Fotorelacja 2012 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2011 (fot. Dorota Świderska)
Wyniki

Było biało, mroźno i słonecznie. Taką pogodę organizatorzy zamówili na dzisiejszą edycję Biegu Wedla w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Od rana można było przyglądać się rywalizacji sportowej. Rozpoczęli ją zawodnicy startujący w biegach na orientację. Potem o godz. 11.00 na trasę ruszyły dzieci do lat 15. Miały do pokonania trasę o długości 1,8 km. Atrakcja biegowa była przewidziana także dla najmłodszych zawodników do 6 roku życia  – dla nich przygotowano krótki dystans o długości 250 m. Walka wśród tych najmłodszych była zacięta (polecamy fotorelację :)) Chyba niedługo będziemy spotykali na trasach nowego, wybitnego sportowca :)

Pozostali biegacze – od 16 roku życia mieli do wyboru dwa dystanse 5,5 km (3 pętle) i 9 km (5 pętli). Na obu trasach wystartowało łącznie 434 zawodników. Dla wszystkich przygotowane były ciepłe napoje i gorąca pomidorowa z makaronem. Mimo to mróz chyba wszystkim bardzo dokuczał. Nawet zawodnicy byli dziś mocno opatuleni w ciepłe bluzy, szale, czapki i rękawiczki.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy zostali obdarowani wedlowskimi słodkościami od sponsora. Niektórzy dodatkowo wygrali możliwość zjedzenia ciastka w pobliskiej kawiarni „Mysianka" oraz pierogi :)

Na dystansie 9 km zwyciężył Jakub Nowak z KS Warszawianka (28:36), drugi do mety dobiegł Kawik Tomasz z KS Cracovia 1906/PAP TEAM (29:54), trzeci był Piotr Łobodziński z PUMA Running Team (30:04). Wśród kobiet triumfowała Renata Kalińska z Żabieńca (34:07), druga była Izabela Zotorska z Puma Runners Team (35:15), trzecia była Weronika Zielińska z 12tri.pl (37:38).

Na dystansie 5 km zwyciężył Mielewczyk Piotr z KS Warszawianka (17:02), drugi do mety dobiegł Bartoz Olszewski z Warszawiaky (17:55), trzeci był Maciej Łukasiewicz z  Warszawiaky (18:07). Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Chreścionko z CENTURION  MTB  TEAM (20:45), druga była Patrycja Bereznowska z Aktywny Relaks Wołomin (22:22), trzecia Karolina Kosińska z 12tri.pl (24:00).