Strona wydarzenia
Aplikacja

rak reatron

Justyna Zalewska: Zapraszamy gorąco wszystkich miłośników sportu, zdrowego trybu życia i pomagania do wzięcia udziału w sportowym wyzwaniu – RakReaton. Cel jest jeden: pokonać we wrześniu milion kilometrów, a wtedy 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Liczy się każdy wysiłek fizyczny –spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. To proste i nic nie kosztuje, a satysfakcja z pomagania gwarantowana.

RakReaton – Biegasz, jeździsz, POMAGASZ!

A dlaczego we wrześniu? Ponieważ jest to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Wrześniowa edycja RakReatonu jest częścią społecznej kampanii edukacyjnej “Złota Wstążka” – ściśle związanej z onkologią dziecięcą. W tym roku chcemy skupić się na białaczce – objawach, leczeniu, powikłaniach oraz uświadomieniu wszystkim, że z nowotworem krwi można wygrać. Chcemy sprawić, aby dzieci nie umierały na białaczkę. Ty też zrób coś dla nich! Podejmij we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. Wspólnie chcemy osiągnąć cel – milion pokonanych kilometrów!Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa IMPEL. To oni przekażą 100 tysięcy złotych na leczenie maluchów chorych na raka.

Jak zbierać kilometry, punkty, kalorie?

• Udział w wyzwaniu rekreacyjnym umożliwia aplikacja Activy – nasz partner technologiczny. Wystarczy ja pobrać i zainstalować https://rakreaton.activy.app/pl/
• Po ściągnięciu aplikacji Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka”. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, jogging i nordic walking też się tutaj liczą!)
• Jest też opcja połączenia konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Nie trzeba rezygnować z dotychczasowych aplikacji! Ale UWAGA! Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.
• Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania!
• Jeśli chcesz, dzielisz się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #rakreaton i #zlotawstazka.
• Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty.
• Za udział w akcji otrzymasz dyplom.
• Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie od 1 do 30 września. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą!
• Regulamin wyzwania znajdziesz tutaj: https://naratunek.org/rakreaton/
Każdy kilometr to wsparcie finansowe na walkę z nowotworami u dzieci. Wspieraj dzieci każdym pokonanym kilometrem!

______________________________

** Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 1991 roku wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

rak reatron2