Kanał Trailowe Biegi Duchowe na YT

Pobiegł bez prowiantu, bez zapewnionych noclegów i pieniędzy. Jeśli spotka kogoś, kto go nakarmi, da schronienie, ok, jeśli nie.. i tak będzie biegł dalej, a spać będzie pod gołym niebem.

W miniony piątek, znany wielu biegaczom Ksiądz Krystian Strycharski wyruszył na niezwykłą pielgrzymkę biegową do Rzymu. Wystartował w Częstochowie, skąd do Rzymu jest ok. 1800 km. Wyjątkowość tego biegu polega na tym, ze ma ściśle określone ramy czasowe, jakimi jest trzydziestodniowy czas urlopu. Jak nietrudno policzyć wypada do pokonania 60 km dziennie. Ksiądz Krystian pokonuje ten dystans ze swoim plecakiem, w którym ma tylko kilka niezbędnych rzeczy jak m. in. naczynia liturgiczne do odprawiania codziennej Mszy Św.

Oprócz wymiaru religijnego (chętnych zapraszamy do słuchania rekolekcji z trasy - tutaj), jest też wymiar czysto sportowy i.. wytrzymałościowy. To mimo wszystko dla organizmu wielkie wyzwanie. Ksiądz Krystian startował już w wielu biegach górskich, jednak pokonywanie codziennie takiego dystansu bez wsparcia, odpowiedniego wyżywienia i wypoczynku to duża próba. Z trudniejszych etapów do pokonania będą na pewno Alpy Austriackie.

tbd

sgs szczeliniec 2017 260

sgs szczeliniec 2017 1323

Ultramaratończyk, Ks. Krystian Strycharski rozmawia z Vegą, Koterskim i Amaro
1 maja, pobiegli 147 km w intencji Polski - ks. Krystian Strycharski, Bartosz Banasik