Strona imprezy
Regulamin

medale mennica

Janusz Bukowski: Już 20 czerwca na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się Bieg „Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym”. Takiej imprezy w Warszawie i na Mazowszu jeszcze nie było. Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym jest biegowym happeningiem, w ramach którego pragniemy zwrócić uwagę na ważny aspekt oddawania krwi i szpiku. Pierwszych 250 osób zapisanych na wydarzenie otrzyma pamiątkowy medal oraz numer startowy! Jednocześnie zapraszamy do włączenia się w akcję krwiodawstwa. Każdy kto w dniach 1-19 czerwca 2019 r. odda krew lub płytki krwi i w biurze zawodów okaże zaświadczenie otrzymają pamiątkową koszulkę!

Krew oddajemy na hasło: klub 77

Naszą ideą jest promowanie honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku. Sytuacja w tej materii jest bardzo zła! - alarmuje Janusz Bukowski ze Stowarzyszenia „Dać Siebie Innym”, pomysłodawca „Wybiegaj Krew i Szpik”.

Nie zdajemy sobie sprawy, że czasy w jakich żyjemy - żywienie się fast foodami, ograniczanie aktywności fizycznej na rzecz zabawy przy elektronice, ogromny stres w pracy i wywoływane nim zaburzenia w funkcjonowaniu organizmów - w konsekwencji dyskwalifikują setki tysięcy osób jako dawcę krwi.

Nasz bieg, a zarazem happening, ma być krzykiem ostrzegawczym. Ma zwrócić uwagę na ten coraz bardziej społeczny problem, bo dziś wiele operacji i zabiegów jest przesuwanych, czy wręcz odwoływanych z powodu braku krwi. Niestety krwi nie da się wyprodukować. To nie jest kran z wodą. Potrzeba Zdrowego Człowieka dla Chorego Człowieka - nie ma alternatywy!

Serdecznie ZAPRASZAM!