Strona imprezy
Strona na FB

wiaczyn jutro4
Bartek Sobecki: W najbliższy piątek odbędzie się dziewiąta edycja Biegu Konstytucji w Wiączyniu Dolnym na granicy Łodzi i Gminy Nowosolna. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie ćwierćmaratonu w biegu lub marszu nordic walking. Tradycyjnie podczas Biegu Konstytucji 3 Maja odbędą się biegi dla dzieci. Najmłodsi biegacze rywalizować będą na czterech dystansach: ~200 m, ~400 m, ~ 600 m i ~800 m wytyczonej na nowej trasie z metą w samym centrum ośrodka „Zbyszko”. Do zawodów zgłosiło się łącznie ponad 450 zawodników na których na mecie czekać będą pamiątkowe medale. Dla spóźnialski organizatorzy przygotowali dodatkową pulę numerów startowych, które dostępne będą w biurze zawodów od godziny 9:00 w dniu imprezy.

Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnych pokazów jeździeckich, które w tym roku odbędą się w dwóch turach i zapowiadają się naprawę widowiskowo. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie pyszny grill oraz wiele dodatkowych atrakcji, które przygotowuje Centrum Sportowo - Rekreacyjne Zbyszko m.in. oprowadzanki na kucykach dla dzieci, dmuchańce.
Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko”, a partnerem Gmina Nowosolna, która współfinansuje imprezę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.biegkonstytucji.org oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów
11:00 – zamknięcie biura zawodów
11:40 – start biegu
11:41 – start marszu
13:15 – pokazy KJ Zbyszko
13:40 – start biegów dla dzieci
14:20 – pokazy KJ Zbyszko
14:45 – dekoracja zwycięzców
15:30 – zakończenie imprezy

Biuro zawodów:

Biuro zawodów do biegu głównego i marszu znajdować się będzie na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym ZBYSZKO i czynne będzie w godzinach 9:00 – 11:00. Przed przyjściem do biura zawodów należy sprawdzić swój numer startowy na liście startowej – www.zapisy.inessport.pl. Pakiety można odebrać tylko osobiście! W biurze zawodów będzie można dokonać zakupu pakietów startowych – liczba jest ograniczona.

Start biegów:
Start Biegu Konstytucji 3 Maja odbędzie się o godzinie 11:40, a marszu o godzinie 11:41.

Pomiar czasu:
Wszyscy zawodnicy startujący na dystansie ćwierćmaratonu (bieg i marsz) otrzymają w pakiecie zwrotne chipy do pomiaru czasu, które należy zamontować przy bucie, w innym przypadku zawodnik zostanie zdyskwalifikowany. Wyniki „live” dostępne będą na stronie www.wyniki.inessport.pl

Trasa i punkt z wodą:
Trasa wytyczona będzie na terenie Lasu Wiączyńskiego i oznaczona co kilometr. Punkt z wodą znajdować się będzie na ok 5 km.

Posiłek regeneracyjny:
Wydawany będzie na podstawie chipów do pomiaru czasu w dwóch punktach znajdujących się przy Restauracji Rancho.

Biegi dla dzieci
Biuro zawodów dla dzieci czynne będzie w godzinach 9:00 – 13:00 (tylko dla dzieci znajdująych się na liście startowej). Start biegów dla dzieci odbędzie się o godzinie 13:40. Trasa zawodów wytyczona będzie na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym ZBYSZKO (nawierzchnia: kostka i trawa). Na mecie wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek.

Program zawodów:
Program zawodów oraz regulamin dostępny jest na stronie www.biegkonstytucji.org

Parkingi:
Parkingi znajdować się będą na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym Zbyszko. Prosimy o parkowanie zgodnie ze wskazaniami obsługi parkingów. Jednocześnie przypominamy, że wszystkich uczestników 9. Biegu Konstytucji wybierających się na zawody samochodem obowiązują przepisy ruchu drogowego!

Atrakcje:
Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnych pokazów jeździeckich, które w tym roku odbędą się w dwóch turach. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie pyszny grill oraz wiele dodatkowych atrakcji, które przygotowuje Centrum Sportowo - Rekreacyjne ZBYSZKO m.in. oprowadzanki na kucykach dla dzieci, dmuchańce.

 

wiaczyn jutro3

wiaczyn jutro2

wiaczyn jutro1