Strona zawodów
Regulamin

Zapisy

Łukasz Zimniak: Trwają zapisy do 1. Biegu Szerszenia - Nocnego Biegu Świętojańskiego, który odbędzie się 21 czerwca w Oleśnicy. Dystans do pokonania to 10 km. Organizatorami imprezy są: Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy. Honorowy patronat nad nią objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnośląski Aleksander Skorupa i Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś. Twarzą 1. Biegu Szerszenia została Iwona Lewandowska, znana lekkoatletka, zawodniczka klubu LKS Vectra Włocławek, reprezentantka Polski, dwukrotna Wojskowa Mistrzyni Europy z Paryża na dystansie 20 km, rekordzistka Polski na dystansie 20 km, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, czterokrotna zwyciężczyni największej biegowej imprezy w Polsce Biegnij Warszawo. Bieg Szerszenia Nocny Bieg Świętojański odbędzie się na terenie stawów miejskich oraz wodociągów na dystansie 10 km. Start i meta przewidziane są w okolicach amfiteatru nad stawami, gdzie zostanie przeprowadzona dekoracja najlepszych zawodników. Start biegu przewidziany jest na godzinę 21.

Każdy z uczestników biegu jest zaproszony na wspólne biesiadowanie przy grillu i ognisku (teren Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego Atol - miejsce do grillowania), aby zapoznać się z obrządkami Nocy Świętojańskiej. Podczas wspólnej biesiady odbędzie się występ Teatru Ognia, który zaprezentuje swój pokaz Fireshow. Osoby towarzyszące zawodnikom również mogą uczestniczyć w imprezie (do dyspozycji będzie bogato wyposażony bufet, z którego będzie można skorzystać za symboliczną opłatą; zawodnicy korzystają z bufetu w ramach opłaty startowej). 

Zawodnik, który dokona opłaty startowej, ma zapewniony pakiet startowy, pamiątkową koszulkę techniczną, wyjątkowy medal (po ukończeniu biegu) oraz wejściówkę na wspomnianą biesiadę. Podczas trwania imprez towarzyszących Biegowi Szerszenia, będzie można m.in. oddać krew. Przewidziane są również gry i zabawy dla najmłodszych oraz biegi na różnych dystansach dla młodocianych sympatyków biegania.
 
 
{moscomment}