Radek Pancewicz: Zbliżający się Maraton Warszawski jest najlepszą inspiracją do rozpoczęcia przygody z joggingiem. Warto jednak pamiętać, że źle dobrane obuwie biegowe może być przyczyną groźnych kontuzji. Aby tego uniknąć, adidas przygotował profesjonalne badanie za pomocą systemu Footscan®, który identyfikuje indywidualne potrzeby wynikające z biomechaniki stóp oraz rodzaju treningu. Dotąd zarezerwowany dla zawodowych sportowców system Footscan® w dniach od 19 do 25 września będzie dostępny dla wszystkich na stoisku w adidas Concept Store w Złotych Tarasach.

Warszawa, wrzesień 2008 - adidas Footscan® to unikatowy system komputerowej analizy biomechaniki ludzkiej stopy. Opracowany przez firmę adidas-Salomon AG system mierzy nacisk występujący na styku stopa-podłoże podczas biegu po bardzo czułej płytce sensorowej. Informacje analizowane są przez komputer, a następnie przenoszone na ekran, gdzie można obejrzeć rozkład nacisków stopy na podłoże oraz ich przebieg w kolejnych fazach ruchu stopy: począwszy od momentu uderzenia pięty o podłoże, poprzez przetaczanie, aż po wybicie się stopy i przejście do kolejnego kroku. 

System adidas Footscan® od wielu już lat jest stosowany przy projektowaniu odpowiedniego obuwia dla zawodowych sportowców. Identyfikuje indywidualne potrzeby wynikające z biomechaniki stóp, intensywności treningu oraz rodzaju uprawianego sportu. Dzięki temu, obuwie może być projektowane tak, aby wspierać pracę stóp i przeciwdziałać urazom podczas intensywnego treningu. 

Po zbadaniu stóp systemem adidas Footscan®, każdy będzie mógł dobrać odpowiednie dla siebie obuwie treningowe. Specjalnie na tę okazję sklep adidas Concept Store w Złotych Tarasach przygotował szeroką ofertę produktów biegowych. Specjalna oferta obejmuje buty w cenie już od 179 zł. Szczególnie polecamy nagrodzone przez międzynarodowy magazyn o bieganiu Runners World, linie Supernova i Response. Supernova Sequence to najlepszy but stabilizujący ruch. Przeznaczony jest do codziennego biegania, a dzięki zastosowanym technologiom ForMotion® i ProModerator® doskonale chroni stopę przed urazami. Dla bardziej wytrawnych sportowców adidas stworzył model Response Cushion 17. Najnowocześniejszy system amortyzacji oraz dopasowująca się do podłoża pięta, czynią go idealnym butem dla dynamicznych biegaczy. 

Linie Supernova oraz Response to nie tylko obuwie, ale cała gama produktów przeznaczonych do biegania w różnych warunkach atmosferycznych. Wszystkie będzie można przetestować w specjalnym symulatorze Stormcube. Na testy Footscan® oraz Stormcube zapraszamy do specjalnego stoiska w sklepie adidas Concept Store w Złotych Tarasach w dniach od 19 do 25 września. Stoisko będzie czynne w godzinach między 12.00 a 21.00. Na miejscu będzie można również uzyskać informacje na temat Maratonu Warszawskiego.

 
Miejsce: adidas Concept Store, Złote Tarasy, Warszawa

Czas: 19 - 25 września, godz. 12.00 - 21.00

Następnie akcja będzie kontynuowana podczas Maratonu Warszawskiego:

1) sobota (26.09.08) - BUW - Biuro zawodów
2) niedziela (27.09.08) - Podzamcze

Więcej informacji o butach do biegania marki adidas można znaleźć na stronie www.adidas.pl/running/
{moscomment}