Łódź

FILM!
Galeria (fot. Ines)

Bartek Sobecki: W minioną sobotę w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, zawodnicy z 25 Państw rywalizowali na terenie Parku Baden Powella. Wśród Pań, które miały do pokonania dystans ponad 5 km, od startu prowadziła reprezentantka Rumunii Bobocel Ancuta . Złota medalistka pokonała trasę w czasie 15:48 i wyprzedziła reprezentantkę Portugalii Rocha Carla Salome oraz koleżankę z reprezentacji Birca Roxana. Najszybszą Polską była Katarzyna Kowalska, która z czasem 16:33 zajęła 11 miejsce. W klasyfikacji drużynowej bardzo dobrze spisała się reprezentacja Polski, która zajęła 3 miejsce, wygrała Japonia przed Rumunią.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Strona imprezy
Centrum Zbyszko

Bartek Sobecki: II Majowy Piknik Sportowy odbędzie się 13 maja w Wiączyniu Dolnym koło Łodzi wszyscy uczestnicy, którzy do 22 kwietnia dopełnią wszelkich formalności związanych z rejestracją otrzymają imienne numery startowe. Podczas trwania imprezy dla kibiców wspólnie z KJ Zbyszko przygotowujemy liczne atrakcje m.in. przejażdżki konne dla najmłodszych, pokazy powożenia zaprzęgami, do dyspozycji uczestników będzie boisko do siatkówki plażowej i koszykówki. Wśród wszystkich zawodników startujących w II Majowym Pikniku Sportowym rozlosujemy 3 vouchery na rodziną wycieczkę bryczką ufundowane przez Centrum Sportu i Rekreacji „Zbyszko”. Już niedługo podamy szczegóły dotyczące biegów dziecięcych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Strona zawodów 

Gabriel Kabza: Już w najbliższą sobotę 14.04.2012r. na trasach wokół "Motodromu" w parku 3-go Maja rywalizować będą studenci z 25 krajów, którzy przybędą do Łodzi na Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych. Zawody z ramienia FISU, organizuje KU AZS Politechniki Łódzkiej przy współudziale Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego oraz sponsorów Firmy Victory i Autoryzowanego Przedstawiciela Peugeot - Nordyński. Patronat honorowy nad tymi zawodami przyjęła Minister Sportu i Turystyki – Joanna Mucha.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw o godz. 12.00 Start i meta usytuowane są przy hali „Parkowa” na ul. Małachowskiego 5/7. Kobiety rywalizować będą w biegu na 5,1 km, a mężczyźni na dystansie dwukrotnie dłuższym. W ramach imprez towarzyszących odbędzie się "Bieg w kaskach" - ogólnopolska akcja "Dziewczyny na Politechniki" - start o godz.11.00. W dniu poprzedzającym Mistrzostwa 13.04.2012r /piątek/. o godz.10.30 odbędzie się bieg dla Vipów na 1 km oraz oficjalny trening dla uczestników AMŚ.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Strona zawodów
Facebook

Bartek Sobecki: Już 29 kwietnia startuje nowy cykl w biegach przełajowych i nordic walking, uczestnicy zawodów swoje zmagania rozpoczną na terenie Parku na Zdrowiu. Do pokonania będzie trasa licząca dla kijkarzy 5 km, a dla biegaczy 10 km. W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy zapisy do pierwszych zawodów z cyklu Biegam po Łodzi i Chodzę po Łodzi. Zachęcamy wszystkich do wcześniejszego zgłaszania się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Napisz komentarz (1 Komentarz)