Reportaż filmowy (TV Silesia)
Wyniki

Kolejna impreza pobiła swój rekord frekwencji. W III Biegu Powitania Wiosny Katowicach sklasyfikowanych zostało 635 biegaczy i to mimo nienajlepszej pogody. Na zawodach pojawił się nawet prezydent Katowic Piotr Uszok, który choć nie pobiegł to bardzo się cieszył z tak dużej liczby startujących. Na urozmaiconej, ciekawej trasie w Dolinie Trzech Stawów dominowali zawodnicy za wschodniej granicy. Zwyciężył Wiktor Starodubcew (47:30)  z Ukrainy, przed Nikołajem  Rubininem (47:31) z Rosji i Sergiejem Fiskowiczem(47:31) również z Ukrainy. Najlepszy z Polaków był czwarty na mecie Robert Kosiński z Płomienia Sosnowiec (48:24). Wśród Pań zwyciężyła Ewa Brych - Pająk (55:44) z Budowlanych Częstochowa. {moscomment}