Wyniki
Galeria - fot. Piotr Siliniewicz
Strona zawodów
Relacja 2018
Fotorelacja 2017 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2016 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2015 (fot. Piotr Siliniewicz)
Fotorelacja 2014 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2013 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2012 (fot. Dorota Świderska)
Fotorelacja 2011 (fot. Dorota Świderska)
 
wedel 138
Karina Durasiewicz: Sportowe wyzwania i słodkie atrakcje czekały na uczestników XIV edycji Biegu Wedla, który odbył się w ostatnią sobotę w Parku Skaryszewskim. Nie zabrakło atmosfery zdrowej rywalizacji, świetnej zabawy i wedlowskich słodkości od tytularnego sponsora imprezy – firmy LOTTE Wedel.

Bieg Wedla co roku przyciąga fanów aktywnej formy wypoczynku ze względu na wyjątkowy charakter wydarzenia. Słodki wyścig organizowany jest w ramach akcji "Zima w mieście" i stanowi jedną z wielu atrakcji sportowych zaplanowanych na czas ferii przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe i Oddział PTTK Warszawa Praga. W minioną sobotę, tuż obok fabryki czekolady E. Wedel, w parku Skaryszewskim biegaczewykazali się hartem ducha pokonując wybrane trasy.

Bieg dla wszystkich


Organizatorzy Biegu Wedla przygotowali trasy biegowe dla osób w różnych kategoriach wiekowych.Uczestnicy Biegu mieli do wyboru cztery różne trasy o różnym stopniu zaawansowania. Z myślą o najmłodszych sportowcach opracowana została specjalna trasa B licząca 250 metrów, w której udział brały dzieci poniżej 7. roku życia. Coraz większą popularnością wśród uczestników cieszy się nowa dyscyplina w Polsce – O-run, która jest połączeniem  biegu przełajowego z nawigacją.
Najlepsze wyniki XIV Biegu Wedla:

1. Trasa A– dystans: 1,86 km, kategoria wiekowa: do 15 roku życia oraz powyżej 70 lat; najlepszy czas: 06:32.
2. Trasa B – dystans: 0,25 km; kategoria wiekowa: dzieci do 7 lat; najlepszy czas:00:54.
3. Trasa C – dystans: 5,43 km; najlepszy czas:17:45.
4.Trasa D –dystans: 9 km; najlepszy czas:  30:26.

Nagrody

Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali dyplomy uczestnictwa,  medale oraz słodkie nagrody. Na mecie rozlosowane zostały atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał posiłek regeneracyjny, kubek gorącej wedlowskiej czekolady, oraz słodki poczęstunek od E. Wedel.  Zwycięzcy tras otrzymali pamiątkowepuchary, dyplomy i stworzone specjalnie na tę okazję– Torciki Wedlowskie.

Organizatorzy

XIV Bieg Wedla stanowi jeden z punktów XIIIedycji programu “Zima na Pradze”. Organizatorem Biegu Wedla jest Oddział PTTK Warszawa.Partnerami imprezy są: Urząd Dzielnicy Praga-Południe,KS „Drukarz”. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Warszawa Praga-Południe - Tomasz Kucharski, Rada Samorządu Mieszkańców Osiedla Kamionek oraz  Gazeta Mieszkaniec.
 

{moscomment}