Link do Wiadomości TVP (01.04.2020, godz. 19:30)

but1
Wczoraj w głównym wydaniu Wiadomości o 19:30, pojawił się materiał odnoszący się do biegania. W drugiej minucie i dwudziestej siódmej sekundzie, widzimy biegnącą osobę, ubraną w typowy strój biegowy czyli legginsy, bluzę, sportowe buty. W tle pojawia się komentarz lektora: "… a ci którzy jak ten mężczyzna złamią reguły, muszą się liczyć z surową karą". W kolejnym ujęciu biegacz rozmawia z patrolem policji, a w następnym minister MSWiA Mariusz Kamiński mówi o karach.

 Materiał sugeruje, że biegacz złamał prawo. Nie wiemy do końca, czy przez sam fakt biegania, czy przez naruszenie innego przepisu (np. wszedł do parku lub był na kwarantannie). Krótko mówiąc, materiał ten zamiast rozwiać wątpliwości, raczej niesie kolejne pytania, o to czy wolno obecnie biegać. Wczoraj opisaliśmy najnowsze przepisy, z których wynika, że biegając nie złamiemy prawa, ale minister zdrowia - Łukasz Szumowski i tak profilaktycznie wzywa do pozostania w domu.

Wiadomości TVP o bieganiu
Mandat 5 tys. za bieganie? Czy to prawda?
Pościg za rowerzystą dwoma radiowozami (video)
Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach - prof. K. Simon
Biegacz na plaży ucieka Policji (video)
Bieganie w masce, maseczce
Czy 2020 roku odbędą się jakiekolwiek biegi masowe?
W lesie można biegać bez maski!