FOTORELACJA 2015

Relacja 2014 - fot. Dorota Świderska   /  Relacja 2014 - fot. Wojciech Szota

Fotorelacja 2013 - fot. Dorota Świderska  / Fotorelacja 2013 - fot.  Wojciech Szota

Strona zawodów

Wydawało się, że po jubileuszowej X edycji biegu „Maniacka Dziesiątka” w Poznaniu już liczniej nie będzie. A jednak.. w tym roku odbyła się jedenasta edycja i znowu rekord. Na mecie zameldowało się 18% zawodników więcej niż w roku ubiegłym – w liczbie 3 705!

Pogoda do biegania była dobra, choć momentami lekko siąpił deszcz. Start tradycyjnie nastąpił z ulicy Baraniaka. Trasa prowadziła częściowo ulicami Poznania, następnie kierowała biegaczy nad jezioro Maltańskie, przebiegała w pobliżu poznańskich basenów „Termy Maltańskie”, a potem już meta na brzegu jeziora. Ciekawa, malownicza, szybka dycha,  w tym roku okazała się być na tyle szybka, że o trzy sekundy został poprawiony rekord trasy!
Zwycięzca Joel Maina  z Kenii pokonał dystans 10 km w czasie 29:06.  Prowadził stawkę od samego startu i jego zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Do mety dobiegał samotnie. Drugie miejsce ze stratą aż 51 sekund wywalczył Henry Kembol (29:57), trzecie zawodnik z Ukrainy - Bogdan Semenowycz (30:10).
Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła biegaczka z Kenii - Rebecca Jepchirchir Korir pokonując dystans w czasie 33:14. Drugie miejsce zajęła najlepsza z Polek - Dominika Nowakowska z czasem 33:50, trzecie Kenijka Sheila Jepkemoi Kiplagat z czasem 34:01.

Na biegaczy na mecie czekały piękne medale zawierające różę wiatrów na awersie, a na rewersie motto tegorocznej edycji Maniackiej Dziesiątki”:  "Połowa osiągnięcia celu to jego prawidłowe wyznaczenie".

Dyrektor biegu Artur Kujawiński już na starcie zapowiadał, że za rok.. kolejne niespodzianki :)

A jak Wasze wrażenia po biegu? :) Piszcie i komentujcie!