wojtek 2020 

Wielu z nas pierwsze próby bieganie w masce ma za sobą. Pisaliśmy o tym m.in. tutaj. Z Waszych komentarzy wiemy, że nie przypadło to Wam do gustu. Na szczęście Ministerstwo Środowiska wydało komunikat o następującej treści:

 Ministerstwo Środowiska informuje, że od poniedziałku 20 kwietnia będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia.

W dalszej części komunikat brzmi:

Ministerstwo Środowiska przekazało wytyczne dyrektorom parków narodowych, by także one były dostępne dla odwiedzających. Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach.

- Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma - mówi minister Michał Woś.

Decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna - urządzenia
przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania.

‼️Ze względu na panującą suszę zachowajmy szczególną ostrożność🔥

Jak to będzie wyglądało w praktyce, zobaczymy, ale to na pewno informacja, którą wielu z nas przyjmie z ulgą. Parafrazując klasyka:) Nie ma to jak zapach lasu o poranku!!!

Aktualizacja 20.04.20, godz. 18.20
Na naszym profilu pojawił się ciekawy komentarz, który nas bardzo zaniepokoił:

Piotr Jeżółkowski Uwaga na to co jest lasem a co parkiem leśnym, bo pomyłka może sporo kosztować. Na przykład Las Kabacki to nie las a park leśny, choć nazwany lasem. Czyli w Lesie Kabackim biegamy w maskach. I tak na nomenklaturze można wyjść szczuplejszym o parę tysięcy złotychWiadomości TVP o bieganiu
Mandat 5 tys. za bieganie? Czy to prawda?
Pościg za rowerzystą dwoma radiowozami (video)
Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach - prof. K. Simon
Biegacz na plaży ucieka Policji (video)
Bieganie w masce, maseczce
Czy 2020 roku odbędą się jakiekolwiek biegi masowe?