Dorota Świderska: Najbliższy weekend jest specjalny ze względu na letnie przesilenie Słońca z 23-go na 24-go czerwca. Noc z soboty na niedzielę znana jako Noc Świętojańska jest najkrótszą w roku. W czasie tej magicznej nocy rozpalano ogniska, w których palono zioła, a przeprowadzane tej nocy obrzędy miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. Organizatorzy II Nocnego Maratonu Świętojańskiego w Gdyni chyba mogą spodziewać się urodzaju Wink - na liście startowej już jest zapisanych ponad 500 osób a pewnie będzie ich dużo więcej..

W Biegu Świętojańskim możemy także pobiec 23 czerwca w Łodzi. Prężnie działający KB Arturówek organizuje Bieg Świętojański - Mistrzostwa Szkół Wyższych w Biegach Długodystansowych oraz Bieg z psem.

Na III Maraton Bełchatowski zaprasza rozpoznawany przez wszystkich Marek Gruszczyński Smile W tę samą sobotę odbędzie się IV Półmaraton Unisławski i towarzyszący mu bieg na dystansie 10 km. Możemy także wybrać się do Ożarowa Mazowieckiego na 19 Bieg Kusocińskiego. Już dziś na bieg ultra zaprasza gmina Boguszów - Gorce na XIX Marszobieg Górski znany wszystkim jako "Sudecka Setka". Ci, którzy nie lubią aż długich dystansów mogą przebyć trasę XII Nocnego Maratonu Górskiego. W najbliższy weekend odbędzie się także wiele biegów na krótszych dystansach. {moscomment}