Marzena Kornacka: W dniu 31 sierpnia 2008r. biegacze z Gminy Malanów stawili się na starcie w Pyzdrach, gdzie zaprezentowali się wspaniale. Robert Werner wywalczył I miejsce w kategorii  gimnazjalistów. Natomiast jego siostra Iwona uplasowała się na II pozycji w kategorii dziewcząt Szkół Podstawowych - klas V-VI. Gratulacje należą się również Sylwii Kapuście, która w Pyzdrach wywalczyła I miejsce w kategorii osób niepełnosprawnych.

Reprezentacja Gminy Malanów odniosła kolejne sukcesy podczas III Biegów Ulicznych w Malanowie. 6 września biegacze rywalizowali na dystansie 10 k i znów powtórzyli swój sukces. W kategorii osób niepełnosprawnych zwyciężczynią biegu została Sylwia Kapusta. Piotr Werner był II w kategorii chłopców w wieku 16-19, a Katarzyna Werner zajął III miejsce w kategorii kobiet powyżej 16 lat.

Na tym nie koniec sukcesów biegaczy z Malanowa! Podczas XXVII Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego, reprezentacja Malanowa odniosła kolejne sukcesy. W biegu, który odbył się 7 września 2008 roku uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 3 km. Po raz kolejny triumfowała Katarzyna Werner, o której w ostatnim czasie dużo się mówi. Tym razem zajęła ona trzecie miejsce wśród kobiet powyżej 16 lat. Ta młoda dziewczyna ma już na swoim koncie bardzo wiele sukcesów. Gratulacje należy także złożyć rodzeństwu Robertowi i Iwonie Werner., którzy wystartowali w kategoriach dziewcząt i chłopców do lat 16,  zdobywając drugie miejsca. Po raz kolejny serdecznie gratulujemy sportowcom i czekamy na kolejne zwycięstwa.