Strona zawodów

Gabriel Kabza: Już w najbliższą sobotę 14.04.2012r. na trasach wokół "Motodromu" w parku 3-go Maja rywalizować będą studenci z 25 krajów, którzy przybędą do Łodzi na Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych. Zawody z ramienia FISU, organizuje KU AZS Politechniki Łódzkiej przy współudziale Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego oraz sponsorów Firmy Victory i Autoryzowanego Przedstawiciela Peugeot - Nordyński. Patronat honorowy nad tymi zawodami przyjęła Minister Sportu i Turystyki – Joanna Mucha.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw o godz. 12.00 Start i meta usytuowane są przy hali „Parkowa” na ul. Małachowskiego 5/7. Kobiety rywalizować będą w biegu na 5,1 km, a mężczyźni na dystansie dwukrotnie dłuższym. W ramach imprez towarzyszących odbędzie się "Bieg w kaskach" - ogólnopolska akcja "Dziewczyny na Politechniki" - start o godz.11.00. W dniu poprzedzającym Mistrzostwa 13.04.2012r /piątek/. o godz.10.30 odbędzie się bieg dla Vipów na 1 km oraz oficjalny trening dla uczestników AMŚ.

Program AMŚ w biegach przełajowych -14.04.2012 r /sobota/
11.00 - "Bieg w kaskach" 800m
12.00 – uroczyste otwarcie AMŚ
13.00 - bieg kobiet na 5.1 km
13.45 - bieg mężczyzn na 10.2 km
Bezpośrednio po zakończeniu biegu w kat. K i M odbędzie się dekoracja zwycięzców.
Dwa lata temu w Kingston - Kanada indywidualnie zwyciężyli w kat.kobiet - Sara Moreira z Portugalii, wśród mężczyzn - Tetsuya YOROIZAKA z Japonii. Drużynowo zwyciężyli w kat. kobiet Wielka Brytania, a wśród mężczyzn Japonia. Kto zwycięży w tym roku w Łodzi?

Miłośników biegania zapraszamy do kibicowania.