Podstrona ASICS - Maratończyk.pl

Maciej Razik: Równo w południe, 20 lutego oficjalne światło dzienne ujrzała limitowana wersja jednego z najważniejszych modeli biegowych w historii: GEL-NIMBUS 20. Wykorzystując okrągłe urodziny jednej ze swoich legend, ASICS zaprezentował szerokiej widowni swoich nowych Ambasadorów Ruchu, przedstawił nową aparaturę służącą do perfekcyjnego doboru obuwia oraz zabrał wszystkich obecnych w podróż po kampanii I MOVE ME. Przy okazji zorganizowanej konferencji zaprezentowano również oficjalne koszulki wchodzące w skład pakietów startowych ORLEN Warsaw Marathon.

W niebanalnej scenerii ostatniego piętra restauracji CONCEPT 13, całe show skradł bohater spotkania: limitowana wersja ASICS GEL-NIMBUS 20 Platinum. Efektowna, platynowa wersja, wyróżniała się oryginalnym designem, ubranym w liczne detale, tak mocno podkreślając unikatowość tej edycji. 

Konferencję prowadzoną przez Krzysztofa Łoniewskiego, dziennikarza Polskiego Radia, otworzył Head of Sales ASICS Polska, Sebastian Sumisławski. Opowiadając o najważniejszych wartościach ASICS, wprowadził gości w szczegóły kampanii parasolowej I MOVE ME, promującej aktywny styl życia, który wg. ASICS jest idealną receptą na lepsze życie.

Nową Ambasadorką Ruchu I MOVE ME ogłoszona została Joanna Jabłczyńska. Aktorka znana m.in. z serialu „Na Wspólnej” doskonale wpisuje się w sportową duszę marki. W najbliższych tygodniach, wspólnie z ASICS, Joanna rozpocznie oficjalne przygotowania do biegu na 10km podczas ORLEN Warsaw Marathon. Warto odnotować, że w przeszłości startowała m.in. w maratonie w Nowym Jorku.

Blask jupiterów spadł również na nowych Ambasadorów Marki: Błażeja Brzezińskiego oraz Yareda Shegumo.  Błażej na liście swoich sukcesów może zapisać m.in. zwycięstwo w ubiegłorocznym, 39. PZU Maratonie Warszawskim (2:11'27"). Jest również Mistrzem Polski w maratonie (Dębno, 2011r.) Yared to srebrny medalista Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Zurychu w 2014, reprezentant Polski na IO w Rio w 2016 roku.

Prezentacja czołowych lekkoatletów w nowych barwach, połączona została z oficjalną premierą koszulek wchodzących w skład pakietu startowego do ORLEN Warsaw Marathon. Jak co roku koszulki z dumą nawiązują do barw oraz symboli Warszawy. ASICS zadbał o to, by użyte materiały były przyjemne w dotyku, elastyczne oraz dobrze odprowadzające wilgoć.

Zwieńczeniem spotkania była prezentacja ASICS Motion ID. To innowacyjne urządzenie, za pomocą akcelerometrów umieszczonych na ciele biegacza, pomaga w perfekcyjnym dobraniu obuwia biegowego. Wprowadzając do systemu podstawowe dane dotyczące treningu (kilometraż, nawierzchnia na jakiej trenujemy, waga, wzrost oraz preferencje treningowe) pomaga w znalezieniu idealnego obuwia do biegania. Pierwsi klienci będą mogli skorzystać z uroków nowego urządzenia w strefie EXPO ASICS, podczas ORLEN Warsaw Marathon.

Ekskluzywna edycja modelu GEL-NIMBUS 20 PLATINUM dostępna jest tylko w sieci sklepów specjalistycznych SKLEP BIEGACZA.

 

 
ASICS GEL-Nimbus 20 - Specyfikacja

Król komfortu dumnie powraca na biegowe ścieżki. Jubileuszowa edycja chwali się technologiczną cholewką Jacquard Gradient Mesh, która charakteryzuje się strefową budową siateczki. W miejscach, w których priorytetem jest dla niej dopasowanie, materiał jest bardzo miękki i elastyczny. Tam, gdzie liczy się trwałość – wzmocniony został syntetycznymi wstawkami.Stopę otula pianka FlyteFoam™, nad którą prace w laboratoryjnych warunkach pochłonęły niemal 3 lata i która łączy w sobie lekkość oraz amortyzację. Całość dopełnia legendarna technologia GEL™ i wizja inspirowana chmurami – tak by każdy Twój krok był miękki, płynny i lekki! Król powrócił!

Nowa technologiczna cholewka JACQUARD GRADIENT MESH- strefowy materiał perfekcyjnie dopasowuje się do każdej stopy, pieczołowicie troszcząc się o oddychalność i zapobiegając obtarciom. Nowy materiał cholewki zapewnia też odczuwalnie więcej miejsca w palcach, w porównaniu do poprzednika.

EYESTAY STAR SHAPEto nowy kształt przelotek sznurowadeł nadaje cholewce większej elastyczności podczas przetaczania, dzięki czemu cała cholewka pracuje bardziej płynnie i naturalnie, troszcząc się o komfort stopy.

Przebudowany CLUTCH COUNTER – mimo zachowania podobnej bryły, zapiętek został lekko odchudzony. Nadal doskonale oplata stopę, stabilizując kostkę oraz staw skokowy w trakcie lądowania.Dodatkowo ukryto w nim elementy odblaskowe.

Podeszwa środkowa i zewnętrzna pozostała bez zmian w stosunku do edycji 19. Połączenie flagowej technologii amortyzacji GEL™z innowacyjną pianką FLYTEFOAM™zapewnia lekki i doskonale amortyzowany krok, skutecznie odciążając aparat ruchu podczas treningu.

Linia GUIDANCE LINE™prowadzi stopę po najbardziej neutralnym torze podczas każdego kroku, a w połączeniu z systemem TRUSSTIC™ zapobiega ruchom skrętnym oraz efektywnie wspiera wybicie.

Guma węglowa AHAR+ minimalizuje ścieranie się podeszwy zewnętrznej, dbając jednocześnie o idealną przyczepność nawet na śliskiej nawierzchni.

W trosce o dodatkową amortyzację, damska wersja modelu GEL-Nimbus charakteryzuje się zwiększonym dropem, wynoszącym 13mm.

WAGA: 305g (m) / 250g (d)


DROP: 10mm (23/13 m) / 13mm (25/12 d) 

 

{moscomment}