Strona imprezy

grafika tv 1602769295 9295
Już jutro, w sobotę 17-go października, od godziny 10:50 będzie można śledzić transmisję z Mistrzostw Świata w półmaratonie w Gdyni. Poniżej komunikat organizatora.

KOMUNIKAT: WORLD ATHLETICS HALF MARATHON CHAMPIONSHIPS GDYNIA 2020. Jak śledzić mistrzostwa?
Mistrzostwa świata w półmaratonie już w najbliższą sobotę w Gdyni. Całe wydarzenie będzie można śledzić na stronie World Athletics, powiązanych z nią platformach, a także za pośrednictwem ponad 20 nadawców telewizyjnych z całego świata lub streamingu na żywo.

Około 250 sportowców z ponad 50 drużyn weźmie udział w sobotnim biegu, który odbywa się na pętli o długości nieco ponad 5 km, wokół centrum Gdyni, a następnie kończy się na plaży miejskiej. W biegu mężczyzn bierze udział Joshua Cheptegei z Ugandy, rekordzista świata na 5000m i 10000m, podczas gdy w kobiecej rywalizacji wystartują rekordzistki świata w półmaratonie Peres Jepchirchir z Kenii i Ababel Yeshaneh z Etiopii.

Jak i gdzie oglądać?
Jedyne lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które odbędą się w 2020 r., będą transmitowane na terytoriach wymienionych poniżej. Fani ze wszystkich innych krajów będą mieli dostęp do transmisji na żywo na kanale World Athletics YouTube w godzinach 10:50–14:30.

Transmisje telewizyjne
Afryka: Republika Południowej Afryki – Supersport; Afryka Subsaharyjska - Supersport
Ameryki: Argentyna i Ameryka Południowa - TyC Sports; Brazylia - Globo i Globosat; Kanada – CBC; Jamajka - Telewizja Jamajka; USA - NBC Universal i NBC
Azja: Chiny - CCTV
Europa: Białoruś - BTRC; Dania - TV2; Izrael - kanał sportowy; Włochy – RAI; Węgry - M4 Sport; Holandia - NPO; Norwegia - NRK; Bałkany - Arena Sport; Polska - TVP Sport oraz sport.tvp.pl; Rosja - Match TV; Turcja - TRT; Wielka Brytania - BBC
Pacyfik/Oceania: Australia - Eurosport Australia; Nowa Zelandia - Sky Network NZ