Wyniki
Strona imprezy na FB

murowana goslinaFot. Organizator

Rob: 2 czerwca 2019 w Murowanej Goślinie rozegrano 23. Mistrzostwa Polski Weteranów w półmaratonie. Upalna pogoda bardziej nadawała się do opalania, niż do szybkiego biegania. Jednak marząc o tytułach, trzeba umieć wygrywać nawet w takich warunkach.

Jako pierwszy linię mety minął Grzegorz Gronostaj, który pokonał dystans w 1:15:49. Wrocławianin tym samym zapewnił sobie nie tylko pierwsze miejsce, w klasyfikacji generalnej ale i zdobył złoty medal w kategorii M40. Co ciekawe, pierwsze trzy miejsce w „generalce” zajęli jego „rówieśnicy”. Jako czwarty finiszował Jan Marian Wróblewski z najmłodszej kategorii M35, który uzyskał czas 1:18:15.

Wśród pań najlepsza okazała się być również reprezentantka Wrocławia - Danuta Piskorowska, która uzyskała rezultat 1:31:07. Swoją rywalkę Ewelinę Salwę wyprzedziła tylko zaledwie 20. sek. Biegaczka nie tylko było najlepszą z pań, ale też zdobyła złoto w kategorii K35. Trzecia finiszowała Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak z wynikiem 1:37:41, dzięki czemu wygrała w kategorii K40.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Justyna Szczutkowska, zwyciężczyni zmagań w kategorii K50. Biegaczka z Janikowa uzyskała czas 1:41:26. Między nią, a drugą zawodniczką w tej grupie wiekowej - Marią Cebeńko, była przepaść wynosząca ponad 40 minut. (2:25:37 -red). Dodajmy, że słabszy czas miała też zwyciężczyni kategorii K45 Małgorzata Brok - 1:41:34

Udany występ zaliczył też jeden z najpopularniejszych biegających weteranów Henryk Urtnowski – wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Świata Masters na dystansach do 3000 m do półmaratonu właśnie. Biegacz z Gdańska uzyskał wynik 1:57:44 wygrywając w kategorii M80! Nad drugim biegaczem w tej klasyfikacji panem Wojciech Grochocki ( rocznik 1936 -red) miał ponad 30 minut przewagi ( 2:30:16 -red). Dodajmy, że pan Henryk biegać zaczął mając 63 lata.

Łącznie w imprezie wzięły udział 263 osoby.