wroclaw polowka 2019

W piątek (17.04) podaliśmy informację o odwołaniu Maratonu Wrocławskiego. To pierwsza duża jesienna impreza, która już teraz podjęła taką decyzję. Informację przyjęliśmy z dużym smutkiem, ale zapewne organizatorzy nie widzieli żadnych szans na poluzowanie obostrzeń, aby mógł odbyć się maraton tej wielkości. Przypomnijmy, że impreza miała się odbyć 20.09.20 r.

Następnego dnia (18.04), w rozmowie z "Onet Radio", wicepremier Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że "szkoły w pełnym rytmie nauki najprawdopodobniej w tym roku nie wrócą do swojej działalności". Trudno w tym momencie spodziewać się, żeby mogły odbywać się imprezy masowe, nie mające tak strategicznego znaczenia społecznego.

W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM (16.04), prof. Simon - Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, powiedział, że na prywatne wakacje będzie można wyjeżdżać, ale o imprezach masowych powinniśmy raczej zapomnieć.

Chyba powoli trzeba się oswajać z myślą, że żadnych dużych imprez biegowych w 2020 roku, po prostu nie będzie. Co to oznacza dla całego środowiska biegowe lepiej nawet nie tłumaczyć. Jako biegacze przetrwamy, ale rynek biegowy całkowicie się zmieni. Wielu organizatorów mniejszych imprez już zaczyna się "przebranżawiać".

Niosącą nadzieję opinię, na naszym profilu facebookowym, napisał redaktor Janusz Kalinowski, były dyrektor Maratonu Warszawskiego, a obecnie organizator kameralnych imprez biegowych:

Rząd poinformował, że w trzecim etapie zdejmowania obostrzeń (prawdopodobnie w połowie maja) będzie można organizować wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). A zatem jest nadzieja, że 13 lub 18 maja startować będziemy na trasie przy Centrum Olimpijskim w dwóch grupach po 50 osób.

Bieg pod PKOil w Warszawie to mała imprez na około 100-150 osób, mająca swoich zdeklarowanych fanów. Wszystko wskazuje na to, że tylko w takich imprezach będziemy mogli się "pościgać"… a to i tak wydaję się być optymistycznym wariant…

Materiał ilustrujemy zdjęciem jakie wykonała Dorota Szota (Maratończyk.pl), podczas Nocnego Półmaratonu Wrocławskiego w czewcu 2019 roku. Kiedy znów zobaczymy takie obrazki?

Książeczki zdrowia dla biegaczy? O przyszłości biegania - Wojciech Gęstwa - Dyrektor Wrocław Maratonu
Wiadomości TVP o bieganiu

Mandat 5 tys. za bieganie? Czy to prawda?
Pościg za rowerzystą dwoma radiowozami (video)
Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach - prof. K. Simon
Biegacz na plaży ucieka Policji (video)
Bieganie w masce, maseczce