strava

Maratończyk.pl ma już swój klub na Strava. Wielu z Was zapewne zna tę społecznościową platformę pozwalającą porównywać i archiwizować treningi wykorzystujące dane GPS. Idea jest taka, że członkowie grupy np. Maratończyk.pl "zrzucając" dane praktycznie z dowolnego urządzenia GPS, mogą je również automatycznie dodawać do danych grupowych, co pozwoli porównywać dane, ale też wirtualnie współzawodniczyć i organizować rywalizację.

Strava oferuje bezpłatną usługę bez reklam, przez www i w aplikacji mobilnej. Praktycznie każda znacząca marka jak Garmin, Suunto czy Polar pozwala automatycznie dodać dane do platformy Strava. Możliwe jest również manualne dodawanie śladu GPS z dowolnego urządzenia. Na początek proponujemy Wam abyście dołączyli do klubu Maratończyk.pl jeśli już jesteście zalogowani na strava.com. Pozostałych namawiamy na stworzenie konta i oczywiście również na włączenie się w poczet członków klubu Maratończyk.pl.

partnerzy stravapartnerzy Strava

Ponadto jest jeszcze narzędzie Tapiriik, które służy synchronizacji pomiędzy wieloma różnymi kontami aplikacji Garmin Connect, Runkeeper, Strava, TrainingPeaks, SportTracks.mobi, Endomondo, RideWithGPS, TrainAsONE, TrainerRoad, Motivato, Velo Hero, Epson RUNSENSE, Dropbox, Smashrun, BeginnerTriathlete, Pulsstory, Singletracker i SETIO.

Dokonanie treningowe będą pojawiały się nowym widgecie, w prawej kolumnie Maratończyka.pl .
Mankamentem Stravy jest anglojęzyczność, ale obsługa jest bardzo intuicyjna. Aby dołączyć wystarczy po zalogowaniu kliknąć w przycisk "join club" na podstronie grupy Maratończyk.pl.

To co proponujemy to przede wszystkim zabawa. Mobilizacja do treningu dla lubiących odrobinę rywalizacji.
Domyślna klasyfikacja powstaje w tej chwili, według przebiegniętych kilometrów w tym tygodniu (choć możemy sortować według dowolnych parametrów). W zakładce "challenges" (dla zalogowanych) można np. wybrać "May 5K". Wtedy rywalizujemy na 5 km w miesiącu maju (do 31.05 włącznie) w ramach całej platformy, ale po przesortowaniu wg. klubu (My Clubs) i wybraniu maratończyk.pl, otrzymamy klasyfikację tylko dla zawodników naszej grupy.

W miesiącu maju planujemy tym razem, nagrodzić zwycięzcę klasyfikacji najdłuższy dystans (May Running Distance Challenge). Nagrodą będzie książka Jurka Skarzyńskiego "W biegu czyli rozmyślnik Maratończyka".

W kwietniu rywalizowaliśmy na 5 km. Więcej szczegółów tutaj.

Cenimy sobie prywatność, a Strava w dużym stopniu wychodzi naprzeciw. Po najechaniu na naszego avatarka klikamy "Settings" i wybieramy "Privacy Controls". Tam możemy zdefiniować, co chcemy pokazywać. Nam podoba się opcja "Additional Controls"-"Privacy Zones". Możemy tu oznaczyć okrąg (200 m -1000 m) np. wokół naszego miejsca zamieszkania, wtedy ten fragment naszego treningu nie będzie się pojawiał w udostępnianych publicznie śladach GPS.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące działania platformy, to z przyjemnością odpowiemy.