Regulamin

Rafał Gręźlikowski: Grupa młodych osób które w różny sposób otarły się o pewną rzadką odmianę nowotworu, zorganizowała stowarzyszenie i postanowiła stawić czoła tej groźnej chorobie. Mięsaki (łac.sarcoma) to zaledwie 1% wszystkich nowotworów, na dodatek upodobały sobie ludzi młodych przed którymi życie dopiero stoi otworem. Przed 12 laty stałem się jedną z nich - ceną za wygraną walkę z nowotworem była amputacja uda - już nigdy nie wstaję z łóżka lewą noga :) Ale nie wszyscy mają tyle szczęścia, dlatego trzeba coś robić!

Podstawą działań jest ogólnopolska kampania informacyjna z naciskiem na edukację lekarzy pierwszego kontaktu. To właśnie dzięki nim można poprawić wczesne rozpoznawanie mięsaków i uratować wiele istnień. Kolejnym wyzwaniem jest osiągnięcie zgody NFZ na stosowanie podczas leczenia chorych terapii niestandardowych, które dają nadzieję tym, którzy zdani na schematy kontraktowego leczenia - ją utracili.

Chcielibyśmy dotrzeć do jak największej rzeszy ludzi aby tym skuteczniej realizować swoje cele. Dlatego też 7 września organizujemy pod Centrum Onkologii ONKO-BIEG który poza mile spędzonym niedzielnym przedpołudniem będzie przede wszystkim apelem w imieniu ludzi chorych na tą chorobę. Impreza ma charakter rodzinny i poza symbolicznym biegiem (na 2,5 lub 5 km) dla wszystkich chętnych, składała się będzie również z części estradowej. Usłyszeć będzie można mocne brzmienie gitar w wydaniu zespołu „Hotel Zacisze" jak również wziąć udział w zbiórce pieniędzy na wydruk książeczki informacyjnej o wczesnym rozpoznawaniu mięsaków.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji a na kilkuset uczestników biegu czeka pamiątkowy medal ! Jednym słowem każdy odnajdzie dla siebie swoje miejsce. I obecność każdego z Was będzie dla nas cenna !
 

ONKO-BIEG odbędzie się 7 września 2008 o godz. 10.00.
Rejestracja od godz.8.30.
Lokalizacja : Centrum Onkologii - Instytut im. M.Skłodowskiej
Parking przychodni
Ul.Roentgena 5
Warszawa-Ursynów 

Honorowy patronat objął burmistrz dzielnicy Ursynów oraz dyrektor Centrum Onkologii

 

STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA MIĘSAKI‑SARCOMA

03-286 Warszawa, ul Malborska 14/5
tel. 0 608 807 654
www.sarcoma.pl{moscomment}