Bartek "Sobek" Sobecki: Już w najbliższy sobotę 13 września 2008 odbędzie się III Bieg Solidarności w ... Arturówku. Zapewne uczestników I i II edycji zdziwiła zmiana lokalizacji bowiem poprzednie dwa biegi odbyły się w pod łódzkich Jedlicach. Zmiana spowodowana jest tym, iż impreza główna, której częścią jest III Bieg Solidarności, organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych odbędzie się na rynku Manufaktury w Łodzi w dniu 14 września 2008r.

Wzorem imprez organizowanych przez KB Arturówek. panie będą miały do pokonania trasę o długości ~5km,  Panowie ~10km. Dodatkowo dla wszystkich chętnych organizatorzy przewidzieli bieg rekreacyjny o długości 1500m.  Nadmienić należy, iż są to ostatnie zawody zaliczane do Grand Prix Arturówka 2008. Więcej informacji w regulaminie biegu.

Bieg ten oprócz promocji sportowego trybu życia ma również za zadanie wsparcie kampanii społecznej „Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi" i przeciwdziałanie izolacji i dyskryminacji osób chorujących psychicznie. Wyjaśnia Dyrektor biegu Piotr Chucher: „Już po raz trzeci spotykamy się na biegu pod hasłem solidarności z osobami chorującymi psychicznie. W roku ubiegłym biegliśmy pod hasłem „Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego" w roku bieżącym hasłem jest: „Rodzina partnerem w leczeniu". Poprzez udział w biegu włączamy się w ideę ogólnoświatowej kampanii. To ważny wyraz solidarności i zrozumienia dla osób chorujących na schizofrenię, który pozwoli zastąpić napiętnowanie i ton sensacji zrozumieniem, akceptacją, współczuciem"   

Do zobaczenia w Arturówku..., a dla tych co nie dotrą na bieg wspólnie z serwisem maratończyk.pl przygotuję relację z III Biegu Solidarności wraz z obszerną galerią.{moscomment}