Małgorzata Smolińska:  Braliście już udział w akcji Polska Biega? Jeśli tak, dziękujemy! Trzeba trzymać formę i koniecznie pobiec jeszcze raz - 17 lub 18 maja. Nie startowaliście jeszcze? To też dobrze - jeszcze wszystko przed wami. Do akcji Polska Biega zapraszamy zarówno biegaczy (tych, którzy biegają maratony, i tych, którzy dopiero zaczynają trenować), jak i organizatorów imprez biegowych. Organizatorami są samorządy lokalne, szkoły lub kluby biegowe. Ich zadaniem jest przygotowanie krótkiego biegu (3-6 km) o otwartej formule.

To już czwarta odsłona akcji Polska Biega popularyzującej modę na bieganie. Na bieganie w każdej miejscowości, w każdym wieku, w każdej sytuacji życiowej. Z roku na rok jest nas coraz więcej. W ostatniej edycji - w Biegu Jesieni 2007 - wzięło udział ponad 400 miejscowości i ponad 60 tysięcy osób. Czas pobić ten wynik! W tym roku biegowe pospolite ruszenie odbywa się tylko raz - właśnie 17-18 maja.

Postanowiliśmy rozszerzyć formułę najbliższej akcji. W środę 14 maja z Warszawy wyruszyła Sztafeta Polska Biega, na którą składały się cztery równoległe biegi. Znane osoby ze świata mediów, kultury i sportu, m.in.: Robert Korzeniowski, Piotr Pacewicz, Wojciech Staszewski, Artur Partyka, Przemysław Babiarz, Sebastian Chmara, podążali w czterech kierunkach: do Poznania, Gdyni, Krakowa i Białegostoku. Mieszkańcy miejscowości położonych na trasie sztafet kibicowali  ekipom i włączali się do biegu. Meta każdego dnia sztafety była okazją do zorganizowania małego lokalnego święta. 

Szczegółowe informacje o akcji Polska Biega, wskazówki dla organizatorów, porady dla biegaczy oraz trasy sztafety znaleźć można na www.polskabiega.pl. Organizatorami akcji Polska Biega są „Gazeta Wyborcza", TVP Sport i RMF FM, partnerem medialnym: sport.pl

... a tu możecie zobaczyć zdjęcia z ubiegłorocznej akcji w Warszawie i posłuchać jak  jak wtedy do biegania zachęcał nas Wojtek Staszewski. {moscomment}