwornie zmarznięty dotarłem do mety, kiedy nie mogłem ruszać skostniałymi dłońmi i ktoś wlewał mi do gardła gorąca herbatę, gdyż kubka w ręku nie mogłem utrzymać. Patrzę na zdjęcie nieznanego mi fotografa: oblodzona broda, obok biegnący Japończyk, pracownik ambasady. Wspomnienia, wspomnienia.."

Gerard Wołodźko
"...Największe problemy nastręczała organizacja II Półmaratonu w 1982 roku. Jego termin wypadł ok. 2,5 miesiąca po ogłoszeniu stanu wojennego. W tym okresie nie odbywały się żadne ogólnopolskie masowe imprezy sportowe ani kulturalne. Musiałem użyć mocnych argumentów, by przekonać komisarza woskowego, że taka impreza w niczym nie naruszy spokoju społecznego ani rygorów stanu wojennego. Szczęściem komisarz okazał się człowiekiem rozsądnym i nie tylko dał się przekonać, ale też pomagał w załatwieniu wielu spraw organizacyjno - zaopatrzeniowych.

...Trzeba podkreślić, że wszystkie biegi miały wysoki poziom sportowy i organizacyjny oraz dużą frekwencję. Gościliśmy w nich wielu zawodników i zawodniczek ścisłej elity polskiego maratonu i członków kadry narodowej na czele. Dotyczy to szczególnie obsady kobiecej, co było zasługa trenera kadry narodowej maratonu kobiecego Janusza Wąsowskiego, byłego wychowanka OKS „Start" w Otwocku. Traktował on biegi wiązowskie jako ostatni poważny sprawdzian przed sezonem przełajowym i biegami maratońskimi w sezonie letnim. Mimo zimowego terminu ZMM Świder - Wisła tylko w jednym terminie (roku nie pamiętam) odbył się przy siarczystym 23 stopniowym mrozie. Jego zwycięzcy z Jerzym Skarżyńskim na czele, ukończyli bieg ze szronem i lodem na twarzach..."

 

 

 

 

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Home - XXVII Półmaraton Wiązowski

Wywiad z Januszem Budnym - organizatorem XXVII Półmaratonu Wiązowskiego

{google}3175683066688834854{/google} 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Home - XXVII Półmaraton Wiązowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRASA PÓŁMARATONU:

START - ul. Kościelna przy Szkole Podstawowej, skręt w prawo w ul. Pęclińską, skręt w prawo w ul. Projektowaną, skręt w lewo w Żanęcinie, przez miejscowości: Dziechciniec, Malcanów do Glinianki - NAWRÓT - przez Malcanów, Dziechciniec, skręt w prawo w Żanęcinie w ul. Projektowaną, skręt w lewo w ul. Pęclińską, skręt w lewo w ul. Kościelną do Szkoły Podstawowej - META


Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Home - XXVII Półmaraton Wiązowski

Regulamin XXVII Półmaratonu Wiązowskiego
Bieg główny 21,097 km i bieg dodatkowy 5 km
Patronat honorowy Prezesa PKOL Piotra Nurowskiego

TERMIN
25 luty 2007 r. /niedziela/ Wiązowna.

Start: godzina 12:00 (oba biegi).

Nie ma możliwości startu na dwóch dystansach.

CEL
Popularyzacja masowego biegania i zdrowego trybu życia.

ORGANIZATOR
Rada Gminy Wiązowna i współorganizatorzy: Urząd Gminy, GOKRiS, JW. 1230 w Wesołej, Szkoła Podstawowa im. Boh. Lotników Polskich w Wiązownie, Gimnazjum im. Polskiego Państwa Podziemnego w Wiązownie, Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Wiązowna, KS Advit, KS Glinianka, UKS Wiąz.

TRASA

Atestowana PZLA, asfalt, nowy przebieg od 2003 roku. Oznaczenia trasy co 5 km pionowymi znakami.

 ZGŁOSZENIA
Do 10.02.2007 r. www.maratonypolskie.pl;

Wpisowe: opłata 30 zł półmaraton, 20 zł bieg na 5 km - wpłacona na konto BS w Wiązownie 95 8001 1028 2003 0020 0404 0001 z dopiskiem „wpisowe".

Zwolnienia: kategoria 60 lat i powyżej, osoby niepełnosprawne, reprezentanci Gminy Wiązowna i JW. 1230 w Wesołej. Zgłoszenia w dniu zawodów 40 zł półmaraton, 25 zł bieg na 5 km - bez koszulki.

KLASYFIKACJA

W Półmaratonie: 
   - od 18 lat GENERALNA K i M 
oraz w kategoriach wiekowych:
    - K-20, K- 30, K-40, K-50, K-60, M-20, M-30
    - M-40, M-50, M-60, M-70
    - niepełnosprawni /dopuszcza się zawodników na wózkach wyłącznie z napędem bezpośrednim-bez przekładni/

Bieg na 5 km - generalna K i M.

NAGRODY

W Półmaratonie:

    - premie finansowe za miejsce I,II,III K i I-VI M 
    - upominki: dla najlepszej i najlepszego z Gminy Wiązowna, dla najstarszej i najstarszego
    - w kategoriach wiekowych za miejsca I-III upominki
    - w kategorii K-50 i M-70 upominki dla wszystkich zawodników
    - dla wszystkich zawodników niepełnosprawnych upominki
    - koszulki dla zgłoszeń do 10.02.2007 r. wydawane przy pobraniu numeru startowego    
    - medale na mecie po ukończeniu biegu /w dniu zawodów dla pierwszych 400 zawodników, dla pozostałych dosłane/.
W biegu na 5 km:

    - premie finansowe za miejsce I,II,III K i I,II,III M
    - medale na mecie po ukończeniu biegu /w dniu zawodów dla pierwszych 130 zawodników, dla pozostałych dosłane/
    - koszulki dla zgłoszeń do 10.02.2007 r. wydawane przy pobraniu numeru startowego

BIURO ZAWODÓW

W szkole w Wiązownie przy ul. Kościelnej 20. Weryfikacja i wydawanie numerów startowych od godz. 7.30 do 11.00. Podczas weryfikacji należy przedstawić aktualne badanie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do udziału w biegach lub własnoręczne oświadczenie o zdolności do uczestnictwa w biegach. Zapewniamy agrafki! Organizatorzy zapewniają napoje na trasie i mecie oraz posiłek regeneracyjny po biegu.

UCZESTNICTWO

Od lat 18 w Półmaratonie /tj. osoby, które do dnia biegu ukończą 18 lat/. O przynależności do kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia. Dane osobowe organizatorzy wykorzystają wyłącznie do celów imprezy zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Wzór zgłoszenia: www.maratonypolskie.pl
 
LIMIT CZASU

3 h.

Możliwość startu kat. 60 lat i powyżej /dla zawodników, którzy w ostatnich 2 Półmaratonach uzyskali czas powyżej 2.30 godz./ o godz. 11.00, niepełnosprawni start o godz. 11.00.

KOMUNIKAT

Dostępny na www.maratonczyk.pl i www.maratonypolskie.pl po biegu.

CEREMONIE DEKORACJI ZAWODNIKÓW

Ok. 12.40 - bieg na 5 km - podium przed szkołą
Ok. 14.00 - półmaraton - podium przed szkołą
Ok. 14.30 - kategorie wiekowe i niepełnosprawni w zależności od pogody- podium przed szkołą lub mała sala gimnastyczna.

NOCLEGI

Zakwaterowanie we własnym zakresie, polecamy: OW Rudka 022 7890331, Stara Miłosna Hotel Bella Vista 022 7893027, Okuniew Hotel Eden 022 7837036, Świerk Hotel Srebrny Świerk 022 7837082, Wola Ducka Hotel Relax 022 7899925.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
Bieg Krasnoludków, biegi dla młodzieży, puchar Wójta Gminy Wiązowna.

UWAGI ORGANIZATORÓW

1. Zastrzegamy sobie prawo zmian w Regulaminie.

2. Podstawowa opieka lekarska zapewniona
3. Bieg odbędzie się bez względu na pogodę, przy ograniczonym ruchu ulicznym.
4. Zdjęcia wykonane podczas imprezy mogą być wykorzystane w materiałach reklamowych biegu /komunikat końcowy, plakat, informacje prasowe/.

5. Zawodnik ma prawo wniesienia skargi do komisji sędziowskiej po wpłacie kaucji w wysokości 100zł.

W przypadku skargi nieuzasadnionej kaucja nie podlega zwrotowi.


 

REGULAMIN
BIEGI DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW,
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLAKÓW
 
 

CEL IMPREZY:
Popularyzacja biegania i czynnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży

ORGANIZATORZY:
Rada Gminy Wiązowna, Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego, Publiczne Gimnazjum w Wiązownie, Szkoła Podstawowa w Wiązownie, KS Advit, KS Glinianka.

TERMIN I MIEJSCE:
Zawody odbędą się w dniu 25.02.2007 r. (niedziela) w Wiązownie - start i meta na ul. Kościelnej przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Kolejność i czas rozpoczęcia poszczególnych biegów w programie minutowym.

SPRAWY TECHNICZNO - SPORTOWE:
Biegi młodzieżowe na dystansach: 1200 m, 1000 m, 600 m. Bieg krasnoludków na dystansie 200 m.

Nawierzchnia tras - asfaltowa.

UCZESTNICTWO:
W biegach młodzieżowych uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w grupach oraz indywidualnie pod opieką dorosłych. Podstawą zaliczenia biegu jest okazanie karty startowej sędziemu na linii mety. Uczestnicy powinni posiadać ważne legitymacje szkolne i zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do biegania lub poświadczoną kategorię zdrowia zezwalającą na uczestniczenie w imprezie biegowej. Organizator zastrzega sobie prawo kontroli aktualności wymienionych dokumentów. Dojazd wszystkich ekip na miejsce zawodów we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają ciepłe napoje na mecie biegu.

PUNKTACJA I NAGRODY:
W zawodach prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna dziewcząt i chłopców oraz zespołowa w Pucharze Wójta Gminy Wiązowna.

We wszystkich biegach w klasyfikacji indywidualnej, nagradzani medalami i dyplomami oraz drobnym sprzętem sportowym, zostaną zawodnicy, którzy zajęli miejsca  od I - III w kategorii dziewcząt i chłopców.

W biegu krasnoludków - każdy zwycięzcą, dla wszystkich uczestników upominki.

Puchar Wójta Gminy Wiązowna oraz dyplom i sprzęt sportowy za propagowanie masowego biegania otrzyma zespół, którego największa liczba zawodników ukończy bieg. Dwa kolejne zespoły otrzymają wyróżnienia w postaci dyplomów i nagród rzeczowych.

O przynależności do zespołu, który zostanie ujęty w klasyfikacji zespołowej, decyduje będzie oddana lista z nazwiskami startujących zawodników.

PROGRAM MINUTOWY:

Biegi młodzieżowe:
10.00 - dz.i chł. ur. 1997-1999 - 600 m
10.20 - dz.i chł. ur. 1994-1996 - 1000 m
10.40 - dz.i chł. ur. 1991-1993 - 1200 m
11.30 - bieg krasnoludków ur. 2000 i młodsi dystans ~200 m /wręczenie upominków po biegu/.

PROGRAM MINUTOWY:
Ok. 12.30 - dekoracje biegów młodzieżowych
Ok. 12.50 - dekoracja zwycięzców w generalnej klasyfikacji zespołowej.

ZGŁOSZENIA:
W dniu zawodów 25 lutego 2007 r. od godz. 700 do 945   w Biurze Zawodów Biegów Młodzieżowych w Szkole Podstawowej w Wiązownie ul. Kościelna 20.

Pobranie karty startowej jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do decydowania i rozstrzygania we wszystkich spornych kwestiach nie zawartych w niniejszym regulaminie.

 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Zapraszamy na V już etap Zimowego Maratonu na Raty. Start 4 lutego 2007 o godz. 12:00 w okolicach Pomnika Powstańców Zgrupowania „Żyrafa" przy ul.Grotowskiej. Dystans 6 km - mapka. Po biegu zapraszamy wszystkich na ognisko - na polankę rekreacyjną przy mecie. Jak informuje organizator Andrzej Liśniewski trasa nadaje się do biegania choć ten etap śmiało będzie można nazwać crossowym. Tych, których nie wystraszyło błoto w Kabatach zapraszamy na Bemowo! Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria - cz. 1 - Galeria cz. 5 

 Dział poświęcony imprezie

Zima chyba już definitywnie nas opuściła. Miesiąc temu zakończyły się też zimowe zmagania biegowe na falenickich wydmach. Na kolejną edycję trzeba poczekać.. aż do grudnia, albo do stycznia. Możemy sobie jednak od czasu do czasu odświeżać pamięć oglądając zdjęcia z tegorocznego biegania. Dziś prezentujemy Wam zdjęcia  z ostatniej edycji – piatego, finałowego etapu wraz z dokumentacją fotograficzną dekoracji :) Zapraszamy do oglądania!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2

Niebawem kolejne zdjęcia i relacja!

Dział poświęcony imprezie

Dziś odbył się ostatni, finałowy etap Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. Niebawem wiele zdjęć i relacja z imprezy. Zapraszamy!

   

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podkategorie