asics logoProgram uruchomiony we współpracy z I:CO w celu recyklingu i ponownego użycia produktów ASICS na ośmiu maratonach w 2019 roku.

Firma ASICS zobowiązała się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych związanych z produktami o 55% na całym świecie do roku 2030 i wdroży program recyklingu produktów podczas ośmiu swoich największych sponsorowanych imprezach w Europie w 2019 roku.

Inicjatywa europejska podąża za niedawnym oświadczeniem ASICS, że 30000 sztuk odzieży sportowej zostanie zebranych od konsumentów w Japonii, aby poddać je recyklingowi do 2020 roku.

ASICS Europe współpracuje z I:CO - wiodącym innowatorem w zakresie zrównoważonego zbierania, ponownego użycia i recyklingu odzieży i obuwia - w celu wdrożenia programu umożliwiającego recykling i ponowne wykorzystanie produktów na ośmiu maratonach w regionie EMEA.

Uruchomienie programu nastąpi na maratonie w Barcelonie w dniu 10 marca 2019 r., ASICS i I:CO będzie działać w celu zbierania używanej odzieży sportowej i obuwia w celu ponownego użycia lub recyklingu. ASICS zapewnia również, że każda odzież promocyjna opracowana dla biegów w których sponsorem jest ASICS jest wykonana z trwałych materiałów.

Program zostanie zrealizowany na ośmiu największych sponsorowanych wyścigach ASICS w Europie w 2019 r., W tym w maratonie paryskim, maratonie w Barcelonie i maratonie w Sztokholmie.

Romy Miltenburg, Manager CSR & Sustainability EMEA w ASICS, powiedział: "Dla firmy, która jest zafascynowana produktami, przejście na bardziej zrównoważone materiały i zaangażowanie naszych klientów i konsumentów w podróż do zrównoważnemu modelu biznesowego,to podstawowy element strategii zrównoważonego rozwoju."

"Pracując nad naszym globalnym programem redukcji emisji gazów cieplarnianych w zgodzie z inicjatywą Science Based Targets, stwierdziliśmy, że ponad 80% naszych emisji CO2 pochodzi z procesów i materiałów, z których korzystamy, aby stworzyć nasze obuwie i odzież oraz z utylizacji sprzedawanych produktów."

W ramach programu ASICS wzywa biegaczy i kibiców do oddawania używanej odzieży sportowej i obuwia na targach Barcelona Marathon Expo lub w flagowym sklepie w Barcelonie położonym przy Avinguda Diagonal. W ramach podziękowania za współpracę z ASICS w bardziej zrównoważonym świecie, uczestnicy otrzymają kupon rabatowy, którego można użyć przy następnym zakupie w sklepie ASICS.Więcej informacji na temat programu, uczestniczących maratonów i celów zrównoważonego rozwoju ASICS można znaleźć na stroniehttp://corp.asics.com/en/csr

Informacje o odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonym rozwoju w ASICS

W ASICS zrównoważony rozwój jest w naszym DNA. Kiedy nasz założyciel Kihachiro Onitsuka założył firmę w 1949 roku, chciał, aby firma stała się siłą na rzecz pozytywnych zmian: sposobem na dawanie młodym ludziom poczucia kierunku w życiu poprzez sport i fitness.
Naszym celem jest tworzenie najlepszych produktów i usług w naszej branży. Dla nas oznacza to produkty, które wspierają zdrowy styl życia, pomagając naszym klientom cieszyć się sportem i polepszać jego sportową wydajność.

Oznacza to również produkty opracowane w sposób uwzględniający wpływ na środowisko i społeczeństwo na każdym etapie ich cyklu życia. Naszym celem jest uwzględnienie kwestii społecznych i środowiskowych we wszystkich naszych decyzjach biznesowych oraz współpraca z partnerami biznesowymi, którzy podzielają nasze zaangażowanie w zrównoważoną i uczciwą branżę towarów sportowych.

Więcej informacji na temat CSR ASICS i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie internetowej firmy.
http://corp.asics.com/en/csr

Na temat: I:CO

I:CO®, to skrót od I:Collect, jest globalnym partnerem i innowatorem w zakresie zbierania, certyfikowanego sortowania, ponownego użycia i recyclingu. Zużyta, niepotrzebna odzież i obuwie zebrane wraz z lokalnymi partnerami.Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ico- spirit.com.

O współpracy ASICS oraz I:CO:
Wszystkie zebrane towary będą przetwarzane przez system odbioru ASICS i I:CObędą podzielone na różne kategorie. Przedmioty nadające się do noszenia będą miały drugie życie, w których przedmioty nie nadające się do ponownego przetworzenia będą zużyte w recyklingu.
Ponowne użycie i recykling pozwala zaoszczędzić zasoby i umożliwia ponowne przetworzenie cennych surowców, co ostatecznie pomaga chronić nasze środowisko.

Włókna poliestrowe użyte w produktach na maratony w 2019 pochodzą z recyklingu PET. Patrząc w przyszłość, ASICS kontynuuje badania i inwestuje w rozwiązania technologiczne, które pozwolą na ponowne przetworzenie zebranych produktów po konsumpcji w sportowe produkty sportowe i osiągnięcie pełnej cyrkulacji.

O Science Based Targets:
SBTipowstała w 2015 rokui jest współpracąmiędzy CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) i Worldwide Fund for Nature (WWF).

Inicjatywa ta oparta jest na naukowym ustalaniu celów jako skuteczny sposób na zwiększenie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw w procesie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną.

Cele przyjęte przez firmy w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych są uważane za "oparte na nauce", jeśli są zgodne z poziomem dekarbonizacji wymaganym do utrzymania wzrostu temperatury na świecie poniżej 2 stopni CelsiThe SBTi was established in 2015 and is a collaboration between CDP, the United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) and the World Wide Fund for Nature (WWF).
 

{moscomment}