PETYCJA
Strona imprezy

activesport

Grand Prix Warszawy to impreza z ogromnymi tradycjami. Impreza zapoczątkowana została w 1990 roku przez dziennikarza Janusza Kalinowskiego, pełniącego przez wiele lat funkcję dyrektora Maratonu Warszawskiego. W tamtych czasach w Polsce odbywało się bardzo mało imprez biegowych, więc na ten cykliczny bieg przyjeżdżali biegacze niemalże z całej Polski. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że na tej imprezie wychowało się całe pokolenie warszawskich biegaczy. Wielu starszych miłośników biegania, z rozrzewnieniem wspomina kameralne zawody w Lesie Kabackim.

VIII Bieg GPW U 2019 33

Impreza jednak dalej pisze swoją historię. Od kilkunastu lat biegi organizowane są pod kierunkiem Aliny Sakwy i mają duże grono wiernych sympatyków. Na ten rok zaplanowanych było osiem startów na dystansie 10 km. Cykl miał się rozpocząć 22.02.2020 r.

Urząd Dzielnicy Ursynów, wstrzymał jednak swoją dotację i kilka dni temu poinformował o tym organizatorów. Skontaktowaliśmy się z Aliną Sakwą, która powiedział nam, że bez wsparcia dzielnicy zawody się nie odbędą się.

Gdyby ktoś z zawodników startujących w zawodach miał jakiś pomysł, bądź znał kogoś kto może wspomóc imprezę, organizator przyjmie pomoc z otwartymi rękami.