Anna Cieśluk: Iwona Guzowska, wielokrotna zdobywczyni Pucharu Świata i siedmiokrotna mistrzyni Polski w kick-boxingu, została Honorowym Spartaninem i tym samym dołączyła do grona charytatywnej grupy biegowej „Spartanie Dzieciom”.

Iwona Guzowska była pierwszą kobietą w polskim boksie, która podpisała zawodowy kontrakt. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata i siedmiokrotna mistrzyni Polski w kick-boxingu – takimi sukcesami mogą się pochwalić tylko nieliczni polscy sportowcy.

Iwona Guzowska również po zakończeniu swojej sportowej kariery nie próżnuje. Oprócz tego, że działa w polityce, angażuje się także w różnego rodzaju akcje charytatywne. – „Spartan pierwszy raz zobaczyłam podczas ubiegłorocznego Maratonu w Poznaniu, w którym brałam udział. Każdy biegacz wie, ile wysiłku kosztuje przebiegnięcie maratonu. Pokonanie tego dystansu to ekstremalny wysiłek dla organizmu. Jeśli dołożymy do tego bieg w pełnym rynsztunku bojowym, jak robią to Spartanie, to maraton wydaje się być drogą przez mękę. Spartanie pokazują nam, że wszystko jest możliwe. Co więcej, udowadniają nam, że swoje pasje można łączyć z charytatywną działalnością. Kibicuję gorąco całej grupie i zachęcam wszystkich do poparcia tej szczytnej i niezwykle oryginalnej idei” – mówi Iwona Guzowska.

„Spartanie Dzieciom” już od 2 lat prowadzą swoją charytatywną działalność. Biorą udział w największych zawodach biegowych w Polsce. Swoim nietypowym przepraniem starają się zwrócić uwagę społeczeństwa na problem dzieci niepełnosprawnych. – „Jest nam niezmiernie miło, że Pani Iwona udzieliła wsparcia naszemu charytatywnemu przedsięwzięciu. Podziwiamy ją za gigantyczny wkład, jaki wniosła do polskiego sportu. Pani Iwona jest przykładem sportowca, który dokładnie zdaje sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć sukces, trzeba sobie na niego zapracować. Włożyła dużo wysiłku i energii w trening i dzięki temu marzenia o sukcesie przerodziła w rzeczywistość. Jesteśmy dumni, że Pani Iwona dołączyła do grona Honorowych Spartan i mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się wspólnie pobiec na rzecz naszych podopiecznych” – mówi Michał Leśniewski, Przewodniczący grupy biegowej „Spartanie Dzieciom”.

--------------------
SPARTANIE DZIECIOM to charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje – bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Grupa zadebiutowała w 33. Maratonie Warszawskim w 2011 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Do tej pory udało im się zebrać ponad 50 tys. złotych, które przeznaczono na rehabilitację m.in. dzieci z porażeniem mózgowym z Centrum Intensywnej Terapii „Olinek” w Warszawie oraz podopiecznych Przedszkola Specjalnego "Orzeszek" w Poznaniu. Obecnie grupa liczy 67 osób i ciągle się powiększa. Więcej informacji na www.spartaniedzieciom.pl.

Darczyńcami grupy są: Mumin’s Interactive i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
{moscomment}