Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011

REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW

Już w najbliższy piątek 17 lutego Festiwal Biegowy rozlosuje 3 wycieczki na maraton w Madrycie, który odbędzie się 22 kwietnia! Każdy, kto zarejestruje się na  Festiwal  i wniesie opłatę startową będzie miał szansę wygrać wycieczkę na jeden z wielkich maratonów. Za miesiąc losujemy 3 wycieczki na Maraton w Sztokholmie.  Nagroda obejmuje przelot, pakiet startowy oraz kieszonkowe.Pierwsze losowanie promocji "Festiwal Biegowy dookoła Europy!" odbyło sie w środę 23 listopada - tego dnia wylosowaliśmy trzech zawodników, którzy wystartują 15 kwietnia w maratonie w Paryżu.  W grudniu  wylosowaliśmy 3 wycieczki  na maraton w  Rzymie, w styczniu wylosowaliśmy 3 wycieczki na maraton w    Barcelonie.  W losowaniu wycieczek uczestniczą zawodnicy, którzy zgłosili swój udział i wnieśli opłatę startową na jeden z następujących biegów: Maraton, Życiową Dziesiątkę, Bieg 7 dolin, Biegi na Jaworzynie i  biegi górskie na 33 i 66 km.
Rock'n'Roll Madrid Marathon

Maraton Madrycki z powodu dużej liczby uczestników oraz dobrej organizacji należy do najlepszych imprez sportowych w Europie.  W biegu organizowanym corocznie od ponad trzydziestu lat uczestniczy kilkanaście tysięcy biegaczy z całego świata. Atutem madryckiego maratonu jest trasa biegu, która wiedzie przez najpiękniejsze zakątki hiszpańskiej stolicy - historyczne place miasta - Puerta del Sol (Brama Słońca), Plaza de Oriente przy Zamku Królewskim, Plaza de Cibeles z fontanną z posągiem bogini płodności Kybele; Plaza de Colón oraz przy słynnych arenach sportowych Santiago Bernabeu  i Vicente Calderón, gdzie swoje mecze rozgrywają stołeczne Real i Atletico Madryt.

Madrycki maraton należy do biegów wymagających ze względu urozmaiconą trasę z licznymi podbiegami i położenie miasta na wysokości 611 m.n.p.m. Trasa maratonu posiada atesty AIMS oraz IAAF. Rekord maratonu ustanowił w 2011 roku Kenijczyk Moses Kimeli Arusei z czasem 2:10:58, rekord wśród kobiet należy natomiast do  Turczynki Mehtap Doğan-Sızmaz, która w 2009 roku przebiegła maraton w czasie (2:32:04).  Co ciekawe w 1988 roku, na pagórkowatej trasie madryckiego maratonu, bardzo dobrze radzą sobie Polki w 1988 roku triumfowała Czesława Mentlewicz, a 2010 trzecie miejsce zajęła Justyna Bąk.

W roku 2012 po raz pierwszy, Maraton w Madrycie odbywa się pod hasłem Rock'n Roll Maraton. Zapowiada to niezwykłą atmosferę podczas biegu : iluminacje świetlne, ponad 30 zespołów muzycznych na żywo, pokaz sztucznych ogni.
{moscomment}