Wyniki 
Galerie zdjęć
Strona imprezy 

dads day 2021 351
Marcin Kuriata: W dniach 19 i 20 czerwca na Stadionie „Podskarbińska” (obiekt OSiR Praga-Południe) odbył się Rodzinny Weekend Sportowych Atrakcji. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny, w tym fanów sportowych atrakcji, którzy w ten sposób świętowali Dzień Ojca, Dnia Dziecka, nie zapominając oczywiście o Mamach!

Częścią wspólną całego weekendu była imponująca strefa piknikowa z mnóstwem atrakcji, takich jak: gigantyczny dmuchaniec o powierzchni 610 m², strefa animacji dla maluchów, konkursy z nagrodami, strefa małego architekta z 10000 klocków, pokazy akrobatyczne i nie tylko, żywe pluszowe maskotki, darmowe badania biomechaniki stopy, największy grill w Polsce, strefa foodtrucków i wiele innych.

W ramach imprezy sportowej, w sobotę 19 czerwca odbył się Lekkoatletyczny Dzień Dziecka organizowany przez Fundację Orły Sportu, a w niedzielę 20 czerwca w programie zawodów znalazły się między innymi: Biegi z Tatą, Rodzinne Biegi Sztafetowe oraz Bieg Główny– „Bieg Super Taty” na 5000 m w ramach III Edycji DAD’S DAY 2021 oraz biegi sprinterskie dla dzieci z Fundacją Wychowanie przez Sport. W tym roku wszystkie konkurencje sportowe odbyły się na bieżni tartanowej Stadionu Lekkoatletycznego „Podskarbińska”.

dads day 2021 cz2 28

Pomysł imprezy DAD’S Day jest unikatowy w skali Warszawy. III edycję DAD’S DAY 2021 oficjalnie otworzył Pan Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Podkreślał zadowolenie z faktu, że DAD’S DAY jako wydarzenie skierowane do każdej grupy wiekowej wpisało się na stałe w kalendarz imprez dzielnicowych i cyklicznych zawodów na Stadionie Podskarbińska. Przypominał, że po latach pracy, wielu staraniach i działaniach ze strony Zarządu Dzielnicy Praga-Południe Stadion „Podskarbińska” został odzyskany na rzecz Miasta Stołecznego Warszawy i przekazany do OSiR Praga-Południe celem udostępniania obiektu mieszkańcom i działającym w dzielnicy, w Warszawie, organizacjom sportowym. Dzięki temu można organizować takie wydarzenia na największym tego typu ogólnie dostępnym obiekcie w Warszawie.

Na starcie imprezy pojawili się znakomici sportowcy: Urszula Kielan – srebrna medalistka olimpijska z Moskwy 1980 roku w skoku wzwyż, Ludwika Chewińska - wicemistrzyni Europy w pchnięciu kulą z Rotterdamu 1973 roku oraz Paweł Januszewski - mistrz Europy z Budapesztu 1998 roku i wicemistrz Europy z Monachium 2020 roku w biegu 400 m przez płotki.

dads day 2021 473
Rodzicom i dzieciom kibicowali przedstawiciele: Rady Dzielnicy Praga-Południe - Marcin Kluś (Przewodniczący Rady), Bogdan Jeziorski i Sylwester Nowak oraz Rady Seniorów Dzielnicy Praga-Południe i Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga-Południe oraz Marek Karpowicz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Za takim wydarzeniem stoją wyjątkowi wolontariusze. Dziękujemy wolontariuszom za pracę, która jest dla nas bezcenna i która łączy na naszych wydarzeniach pokolenia.

Po zakończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, napoje i poczęstunek, a dzieci dodatkowo maskotkę – pluszowego MarzyMisia. Po każdej konkurencji w ramach DAD’S DAY odbywały się dekoracje. Uczestnikom Biegu z Tatą zostały przekazane upominki od partnerów. Natomiast w Rodzinnych Biegach Sztafetowych nagradzano pierwsze miejsca w każdej kategorii. Zwycięzcom wręczono okolicznościowe puchary i nagrody od Partnerów wydarzenia.

dads day 2021 dekor 27

Zwycięskie drużyny poszczególnych kategorii Biegów Sztafetowych:

Rodzinny Bieg Sztafetowy 3 x 400 m:
Miejsce 1: TOBOŁOWIE
Miejsce 2: DR_PSEUDO

Rodzinny Bieg Sztafetowy 3 x 200 m:
Miejsce 1: MOCNO GROCHÓW
Miejsce 2: RODZINA Z MARYSINA
Miejsce 3: NOSZCZAKI TEAM

Rodzinny Bieg Sztafetowy 3 x 50 m:
Miejsce 1: POSZELEZNI
Miejsce 2: MINIONKI
Miejsce 3: M.A.D. SQUAD

Zwycięzcy biegu głównego – „Bieg Super Taty” na 5000 m:

Kobiety:
Miejsce 1: Kostrzewa Monika –00:29:46
Miejsce 2: Barnaś Ilona – Prettyfiftyteam – 00:30:22

Mężczyźni:
Miejsce 1: Bernardelli Michał – Run4fun.pl– 00:16:54
Miejsce 2: Marszał Mariusz – PRL Transport – 00:18:49
Miejsce 3: Kurowski Maciej –NationaleNederlandenRunning Team – 00:19:21

Wszystkim startującym gratulujemy!

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Zapraszamy za rok!
Patronami medialnymi byli: hellozdrowie.pl, radio Supernova, qulturka.pl, gaga.pl, miastodzieci.pl, dzieckow warszawie.pl, zyjesz.pl, maratonczyk.pl, polki.pl
Partnerami promocji byli: Prezentmarzeń, GoRacing, Telepizza, Jump Planet, Skacz po marzenia, Kreatki, Sklepbiegacza.pl, Granna, Primavera, Planet Cash, Catering „W pół drogi”.
Organizatorzy: Zygzaki.com.pl, OSiR Praga-Południe