Artur "Arti" Kujawiński: Drodzy Biegacze i Biegaczki!
Odliczamy już praktycznie godziny do startu. Dla tych, którzy cały czas zastanawiają się jaka jest ich forma mamy fantastyczną wiadomość ! Miło nam poinformować, że po wielu staraniach udało nam się dopiąć wszystkie formalności i oficjalnie możemy już zapewnić, że start jubileuszowego V Biegu „MANIACKA DZIESIĄTKA" odbędzie się z ul. Abpa Baraniaka. Dzięki temu na starcie będzie szerzej i naszym zdaniem jako organizatorów i biegaczy przede wszystkim szybciej ! Liczymy zatem na potężny wysyp życiówek. Nie martwcie się, atest z uwzględnieniem startu na ul. Abpa Baraniaka został przeprowadzony już w 2008 roku. Mamy również dla was cenne informacje, które pozwolą na sprawne przeprowadzenie biegu. Liczymy również na waszą koleżeńską wyrozumiałość ponieważ obecnie w związku z organizacją Mistrzostw Świata w wioślarstwie przeprowadzane są liczne inwestycje budowlane, które oczywiście nie powinny mieć wpływu na nasz bieg ;-)

Oto najważniejsze informacje:

Biuro Biegu znajdować się będzie po przeciwległej stronie hangarów w budynku Maltańskiego Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego (Trybuny). Adres: Tor regatowy Malta ul. Wiankowa 3. Z uwagi na przebieg biegu samochody można będzie parkować jedynie na wysokości Campingu Malta. Szatnie i Depozyt będą tak jak w latach ubiegłych w budynku - hangary toru regatowego Malta.

Godziny otwarcia:
13 marca (piątek) od 18:00 - 22:00
14 marca (sobota) od 8:00 - 11:00

Start Biegu o godz. 12:00 z ul. Abpa Baraniaka. Zorganizowane będą strefy zgodnie z którymi biegacze ustawieni zostaną na starcie. Przydzielenie do danej strefy dokonane zostało na podstawie czasów podanych przez biegaczy w formularzu zgłoszeniowym. Na numerach startowych znajdować się będą kolorowe oznaczenia symbolizujące daną strefę.

Podział stref:
I Strefa - Elita biegu.Mężczyźni z rekordami życiowymi lub wynikami z ostatnich dwóch sezonów < 33:00,
Kobiety z rekordami życiowymi lub wynikami z ostatnich dwóch sezonów  < 38:00

II Strefa (Zielona) - wspólna od 33:01 do 40:00 (prócz elity kobiet)

III Strefa (Żółta) - wspólna od 40:01 do 50:00

IV Strefa (Pomarańczowa) - wspólna od 50:01 i więcej

Porządkowi oznaczeni kolorami poszczególnych stref będą odpowiedzialni za odpowiednie pokierowanie biegaczy do przyporządkowanej strefy. Prosimy przy wejściu do strefy o okazywanie numeru startowego.

Bardzo ważne aby wszystko przebiegało sprawnie ponieważ wstrzymanie ruchu w związku ze startem biegu z ul. Abpa Baraniaka przewidziane jest w obrębie czasu od 11:30 do 12:30. Biegacze będą wpuszczani do stref na 10 min przed startem tj. od godz. 11:50.

O 12:00 nastąpi start biegu. Do tego czasu biegacze mogą oczekiwać na start na przyległym parkingu (pustym) na którym swobodnie można przeprowadzić rozgrzewkę.

Trasa: Trasa biegu oczywiście jest atestowana, oznaczona co 1 km i z całą pewnością z uwagi na miejsce startu szybsza niż w dotychczasowych edycjach. Poniżej przedstawiamy zaktualizowaną mapę trasy biegu.

 

Uwaga: po przebiegnięciu około 1,5 kilometra następuje ostry skręt w prawo. Prosimy uważać na krawężnik a także samochody na przeciwległym pasie. Prosimy o trzymanie się wyznaczonej trasy i zachowanie bezpieczeństwa ! Trasa oczywiście będzie zabezpieczona.

Harmonogram zawodów:

8:00-11:00                  Weryfikacja zawodników w biurze zawodów
11:45-11:55                Wpuszczanie zawodników do strefy startu
12:00                          Start biegu
12:30                          Pierwszy zawodnik na mecie
13:20                          Przewidywany czas ostatnich zawodników na mecie
14:00-14:15                Przewidywany czas rozpoczęcia dekoracji i losowania nagród

Życzymy wielu wspaniałych wrażeń, pięknej pogody, rekordów życiowych i szczęścia w losowaniu cennych nagród!

Zaprasza Arur "ARTI" Kujawiński :)

{moscomment}