Strona imprezy
Dział - Maratony zagraniczne
That joy of securing an Olympic Spot. Chabowski, Nowicki & Kersten #nnmissionmarathon pic.twitter.com/mRYI2fBY5z

Maraton w Hamburgu z powodu koronawirusa został przeniesiony do holenderskiego Enshede. Tam trasa została wyznaczona na lotnisku. Nie przeszkodziło to Marcinowi Chabowskiemu i Adamowi Nowickiemu osiągnąć znakomite wyniki. Obaj Polacy wywalczyli minimum olimpijskie na igrzyska w Tokio, wynoszące 2:11:30.

34-letni Marcin Chabowski dobiegł do mety na 10. pozycji w czasie 2:10.17. Tuż zanim na mecie zameldował się Adam Nowicki - 2:10.21. Widać to na zamieszczonym poniżej tłicie.

Sztuka ta nie udała się Yaredowi Shegumo, który osłabł w końcówce i dotarł na metę w czasie 2:11.50. Wicemistrz Europy sprzed siedmiu lat, znów miał trochę pecha, znów walczył, ale dobiegł na 16. pozycji w czasie 2:11.50.