Krótka Galeria (fot. Robert Jagielski)
wyniki
Bieg zorganizowany przez KB Byledobiec Anin na dystansie 49 km (sztafeta 7 * 7 km) odbył się dziś przy zmiennej pogodzie. Mimo zimna, wiatru i deszczu zawodnicy stawili się na starcie. Kilka słów na temat zawodów napisał specjalnie dla nas Robert Jagielski.

„Bieg odbył się na pętli o długości 7 km - trasa to głównie piaszczyste, wydmowe ścieżki i w niewielkiej części asfalt, pomiędzy 4 - 5 km wspaniały podbieg, a potem już z górki. Trasa prowadziła po lesie, miedzy Stara Miłosną, a Aninem. Na starcie stanęło 20sztafet. Sztafety startowały z handicapem, właściwym dla ich numeru startowego. Start pierwszych zawodników rozpoczął się o godz. 7:07, każda następna sztafeta startowała z wyliczonym opóźnieniem, które było uzależnione od ilości zawodników wchodzących w jej skład. Najliczniejsze 7-osobowe sztafety starowały ok. 7:40 i goniły pozostałych. Nasza ekipa zebrała się na kilka minut przed startem, ale czasu wystarczyło aby ze wszystkim zdążyć. Rozpoczęliśmy bieg o godz. 7:26. Pierwszą pętlę pokonałem w czasie 34 min, następna była szybsza o 1 min co w sumie dało mi czas 1:07:00., potem dobieg do strefy zmian i w naszej sztafecie ruszyła na kolejne 14 km zawodniczka Gymnasionu Elzbieta Hirszler uzyskując wynik 1:11:25. Kolejna zmiana i na starcie stanął Danilo Ferraris i ruszył na swoje dwie pętle, które pokonał w czasie 1:10:00. Ostatnia pętla należała do mnie, udało mi się ją przebiec w czasie 32 min. i awansować na 12 miejsce z czasem ok. 4:00:00.

Zawody wygrała sztafeta Zotours Entre.pl w składzie: Zbigniew Zawadzak,Wojciech Starzyński; swój sukces osiągając na ostatnich dwóch pętlach biegu, kiedy wyprzedziła kolejną sztafetę."