Wyniki  NEW!

Półmaraton 4ENERGY ma swoich zagorzałych sympatyków. I nie ma co się dziwić. W końcu to wyjątkowa okazja finiszować w katowickim Spodku -  miejscu tylu polskich sukcesów, ostatnio choćby siatkarzy. Wśród startujących tradycyjnie jest też wielu górników śląskich kopalni. W tym roku po ulicach Katowic ścigało się 1320 zawodników. Mimo chłodu najszybszy na mecie był Kenijczyk Joel Komen (1:06.31). Drugie miejsce przypadło już zawodnikowi z Katowic - Piotrowi Pałce (1:06.44), który pokonał Wiktora Starodubcewa z Ukrainy (1:07.07). Tradycji stało się zadość i tak jak w poprzednich trzech edycjach zwycięstwo przypadło Kenijczykowi. W gronie kobiet zwyciężyła Ukrainka Olena Burkowska (1:16.35). Organizatorzy po cichu liczą, że przyszłym roku zainauguruje pierwszy Silesia Maraton.

W towarzyszącym biegu na 7 km pierwszy linię mety osiągnął Michał Kaczmarek z AZS AWF Kraków (23.18).

Zawody miały również wymiar charytatywny. Fundacja Fortis pod hasłem "Biegasz - pomagasz!", przeznaczy 10 zł za udział każdego zawodnika na remont placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bytomiu i Pszczynie. Jak łatwo policzyć kwota ta wyniosła  13 200 zł (1320 uczestników).