Strona imrezy
FB wydarzenia
Zapisy

kkk 1317 1618996121 6121

Barbara Konarska: Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz obowiązujące regulacje prawne „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” został przełożony na 15 sierpnia 2021 roku. W dniu Święta Wojska Polskiego pobiegniemy wszyscy, by upamiętnić Żołnierzy Niezłomnych, którzy zapłacili najwyższą cenę w walce o wolną ojczyznę.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” był zaplanowany na 16 maja. Brak możliwości organizacji biegu w pierwotnym terminie zmusił organizatorów do przełożenia rywalizacji na 15 sierpnia br.

-W trosce o zdrowie biegaczy oraz wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych w organizację biegu, musieliśmypodjąćtątrudną decyzję–mówi Barbara Konarska, rzeczniczka biegu.–Bezpieczeństwo uczestników naszej rywalizacji zawsze było i będzienajwyższym priorytetem. Z uwagi więc na aktualną sytuację epidemiczną oraz regulacje rządowe,zdecydowaliśmy się przełożyć tegoroczną edycję bieguTropem Wilczymna 15 sierpnia.Bardzo ważnym argumentem był również fakt, że wieluorganizatorów regionalnych, nie otrzymało lokalnych zgód na wynajem obiektów plenerowych, stąd decyzja o przesunięciu tegorocznej rywalizacji. Wierzymy, że Święto Wojska Polskiego będzieidealną okazją, byw bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego,zorganizować bieg i tym samymuczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych–podkreśla Barbara Konarska.Zawodnicy, którzy już zapisali się na bieg, automatycznie otrzymują prawo startu w nowym terminie -15 sierpnia. Szczegółowa informacjazostała przesłana do wszystkich biegaczydrogą mailową.

W warszawskiej edycji „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” do wyboru będą trzy długości trasy: 1963 metry oraz 5 i 10 kilometrów. W przypadku każdegoz tych biegówlimit wynosi 400 osób. Koszt pakietu startowego to 50 zł. W tej cenie każdy biegacz otrzymuje m.in. pamiątkową koszulkęoraz kolekcjonerski medal na mecie.