Zapisy - cywile
Zapisy - wojskowi
Zapisy - dzieci

Regulamin - udział w biegu jest bezpłatny 
Trasa biegu
Strona zawodów

W niedzielę, 8 marca br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie o godz. 12.00 wystartuje wyjątkowy bieg. Na dystansie 7465 metrów pobiegnie 600 osób – wśród nich kobiety, które na co dzień noszą mundur Wojska Polskiego i służą w Siłach Zbrojnych.  

Dlaczego dystans wynosi 7465 metrów? W Wojsku Polskim służy 7465 żołnierzy – kobiet.

Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzą wielokrotni medaliści – kapral Oktawia Nowacka i kapral Henryk Szost.

bieg kobiet baner
Wszystkich fanów biegania oraz tych, którzy po prostu chcą spróbować swoich sił w tym wyjątkowym biegu zapraszamy, aby Dzień Kobiet świętować na sportowo. Do udziału w biegu zapraszamy także mężczyzn.

Biegowi kobiet towarzyszył będzie piknik wojskowy, na który zapraszamy już od godziny 11.00. Na stoiskach promocyjnych przygotowanych przez różne jednostki i instytucje wojskowe będzie można porozmawiać m. in. o wojskowej służbie kobiet oraz dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej. Na pikniku prezentowany będzie także sprzęt wojskowy.

W programie niedzielnej sportowej imprezy planowany jest także bieg dla dzieci na dystansie 100 metrów.

Udział w biegu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja, regulamin i szczegóły dostępne również na stronie www.mon.gov.pl. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę oraz – po ukończeniu biegu – medal.

www druk plakat 460x655 oktawia 1www druk plakat 460x655 szost 1
www mapa bieg kobiet mala
Serdecznie zapraszamy do udziału!

W Wojsku Polskim służy 7465 żołnierzy – kobiet. Żołnierze – kobiety służą we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP.

Przedstawicielem żołnierzy - kobiet w resorcie obrony narodowej jest Rada ds. Kobiet. Do jej zadań należy przedstawianie Ministrowi Obrony Narodowej opinii i analiz w sprawach dotyczących wojskowej służby kobiet oraz udzielanie pomocy w sprawach służbowych. Rada jest wybierana demokratycznie przez kobiety służące w Siłach Zbrojnych RP.