Wyniki
Podsumowanie najlepszych wyników
Fotorelacja (Lil)

960x365

Rob: Po latach przerwy na stadion warszawskiego Orła wróciła lekka atletyka. Wszystko za sprawą mityngu „Cud nad Wisłą”, rozgrywanego w dzień Święta Wojska Polskiego. Na starcie stanęło wiele krajowych gwiazd, dla których był to sprawdzian przed mistrzostwami Polski.

Jedną z najsilniej obsadzonych konkurencji okazał się być bieg na nietypowym dystansie 300 m kobiet. I to mimo niesprzyjającego silnego wiatru. Wśród uczestniczek była Aleksandra Gaworska powracająca po wielomiesięcznej kontuzji.

Po zaciętym finiszu halowa mistrzyni świata w sztafecie 4 x 400 m zajęła trzecie miejsce z wynikiem 38.36, ustanawiając rekord życiowy. Zawodniczka przyznała, że ten bieg był dla niej bardzo ważny, gdyż chciała się przełamać i znów poczuć emocje związane ze startem. Chociaż 23-latka dopiero zaczyna sezon, to nie rezygnuje z walki o miejsce w sztafecie.

W sumie aż sześć biegaczek złamało granice 39 sekund na 300 m. Najlepsza okazała się Adriana Janowicz z wynikiem 38.23, wyprzedzając Diane Gajdę mieszkającą na co dzień w USA (38.29).

Bohaterem mityngu został Tomasz Jaszczuk, który uzyskał najbardziej wartościowy rezultat mityngu. Piąty zawodnik Mistrzostw Europy z Berlina wygrał konkurs skoku w dal z wynikiem 8.05 m i został liderem krajowych list w tym sezonie. Do minimum na mistrzostwa świata zabrakło mu nie wiele (8.17 -red).

Niemal do zachodu słońca na stadionie przy ul. Podskarbińskiej rozgrywano biegi od 100 m do 2000 m. W tej ostatniej jednej z ostatnich konkurencji najlepsi byli Daniel Żochowski (5:34.78), oraz 13-letnia Eliza Galińska (6:39.43)

Nie zawiedli faworyci jak czwarty zawodnik mistrzostw Europy w Amsterdamie - Damian Czykier, który był górą w biegu na 110 m ppł. W finale uzyskując rezultat 13.88. Na bieżni pojawili się też Adrianna Sułek – brązowa medalistka mistrzostw świata w siedmioboju, czy Michał Sierocki – srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 110 m ppł.

Na koniec nie zabrakło też biegu amatorów. Zawodnicy bez licencji mogli zmierzyć się na dystansie 3000 m i poczuć atmosferę prawdziwego mityngu. Jak powiedzieli organizatorzy po latach niszczenia, obiekt ma być teraz otwarty dla mieszkańców Warszawy i każdy może tu potrenować między 6 a 22. I to bezpłatnie. Nic tylko korzystać.