Gdańsk Maraton 2016 - popn
Start arrow Triathlon
Bez barier - 2016 - middle

Triathlon
"Ludzie z żelaza" po raz drugi podbili Gdańsk
02.02.2016.
 
Image
 
Marcin Uske: Blisko 100 zawodników, dwa dystanse, walka o każdą sekundę, ogromne emocje i niesamowity doping kibiców, a wszystko z sercem dla Oli. Tak w ostatni weekend wyglądał kompleks Alchemia w Gdańsku, w którym odbyła się druga edycja Torus Triathlon In Da House (TTIDH), jedynych w kraju zawodów triathlonowych odbywających się zimą i w całości pod dachem.

- Organizacja tego rodzaju zawodów to ogromne wyzwanie dla Torusa oraz wszystkich, którzy to wydarzenie współtworzyli. Tym większa też jest satysfakcja z uzyskanych efektów. Zawodnicy dali z siebie wszystko, a niewielkie różnice na mecie najlepiej obrazują, jak wysoki był poziom sportowej rywalizacji. Niesamowitą atmosferę stworzyli również kibice swoim dopingiem. Wspaniale, że tak wielu włączyło się aktywnie w cel charytatywny „km NA ZDROWIE” samodzielnie pokonując kilometry na rzecz kilkunastoletniej Oli, którą wspieraliśmy podczas tegorocznej edycji TTIDH – komentuje Monika Brzozowska z firmy deweloperskiej Torus, organizatora zawodów TTIDH.

Czytaj całość
 
Triathloniści powalczą w Gdańsku. Pod dachem!
29.01.2016.
 
Image
 
15 godzin emocji. Walka o każdą sekundę. Amatorzy, kobiety i mężczyźni, wreszcie zawodowi sportowcy, triathloniści ścigać się będą 30 stycznia w Gdańsku. Tego dnia w kompleksie Alchemia odbędzie się druga edycja Torus Triathlon In Da House, jedynej w Polsce imprezy triathlonowej rozgrywanej zimą i pod dachem. Zawodnicy powalczą na dystansie sprint w dzień, a także ¼ Ironmana w nocy.

- W tegorocznej edycji  Torus Triathlon In Da House będzie sporo nowinek i podnosimy jeszcze bardziej poziom sportowy zawodów. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach - sprinterskim i ¼ popularnego Ironmana, który rozegrany zostanie w nocy. Zawodnicy pojadą na własnych rowerach wpiętych w trenażery, ponadto na ekranach będą mieli podgląd na zajmowaną aktualnie pozycję, dzięki czemu rywalizacja z innymi będzie autentyczna i do samego końca. Liczymy też na wspaniały doping kibiców, jak w ubiegłym roku – mówi Iwona Guzowska, dyrektor sportowy zawodów TTIDH, utytułowana sportsmenka i również triathlonistka.

Czytaj całość
 
27. Warszawski Triathlon Zimowy - 23.01.2016
24.01.2016.

Wyniki

Fotorelacja (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Galeria cz. 6

Strona imprezy
Dział poświęcony triathlonowi

Relacja 2012
/   Relacja 2013  /  Relacja 2014 / Relacja 2015

Image

Mroźna i słoneczna pogoda powitała uczestników 27. Edycji Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Impreza „tylko dla twardzieli” jak mawiają organizatorzy, tradycyjnie odbywała się na torze łyżwiarskim „Stegny” w Warszawie. Formuła jest unikalna w skali świata ponieważ zawodnicy rywalizują w biegu, na rowerze i w... łyżwiarstwie szybkim.

Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły drużyny z podziałem na trzy kategorie: mężczyzn, kobiet i zespoły mieszane. Późniejsze zmagania indywidualne odbywały się na tym samym dystansie. Pierwszą konkurencją był bieg terenowy na dystansie 4 kilometrów (2 okrążenia). Następnie trzeba było pokonać 5 okrążeń toru łyżwiarskiego  czyli 2 kilometry. Nie wszyscy oczywiście prezentowali  na lodzie wyrównany poziom. Oprócz prawdziwych panczenistów byli tacy, dla których samo ukończenie tej konkurencji było już sukcesem. Zawody wieńczyła jazda na rowerze, na dystansie 10 kilometrów (5 okrążeń) i ta konkurencja była kluczowa dla przebiegu całej rywalizacji. Jazda po śniegu z wieloma nawrotami o 180 stopni wymagała dużych umiejętności technicznych. Łączny dystans wyniósł około 16 kilometrów.

Czytaj całość
 
27. Warszawski Triathlon Zimowy - Konferencja Prasowa
22.01.2016.

Strona imprezy
Regulamin
Dział poświęcony triathlonowi

FOTORELACJA (Konferencja Prasowa)
Relacja 2012
/   Relacja 2013  /  Relacja 2014 / Relacja 2015

Wczoraj podczas konferencji prasowej 27. Warszawskiego Triatchlonu Zimowego mogliśmy usłyszeć kilka faktów historycznych o tej jedynej w swoim rodzaju imprezie. Przybliżył je Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA – Adam Boniecki. Obecny na konferencji Jarosław Chojnacki - pierwszy zwycięzca imprezy z 1988 roku i jednocześnie współorganizator Triathlonu Zimowego powiedział, dlaczego choć przede wszystkim jest kolarzem, głównie startuje w konkurencji drużynowej jako łyżwiarz :)  Janusz Wajs (PolandBike) zaprezentował w kilku zdaniach szczegóły trasy, a na koniec  szczegóły techniczne przekazał Tadeusz Samul.Zapraszamy do oglądania relacji :)

Czytaj całość
 
XXVII Warszawski Triathlon Zimowy - ostatni dzień zapisów internetowych.
21.01.2016.

Strona imprezy
Regulamin
Dział poświęcony triathlonowi

FOTORELACJA (Konferencja Prasowa)
Relacja 2012
/   Relacja 2013  /  Relacja 2014 / Relacja 2015

Image

Dziś odbyła się konferencja prasowa przed 27. Warszawskiem Triathlonem Zimowym. Jeszcze tylko dziś można zapisać się na zawody przez internet. Limit miejsc nie został jeszcze wyczerpany, ale już niebawem może zabraknąć pakietów. Można próbować zapisać się jeszcze w biurze zawodów w sobotę przed biegiem, jeśli po dzisiejszym dniu okaże się, że jakieś miejsca jeszcze zostały.  

To jedyna taka impreza nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Odbywa się cyklicznie od 27 lat. Zeszłoroczna 26 edycja Warszawskiego Triathlonu Zimowego tradycyjnie wzbudziła olbrzymie zainteresowanie. Na Stegnach wystartowała rekordowa liczba 48 drużyn oraz prawie 200 osób indywidualnie. Rywalizacja rozegrała się najpierw w biegu terenowym (4 km), a potem w jeździe na łyżwach (2 km) i na rowerze (12 km). Tytuły sprzed roku obronili Bartosz Banach i Paula Gorycka. Drużynowo wygrał Hotel Cztery Brzozy Gdańsk z Banachem w składzie. Starterem honorowym była panczenistka Natalia Czerwonka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Soczi.

Pierwszy raz Warszawski Triathlon Zimowy odbył się w 1988 roku, a jego zwycięzcą został Jarek Chojnacki (kolarz i łyżwiarz).

Czytaj całość
 
27. Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach - 23.01.2016
30.12.2015.

Strona imprezy
Regulamin
Dział poświęcony triathlonowi

Relacja 2012
/   Relacja 2013  /  Relacja 2014 / Relacja 2015

Image

Organizator: Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. W sobotę 23 stycznia 2016 roku na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbędzie się 27. Warszawski Triathlon Zimowy. Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Przed rokiem na Stegnach triumfowali Bartosz Banach i Paula Gorycka. Dla każdego z uczestników przewidziane są ciepłe napoje, gorący posiłek i pamiątkowy medal. Obowiązuje limit 60 drużyn oraz 400 zawodników przy starcie indywidualnym. Organizatorami zawodów są Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Poland Bike przy współpracy z Fundacją Sport.

- Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian w zimowych warunkach i dobra forma treningu przed nowym sezonem – mówi współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego Grzegorz Wajs z Poland Bike.

Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (5 okrążeń, 10 km). Trzy w jednym. Łączny dystans do pokonania wyniesie 16 km. Rywalizację indywidualną (start o godz. 12.30) poprzedzą o godz. 10.30 zawody drużynowe w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet i "mieszanej". Zespoły mogą być złożone z dwóch lub trzech osób. 

Czytaj całość
 
IRONMANŽ 70.3Ž Gdynia - Nils Frommhold i Diana Riesler najlepsi w Gdyni!
11.08.2015.
Image
 
 Jan Szczepłek: Jeden z najlepszych triathlonistów na świecie – Nils Fromhold wygrywa w pierwszych w historii Polski zawodach z cyklu IRONMAN® 70.3®. Drugi na mecie zameldował się reprezentant Ukrainy Anton Blokhin. Trzecie miejsce zajął Miłosz Sowiński. Wśród kobiet, najlepsza okazała się Diana Riesler z Niemiec, z ponad dziesięciominutową przewagą nad Polkami – Pauliną Kotficą i Ewą Komander. W zawodach wzięło udział ponad 1800 triathlonistów.

W Herbalife IRONMAN 70.3 Gydnia wystartowała czołówka światowego triathlonu oraz najlepsi obecnie zawodnicy z Polski. Etap pływacki najszybciej pokonał Nils Frommhold, który z każdą kolejną konkurencją powiększał przewagę nad rywalami. Jako drugi w strefie zmian zameldował się Anton Blokhin. Pierwszym z Polaków na gdyńskiej plaży był Mistrz Polski na tym dystansie - Kacper Adam. Na wyścigu kolarskim klasyfikacja nie uległa zmianie.

Czytaj całość
 
Wichrowych Wzgórz Triathlon Poznań!
05.08.2015.

Wyniki
Dział poświęcony triathlonowi

Image

Jakub Stefankiewicz: Osiedle Wichrowych Wzgórz- tak się nazywała dzielnica, gdzie nocowałem z soboty na niedzielę przed Challenge Family Triathlon Poznań. Idealnie oddaje istotę zmagań na dystansie połowy ironmana w tej wspaniałej imprezie. Międzynarodowej sławy seria u nas?

Zanim opiszę samą imprezę, warto wspomnieć czym się wyróżniała. Tegoroczna odsłona triathlonu w Poznaniu należała do cyklu Challenge Family- w skrócie to konkurencja serii Ironmana. Challenge Family to 44 triathlony w 21 krajach świata. Gdy na początku października zeszłego roku siedząc rano w pracy i przeglądając strony poświęcone triathlonowi natrafiłem na informację, iż Challenge zagości w Polsce od razu postanowiłem się zapisać. Pół godziny po ogłoszeniu tego faktu na liście startowej było już ok. 200 osób...

Czytaj całość
 
Czołowi Triathloniści wystartują w Gdyni
28.07.2015.

Dział poświęcony triathlonowi

Image

Jasiek Szczepłek: Nils Frommhold z Niemiec i Erika Csomor z Węgier będą największymi sportowymi gwiazdami tegorocznego Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Na stracie stanie też niemal cała krajowa czołówka  z Mistrzem Polski na dystansie długim na czele.

Nils Frommhold to w tej chwili jedna z największych gwiazd światowego triathlonu. W połowie lipca triumfował w prestiżowych zawodach w Roth. Dystans IRONMAN pokonał w 7:51:28h. To jeden z najlepszych wyników w historii tej dyscypliny.  W ubiegłym roku zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 i 6. miejsce na legendarnych zawodach IRONMAN Kona na Hawajach.

Walkę o zwycięstwo stoczy aż 25 zawodników i zawodniczek w kategorii PRO z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Malty, Szwecji oraz Polski.

Czytaj całość
 
Daniel Formela: Nie ma miejsca na "cwaniakowanie"
22.07.2015.
 
Image
 
Piotr Jakóbik: Daniel Formela to aktualny wicemistrz Europy w duathlonie. Polski zawodnik swoją przyszłość wiąże jednak z triathlonem. Obecny sezon jest pierwszym w jego karierze, w którym postawił na trening do triathlonu. W maju zdobył kwalifikację na sierpniowe MŚ Ironman 70.3 w Zell am See, w kategorii AG 25-29. Przed tymi docelowymi zawodami, czekają go jeszcze starty w dwóch największych triathlonach w Polsce – Enea Challenge Poznań i Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

Daniel, masz za sobą bardzo intensywną pierwszą część sezonu. Czy udało Ci się nieco odpocząć i nabrać sił przed najbliższymi startami?

Zdecydowanie, pierwsza część sezonu była dla mnie dużym obciążeniem. Biorąc udział w ośmiu wyścigach, wygrałem pięć z nich, a na trzech pozostałych byłem drugi. Oczywiście, najcenniejszy jest srebrny medal na Mistrzostwach Europy ETU w duathlonie. Po tych startach miałem blisko dwa miesiące bez ścigania, kiedy niekoniecznie odpoczywałem, ale poprzez odpowiednie

Skończyłeś właśnie obóz treningowy w Zakopanem. Czy to był najważniejszy etap przygotowań?

Obóz w Zakopanem był pierwszym takim wyjazdem w mojej zawodowej karierze. Służył najcięższym i najważniejszym przygotowaniom do kolejnych startów. To właśnie tam, dzięki mojemu trenerowi Jakubowi Czaji, nauczyłem się przekraczać własne granice fizyczne i psychiczne podczas treningów. Obciążenia były na tyle solidne, że przez pierwszą połowę obozu nie mogłem swobodnie chodzić. Mimo to mobilizowałem się do całkowitej realizacji zadań treningowych. 

Czytaj całość
 
Daniel Formela z kwalifikacją na IRONMAN 70.3 World Championships 2015
04.05.2015.
 
Piotr Jakóbik: Daniel Formela z czasem 4:22:14 zajął 29. miejsce w zawodach IRONMAN 70.3 PAYS D'AIX, rozegranych 3 maja we Francji. Polski triathlonista wygrał jednak w swojej kategorii „age group”, uzyskując tym samym kwalifikację do sierpniowych Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3.

Formela ma za sobą intensywny okres startowy, w trakcie którego kluczowym występem były Mistrzostwa Europy w duathlonie, rozegrane cztery tygodnie temu. Polak wrócił z nich ze srebrnym medalem. Obecnie skupia się już na triathlonie, a zawody we Francji były kolejną cenną lekcją i doświadczeniem: - Był to dopiero mój trzeci start w triathlonie, w tym drugi na dystansie długim. Biorąc pod uwagę bardzo intensywny okres startowy w ostatnich tygodniach, jestem zadowolony z wyniku – twierdzi zawodnik.
 
Zawody w Aix en Provence były rozgrywane w trudnych warunkach, na bardzo ciężkich trasach – kolarskiej i biegowej.

Czytaj całość
 
Daniel Formela wicemistrzem Europy w duathlonie!
14.04.2015.
 
Image
 
Piotr Jakóbik:  Daniel Formela wywalczył srebrny medal rozegranych w holenderskim Horst Mistrzostw Europy w Duathlonie na dystansie długim. To największy sukces w dotychczasowej karierze Polaka. Podium uzupełnili dwaj Belgowie – Kenneth Vandendriessche i Rob Woestenborghs.

Dla Formeli jest to przełomowy sezon. Trening podporządkował pod starty w triathlonie, z którym wiąże swoją przyszłość sportową. Polak chciał jednak powetować sobie zeszłoroczne niepowodzenie na Mistrzostwach Europy w Duathlonie, w których zajął dopiero 11. miejsce przez problemy z kolką wysiłkową: Czułem, że stać mnie na dużo lepszy wynik, niż ten osiągnięty rok temu. Jestem bardzo szczęśliwy, to bezwzględnie największy sukces w mojej dotychczasowej karierze. Mam nadzieję, że to również zapowiedź kolejnych udanych startów – mówi Daniel Formela.

Czytaj całość
 
W Gdańsku odbyły się I w Polsce zawody triathlonowe pod dachem
03.03.2015.
 
Marcin Uske: 28 lutego wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku stał się areną triathlonowej rywalizacji. Zawodnicy walczyli na sprinterskim dystansie – 750 m do przepłynięcia w basenie, 20 km do przejechania na rowerze stacjonarnym oraz 5 km do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej. Były to pierwsze tego typu zawody w Polsce rozgrywane pod dachem.

Zima treningowa
Triathlon to bardzo wymagająca dyscyplina, łącząca ze sobą 3, niełatwe do połączenia ze sobą konkurencje - pływnie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Ponieważ część pływacka odbywa się w otwartych akwenach, triathlonowcy okazję do startów w zawodach w Polsce mają tylko latem, a zimę wykorzystują raczej do ciężkich treningów i budowania formy.
 
Sprawdzanie się w warunkach rzeczywistej rywalizacji jest jednak istotnym elementem każdej dyscypliny, dlatego trenujący triathlon w okresie zimowym szukają często alternatywnych możliwości, jak biegi przełajowe czy zimowe duathlony. 

Czytaj całość
 
26. Warszawski Triathlon Zimowy - Bartosz Banach znowu najlepszy!
17.01.2015.
 

Niebawem pozostałe zdjęcia.
 
Image
 
Poland Bike: To jedyna taka impreza nie tylko w Polsce, ale także w Europie. 26. Warszawski Triathlon Zimowy tradycyjnie wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Na Stegnach wystartowała rekordowa liczba 48 drużyn oraz prawie 200 osób indywidualnie. Rywalizacja rozegrała się najpierw w biegu terenowym (4 km), a potem w jeździe na łyżwach (2 km) i na rowerze (12 km). Tytuły sprzed roku obronili Bartosz Banach i Paula Gorycka. Drużynowo wygrał Hotel Cztery Brzozy Gdańsk z Banachem w składzie. Starterem honorowym była panczenistka Natalia Czerwonka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Soczi.
 
- Ten triathlon to coś więcej niż zwykła impreza sportowa - podkreślił współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego, Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą ambicją i sportowym charakterem. Każdy z nich okazał się prawdziwym twardzielem.

Najlepszy na Stegnach okazał się zwycięzca sprzed roku Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Team Gdańsk).
Jeden z najlepszych polskich kolarzy górskich wyprzedził na mecie Mikołaja Lufta i Tomasza Szalę (obaj z Airbike Triathlon Warszawa).

Czytaj całość
 
Co trzeba wiedzieć o Triathlonie Zimowym - Marcin Kuriata, Grzegorz Wajs
16.01.2015.
 
 
To chyba jedyna tego typu impreza na świecie. Organizatorzy nie znaleźli nigdzie odpowiednika dla swojego Triathlonu Zimowego. Marcin Kuriata z "Aktywnej Warszawy" i Grzegorz Wajs z "Poland Bike" podczas konferencji prasowej (12.01.15, Warszawa) przybliżyli wszystkie szczegóły i tajniki jutrzejszej imprezy. Na uczestników czeka wiele interesujących atrakcji, ze specjalnym medalem na czele. Kibice także powinni być zadowoleni ponieważ wszystkie konkurencje odbędą się w jednym miejscu, na Torze Łyżwiarskim "Stegny". Ponadto mogliśmy posłuchać ciekawej dyskusji o ważności poszczególnych konkurencji i jaki typ zawodników ma przewagę nad resztą stawki. Po obejrzeniu naszego materiału będzie wiedzieli już wszystko Triathlonie Zimowym.
Czytaj całość
 
Już w sobotę 17.01.2015 - 26. Warszawski Triathlon Zimowy
15.01.2015.
 
Już w sobotę startuje 26. Warszawski Triathlon Zimowy. Jest to impreza wyjątkowa bowiem chyba nie ma drugich takich zawodów łączących bieganie, rower i umiejętność szybkiej jazdy na łyżwach. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej organizatorzy zastanawiali się,  która konkurencja jest najtrudniejsza. Bieganie dla wszystkich okazało się dość proste. Jednak co do roweru i łyżew zdania były podzielone. Jazda na łyżwach jest bardzo istotna, pozwala zdobyć przewagę nad rywalami. To samo jednak dotyczy jazdy na rowerze. Trasa jest bardzo trudna i wymaga naprawdę dobrych umiejętności technicznych. Można więc postawić znak równości między tymi konkurencjami. Najczęściej jednak wygrywają kolarze :)

Atrakcyjność zawodów jest także duża dla kibiców, bowiem wszystkie konkurencje odbywają się na terenie Ośrodka Stegny, gdzie stojąc praktycznie w jednym miejscu można obserwować wszystkie konkurencje. Pogoda zapowiada się dobrze, bez deszczu i mrozu a więc to nowość dla startujących. Najczęściej oprócz zmagań na trasie trzeba bylo też zmagacć sie zwiatrem, mrozem i padającym śniegiem. Serdecznie zapraszamy zarówno zawodników jak i kibiców. Miejsca jeszcze są. Można się zapisać także w dniu zawodów.  Biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku przy lodowisku.

Czytaj całość
 
17.01.2015 - 26. Warszawski Triathlon Zimowy
06.01.2015.
ImageStrona zawodów
Dział poświęcony triathlonowi

Relacja 2012
Relacja 2013 
Relacja 2014

Media Poland Bike: Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. W sobotę, 17 stycznia 2015 roku na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbędzie się 26. Warszawski Triathlon Zimowy. Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Przed rokiem na Stegnach triumfowali: indywidualnie Bartosz Banach i Paula Gorycka oraz drużynowo Legion Serwis w składzie Artur Sielski, Aleksandra Goss i Piotr Skarżyński.

- Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian w zimowych warunkach i dobra forma treningu przed nowym sezonem – mówi współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego Grzegorz Wajs z Poland Bike Marathon. – Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (6 okrążeń, 12 km). Trzy w jednym. Łączny dystans do pokonania wyniesie 18 km.

Czytaj całość
 
Andreas Raelert i Maria Cześnik triumfują w Gdyni
12.08.2014.
 
Image
 
Jasiek Szczepłek:Aktualny rekordzista świata na dystansie Ironman, Andreas Raelert z Niemiec wygrał Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Drugie miejsce zajął Massimo Cigana z Włoch. Zwycięzca trzech edycji Herbalife Triathlon, Ukrainiec Anton Blokhin tym razem musiał zadowolić się trzecim miejscem. Wśród kobiet najszybsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Maria Cześnik, która przekroczyła linię mety przed Camille Lindholm. Trzecie miejsce, tak jak w 2013 roku zajęła Ewa Bugdoł. Zawody ukończyło ponad 1300 zawodników z 20 krajów świata.

W Gdyni wystartowała elita światowego triathlonu oraz czołówka polskich zawodników. Z wody jako pierwsi wyszli Sean Donnelly oraz Andreas Raelert. Tych dwóch zawodników prowadziło na trasie rowerowej, blisko za nimi jechał Anton Blokhin. Pierwszy na półmaraton wybiegł Donnelly. Na drugim z czterech okrążeń prześcignął go Raelert, który do końca nie oddał prowadzenia i   triumfował w Gdyni z czasem 3:54:44 – najlepszym, jaki kiedykolwiek uzyskano na zawodach rozegranych w Polsce.

Czytaj całość
 
Gdy emocje opadną jak po wielkie bitwie kurz... - Triathlon Susz - 4-6.07.2014
15.07.2014.
Image
 
Tomek Chojnowski: Garść liczb: Po pływaniu byłem przedostatni, 294/295. Na rowerze wyprzedziłem 3 kolesi i byłem 287 na 291. Na trasie biegowej udało się poprawić pozycję o kilka oczek i skończyłem na 279 / 288 zawodników którzy ukończyli zawody. Licząc sam rower byłem 277 na 288, zaś w biegu półmaratońskim pokonałem aż 50 zawodników (szok) i byłem 238 na 288.

No ale..... nie miejsce było najważniejsze, ale walka z samym sobą o to, aby w ogóle je ukończyć - to był cel sam w sobie. Do Susza pojechałem dzień wcześniej, aby na spokojnie odebrać pakiet startowy i wstawić rower do strefy zmian. Przygody zaczęły się już po dotarciu na teren zawodów - w całym zamieszaniu byłem tak genialny, że .......  zatrzasnąłem kluczyki do auta ;/ Na szczęście z pomocą miłego starszego Pana, który nieopodal miał dobrze wyposażony garaż, oraz kilku chłopaków z obsługi technicznej zawodów udało się włamać do samochodu  i wyciągnąć kluczyki złowione "na wędkę" przez odchylone śrubokrętem drzwi auta. Chłopaki dzielnie mnie dopingowali na trasie - wielkie dzięki i pozdro!!! 


Później było już spokojniej - zakupy, pasta party (pyszny makaron w 3 wersjach smakowych!) i meldunek w Agroturystyce koło Prabut (20 min autem od terenu zawodów). Co prawda zasnąłem szybko (22.30), ale obudziłem się też wcześnie  bo ok. 4. Stres, stres, stres. Budzik był nastawiony na 7, ale do tejże godziny pospałem może z 15 minut. 

Czytaj całość
 
BEKO Ełk Triathlon 2014 - Jaskółka i Jerzyk Mistrzami Polski w Triathlonie
09.06.2014.

Dział poświęcony triathlonowi

Image

Jasiek Szczepłek: Marek Jaskółka (AS Szczecin) z czasem 1:59:06 wygrał zawody BEKO Ełk Triathlon i został Mistrzem Polski na dystansie olimpijskim. Drugi na mecie ze stratą 14 sekund zameldował się Mateusz Kaźmierczak (Adgarfit Pro Team), a trzeci był Mateusz Rak (UKS Tri Team Rumia). W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Agnieszka Jerzyk (REAL 64-sto), druga była Maria Cześnik (Adgarfit Pro Team), trzecie miejsce dla Magdaleny Mielnik(WMKS). W BEKO Ełk Triathlon wzięło udział prawie 500 uczestników.

W Ełku wystartowała ścisła czołówka polskich triathlonistów. W rywalizacji panów z wody wyszła lekko rozproszona grupa zawodników. Na trasie kolarskiej szybko od grupy odłączył się Marek Jaskółka, który jechał z przewagą kilkunastu sekund nad grupą pościgową. Ostatecznie do strefy zmian wjechał cały peleton. Na biegu rywalizacja toczyła się pomiędzy trójką faworytów do zwycięstwa – Markiem Jaskółką, Mateuszem Kaźmierczakiem i Mateuszem Rakiem. Ostatecznie pierwszy linię mety z czasem poniżej dwóch godzin przekroczył Marek Jaskółka. Podobnie jak w ubiegłym roku drugie miejsce zajął Mateusz Kaźmierczak ze stratą kilkunastu sekund do zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Mateusz Rak. 

Czytaj całość
 
Triathlon z rekordem  najlepsi Banach, Gorycka i Legion Serwis
23.01.2014.

 Wyniki

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2

Pozostałe galerie wkrótce

Strona zawodów
Dział poświęcony triathlonowi

Image

Media Poland Bike: Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. Jubileuszowy 25. Warszawski Triathlon Zimowy wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Na Stegnach wystartowała rekordowa liczba ponad 350 osób, 200 indywidualnie oraz aż 60 drużyn. Rywalizacja rozegrała się najpierw w biegu terenowym (4 km), a potem w jeździe na łyżwach (2 km) i na rowerze (12 km). Zawody dla prawdziwych twardzieli wygrali specjaliści od MTB - Bartosz Banach i Paula Gorycka oraz drużyna Legion Serwis w składzie z Aleksandrą Goss, zdobywczynią Pucharu Świata w maratonie na rolkach.

-  To była impreza godna jubileuszu – podkreślił współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego, Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. – Na starcie pojawiło się niemal dwukrotnie więcej zawodników niż przed rokiem. Wszyscy wykazali się niezwykłą ambicją i sportowym charakterem, bo triathlon zimowy to coś więcej niż zwykła impreza.

Faworyci nie zawiedli. Najlepszy na Stegnach okazał się zwycięzca sprzed dwóch lat Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Team Gdańsk). Jeden z najlepszych polskich kolarzy górskich wyprzedził na mecie Piotra Kieblesza (Klub Kolarski Żoliber Warszawa) i Marka Strama (Gerappa Team).

Czytaj całość
 
25. Warszawski Triathlon Zimowy - Warszawa Stegny - 18.01.2014
18.01.2014.

 Wyniki

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2

Pozostałe galerie wkrótce

Strona zawodów
Dział poświęcony triathlonowi

Image

Zimowy Triathlon, więc zima przyszła kilka dni przed zawodami. Wydawało się, że na kluczowej dla rywalizacji trasie rowerowej będzie lekko, łatwo i przyjemnie, a tymczasem zawodnicy musieli się zmagać z przemielonym przez rowerowe koła "śniegobłotem". To i tak nie odstraszyło miłośników zimowego triathlonu i zawody zanotowały rekordową frekwencję. Mimo trudów zabawa była świetna.

Pierwszą konkurencją triathlonu był bieg na dystansie 4 km (2 dwukilometrowe pętle). Następnie  trzeba było pokonać 2 km na łyżwach na torze "Stegny" (5 okrążeń), a na koniec 12 km na rowerze na tej samej trasie, na której odbywał się bieg (6 pętli). Ostatnia konkurencja była kluczowa dla końcowych wyników. Bieg mimo, że krótki też nie należał do najłatwiejszych - ciężki grunt i mnóstwo zakrętów o 180 stopni. Sztuką jednak dopiero było jechać po tej trasie na rowerze, zwłaszcza że nawierzchnia poryta rowerowymi kołami zmieniała się z każdym okrążeniem zmagań. Warunki preferowały dobrych technicznie kolarzy. Prowadzący z dużą przewagą po pierwszej indywidualnej konkurencji, znany biegacz Damian Witkowski zajął ostatecznie dopiero 15 miejsce.

Czytaj całość
 
25 Warszawski Triathlon Zimowy już 18 stycznia
16.01.2014.
 
 
Image 
 
Marcin Kuriata: Przypominamy, że już w najbliższą sobotę, 18 stycznia 2014 roku na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbędzie się jubileuszowy 25 Warszawski Triathlon Zimowy. Jest to jedyna taka impreza w Polsce. Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Przed rokiem na Stegnach triumfowali: indywidualnie Piotr Łobodziński i Agnieszka Pawelec oraz drużynowo MarcPol Mapei Team w składzie Piotr Kirpsza, Bartosz Chojnacki i Kacper Gronkiewicz.

Maratończyk,pl - Przypominamy nasze relacje z poprzednich lat :) Zima powoli się do nas skrada. Kto wie, może w sobotę jubileuszowa edycja odbędzie się w prawdziwie zimowych warunkach :) Z roku na rok impreza zyskuje zwolenników. Pamiętajcie, że organizator wprowadił limit 400 uczestników w zawodach indywidualnych i limit 60 drużyn w zawodach drużynowych. Po osiągnięciu limitu, dalsze zgłoszenia nie będą przyjmowane, ale lista jeszcze jest otwarta!
 
Czytaj całość
 
PRZYPOMINAMY! 25. Warszawski Triathlon Zimowy już 18 stycznia
07.01.2014.

Zapisy
Regulamin
Relacja 2012
Relacja 2013

Image 

Media Poland Bike: Taka impreza w Polsce jest tylko raz w roku. W sobotę, 18 stycznia 2014 roku na terenie Toru Łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie odbędzie się jubileuszowy 25. Warszawski Triathlon Zimowy. Tradycyjnie zawody składają się z trzech konkurencji. Są to bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Przed rokiem na Stegnach triumfowali: indywidualnie Piotr Łobodziński i Agnieszka Pawelec oraz drużynowo MarcPol Mapei Team w składzie Piotr Kirpsza, Bartosz Chojnacki i Kacper Gronkiewicz. 

- Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian w zimowych warunkach i dobra forma treningu przed nowym sezonem – mówi współorganizator Warszawskiego Triathlonu Zimowego Grzegorz Wajs z Poland Bike Marathon. – Rywalizacja rozpocznie się od biegu terenowego (2 okrążenia, w sumie 4 km), potem wyścig łyżwiarski (5 okrążeń toru, 2 km) i jazda na rowerze (6 okrążeń, 12 km). Trzy w jednym. Łączny dystans do pokonania wyniesie 18 km.

Czytaj całość
 
Czy warto mieć marzenia i je realizować? Wspomnienia z IRONMAN
07.08.2013.

Strona zawodów

Image

Bardzo ciekawy reportaż i opowieść o marzeniach i ciężkim starcie. Gratulujemy Aureliuszowi wytrwałości i ukończenia tych prestizowych zawodów. Zapraszamy do lektury :)

Aureliusz Kosendiak: Triatlon Ironman to dla mnie przede wszystkim zabawa i relaks. Poprzez swoją postawę, dążenie do celu oraz konsekwencje w działaniu staram się pokazywać innym, że warto podejmować ten cały trud. Przygotowanie do tego typu zawodów to wiele ciężkiej, systematycznej pracy. Jako pracownik Wydziału Nauk, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu staram się pokazywać wszystkim jak ważne jest podejmowanie systematycznej aktywności ruchowej w dobie szerzących się chorób cywilizacyjnych. Triatlon Ironman to zawody, które polegają na ukończeniu 226 km wyścigu. Zawodnicy w pierwszej kolejności mają do przepłynięcia 3,8 km, następnie przejechanie 180 km na rowerze i na koniec 42 km biegu, czyli pełen maraton. Na całe zmagania każdy uczestnik ma 17 h limitu, w którym to musi przekroczyć linię mety.

Po raz pierwszy, kiedy zobaczyłem film w intrenecie ze zmagań zawodów Ironman, aż mnie zmroziło. Zapragnąłem stać się Ironmanem i stało się to moim marzeniem. Postanowiłem, że samodzielnie przygotuje się do tych zawodów. Zawody Ironman i udział w nich to ogromne koszty, samo wpisowe to ponad 500 euro, dlatego w 2010 postanowiłem wystartować na nieoficjalnych zawodach w Czeskich Otrokowicach. Po 9 miesiącach ciężkich, żmudnych przygotowań ukończyłem te zawody w czasie 13 h.

Czytaj całość
 
lets tri! &czyli triathlon sieraków 2013
10.06.2013.

 Wyniki

Dział poświęcony triathlonowi

Image

Piotr Suchenia: Do Sierakowa ruszyliśmy w piątek późnym popołudniem, A1 i potem gdzieś tam gdzieś jakimiś lokalnymi drogami prosto do celu. Trwało to dłużej niż zakładaliśmy, ale cóż. Przynajmniej zwiedziliśmy kawałek naszego pięknego kraju. Oczywiście spóźniliśmy się na odprawę i na pasta party więc musieliśmy się zadowolić lokalną kuchnią, to jednak okazało się trudniejsze niż wymówienie literki „P” z otwartymi ustami… Restauracja w ośrodku była jakaś niemrawa a kuchnia tam podawana do iście maratońsko triathlonowych nie należała a na dodatek skończyło się złote vitargo, więc trzeba było poszukać czegoś innego. Knajpa numer 2 – całkiem, całkiem, nawet makaron mieli, ale… kesz only! Masakra… najbliższy bankomat jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie… ruszamy dalej… Knajpka, makaron, browar… i co? kesz only… myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok. Jakimś cudem jednak wysupłaliśmy z zaskórniaków kilka złociszy i zakupiliśmy po makaronie i po odkwaszaczu. Od razu poczułem się lepiej. Aha, zapomniałem napisać, że po przyjeździe odebrałem od razu pakiet startowy, który był naprawdę imponujący. Torba sportowa obrendowana logiem imprezy, koszulka techniczna, makaron, izo i kilka papierków. Biuro działało szybko, sprawnie i dynamicznie. Wracając do kolacji… po makaronowym szamaniu wróciliśmy do pensjonatu zahaczając okoliczny szop, gdzie ku naszym zadowoleniu można było płacić kartą!!!

Czytaj całość
 
Triathlon Gdynia - Piotr Kraśko za Piotra Gąsowskiego
08.05.2013.
 
 Image

Piotr Kraśko TVP
 
Jasiek Szczepłek: Piotr Kraśko został nowym Ambasadorem Herbalife Triathlon Gdynia 2013. Zastąpił Piotra Gąsowskiego, który z powodu kontuzji kolana wycofał się z przygotowań do imprezy. Pozostali Ambasadorzy Herbalife Triathlon Gdynia 2013 (Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Rozmus) są właśnie na półmetku przygotowań. Mają za sobą ponad 4 miesiące ciężkich treningów, w trakcie których pokonali setki kilometrów. W marcu przez 10 dni trenowali na Majorce pod okiem Piotra Nettera, byłego trenera kadry narodowej w triathlonie, pełniącego dziś funkcję dyrektora Herbalife Triathlon Gdynia.
 
- Decyzja o przystąpieniu do tego projektu, to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w całym moim życiu – mówi Maciej Stuhr. – Początkowo obawiałem się, że pogodzenie codziennych treningów z pracą okaże się niemożliwe, a teraz są dni, kiedy trenuję nawet dwa razy dziennie. Przy tym świetnie się czuję, od momentu rozpoczęcia przygotowań schudłem aż 10 kilogramów! – dodaje.

Czytaj całość
 
XXIV Warszawski Triathlon Zimowy - Stegny Warszawa - 19.01.2013
19.01.2013.

Wyniki
Galeria - cz. 1
Galeria - cz. 2

Relacja w TVP INFO

Image

Czytaj całość
 
XXIV Warszawski Triathlon Zimowy - Stegny Warszawa - 19.01.2013
07.01.2013.
ImageRegulamin
Strona zawodów
Relacja 2012

Dział poświęcony triathlonowi

Zespół WOSiR & Poland Bike: 19 stycznia 2013 roku na Torze Łyżwiarskim "Stegny" w Warszawie odbędzie się już XXIV Warszawski Triathlon Zimowy. Tradycyjnie zawody zaplanowano w trzech konkurencjach: bieg terenowy, jazda na łyżwach i wyścig kolarski. Dla uczestników maratonów rowerowych będzie to doskonały sprawdzian i forma treningu przed nowym sezonem. Impreza ma charakter otwarty. Rywalizacja będzie się odbywać w kategorii drużynowej (start o godz. 10.30) oraz indywidualnej (start o godz. 12.30). W zawodach drużynowych startują zespoły, składające się z dwóch lub trzech uczestników. Dla drużyn stosowana jest osobna klasyfikacja i nie obowiązuje podział na płeć. Organizatorzy, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firma Poland Bike z Grzegorzem Wajsem i Jarosławem Chojnackim na czele, gwarantują niezwykle udaną zabawę. Dla każdego z uczestników przewidziane są ciepłe napoje i gorący posiłek, po zakończeniu zawodów. Obowiązuje limit 400 uczestników przy starcie indywidualnym i limit 60 drużyn.

Czytaj całość
 
Herbalife Triathlon przenosi się do Gdyni!
02.11.2012.
ImageDział TRIATHLON

Michał Drelich: Herbalife Triathlon, największa i najlepiej rozpoznawalna impreza triathlonowa w Polsce po czterech latach obecności w Suszu przenosi się do Gdyni. Impreza odbędzie się też w nowym terminie od 9 do 11 sierpnia 2013 roku. Zmiany te są pierwszym krokiem do włączenia Herbalife Triathlon Gdynia do cyklu najbardziej znanych na całym świecie zawodów Ironman.

- Zmiana lokalizacji zawodów jest podyktowana przede wszystkim chęcią rozwoju Herbalife Triathlon. Gdynia otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Dzięki tej zmianie nie tylko będziemy mogli zwiększyć limit uczestników do 1500 osób, ale również w dalszym ciągu podnosić standardy organizacyjne. A to jest niezbędne, by zrealizować cel, jakim jest przystąpienie Herbalife Triathlon Gdynia do 70.3 Ironman Series – mówi Michał Drelich, prezes agencji Sport Evolution.

Czytaj całość
 
Oleksiy Syutkin i Maria Cześnik zwycięzcami Beko Ełk Triathlon 2012
20.08.2012.
ImageWyniki

Pierwsza edycja rozgrywanego na dystansie olimpijskim Beko Ełk Triathlon za nami. Zwyciężył reprezentant Ukrainy, Oleksiy Syutkin w czasie 1:53:56. Wśród kobiet triumfowała polska olimpijka, Maria Cześnik, uzyskując czas 2:05:48. Czołowe miejsca przypadły reprezentantom Ukrainy i Węgier. Dopiero dziesiąty wbiegł na metę najlepszy z Polaków, Krzysztof Augustyniak, tracąc do zwycięzcy ponad 11 minut.  Łącznie w rywalizacji na dystansie 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu udział wzięło 229 zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in.: Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, Iwona Guzowska i Maciej Dowbor. Ten ostatni może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem. Z czasem 2:28:22 zajął wysokie 28. miejsce.

Czytaj całość
 
Triathlon Siedlecki po raz trzeci! - 26.08.2012
09.08.2012.
ImageDział TRIATHLON
Regulamin
Strona zawodów

Kornel Pawlik: W niedzielę, 26 sierpnia nad siedleckim Zalewem odbędzie się trzecia edycja Triathlonu Siedleckiego. Impreza z każdym rokiem zyskuje na popularności, w jej najbliższej  odsłonie organizatorzy spodziewają się 200 zawodników z całej Polski. Triathlon Siedlecki to propozycja dla aktywnych osób, które cenią sobie rywalizację sportową w przyjaznej atmosferze.

Zmagania sportowe prowadzone będą na dwóch dystansach:
•    rywalizacja dzieci i młodzieży (12-17 lat) – 100m pływania, 3km jazdy rowerem, 1km biegania.
•    rywalizacja open (18 i więcej lat) – 400m pływania, 10km jazdy rowerem, 3km biegania

Czytaj całość
 
Igrzyska Olimpijskie w Londynie - Triathlon kobiet  - 4.08.2012
04.08.2012.
Dział TRIATHLON

Image

Maria Cześnik/ V Bieg Entre 2010/Maratończyk.pl

W olimpijskiej rywalizacji triathlonistek wystartowały dwie reprezentantki Polski. Triathlon olimpijski to 1,5 km pływania, 40 km - rower oraz 10 km - bieg. Po pływaniu Maria Cześnik (WLKS Kmicic Częstochowa) zajmowała 20 miejsce. Niestety upadek na rowerze pozbawił ją możliwości walki o wysoką pozycję. Nie udało jej się dogonić rywalek i ostatecznie uplasowała się na 31. miejscu. Do zwyciężczyni straciła 3:04. Druga reprezentantka Polski Agnieszka Jerzyk (64-sto Leszno) zajęła 25. miejsce - 4:21 straty do zwyciężczyni – Szwajcarki Nicoli Spirig. Zawodniczki czołówki – Szwajcarka i Szwedka Lisa Norden pokazały niezwykły finisz. Sędziowie przez długi czas nie umieli podjąć decyzji, która z nich zdobyła złoto. Ostatecznie o pierwszym miejscu zadecydował fotofinisz. 

Czytaj całość
 
MP Radków Triathlon Cup - 21.07.2012
23.07.2012.
 
Image
 
Mistrzem Polski na dystansie długim został Krzysztof Augustyniak. Zawodnik  Płetvala Polkowice nie pozostawił złudzeń rywalom uzyskując czas 4:15:10. Był aż o 8 minut lepszy od swojego rywala Tomasza Brembora z AZS-AWF Katowice, i o 9 minut od trzeciego Mikołaja Lufta, tegorocznego zwycięzcy z triathlonu w Malborku. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Komander (4:55:54) z Zaksa Kędzierzyn-Koźle przed Danielą Kamińską z Samboru Tczew i Darią Jałowiecką z Wodnika Siemianowice. Mistrzostwa Polski na dystansie długim rozgrywane były na wymagających i trudnych trasach. Ukończyło je 130 zawodników.

Czytaj całość
 
Raz, dwa syn i ja czyli traithlon w Malborku i Suszu
19.07.2012.
 
Image

Krzysztof Józefowicz: Raz – ojciec 46 lat z klasycznymi objawami choroby „faceta w wieku po czterdziestce” czyli chęciami udowodnienia sobie, że jeszcze coś potrafi. Po ukończeniu 10 maratonów postanowił zadebiutować w triathlonie w ubiegłym roku na połówce  w Suszu. Dwa – syn lat 23 student, ma świra na punkcie siatkówki głównie plażowej. Debiut w sprincie w Suszu w tym roku. Poza zawodowo obaj od 4 lat zaangażowani w organizację biegu Dycha Justynów-Janówka i turnieju plażówki w Janówce. Tyle tytułem wstępu. Ale po kolei. Nie będę zanudzał szczegółami związanymi z przygotowaniami do sezonu, bo pewnie większość robi to w identyczny sposób czyli systematycznie. Ubiegły rok pamiętam przez pryzmat przygotowań z Akademią Triathlonu pod okiem Dzielnego Trenera Radka. Tegoroczna edycja już całkowicie według mojego doświadczenia i rewelacyjnego planu z akademii triathlonu dotyczącego pływania. Zrealizowałem ten plan pewnie w 80-90 %.
 
Czytaj całość
 
Wszystko jest możliwe!!!
04.07.2012.

Dział TRIATHLON
Relacja 2010

Image
Fot. certyfikat i medal

11h 27min. 38sek. - Wystarczająco dużo czasu żeby udowodnić że wszystko jest możliwe!!! Na łamach portalu Maratończyk.pl publikuję nie pierwszy raz. Korzystając z okazji chciałem podziękować za pomoc przy konkursie, którego niestety nie udało się wygrać. Przypomnę, że nagrodą główną był udział w prestiżowych zawodach Ironman w Klagenfurcie. Większość ludzi stwierdziłaby, trudno przegrałem, żyje się dalej, ale nie ja. Wg nauki zwanej prakseologią, każde działanie powinno być celowe oraz świadome!!! Wiem też, że nie należy w życiu ulegać presji otoczenia, łamać się byle niepowodzeniami a przede wszystkim umieć się cieszyć z małych rzeczy. Najprościej powiedzieć, że to bez sensu, po co?, to jest niemożliwe do realizacji. Nic bardziej mylnego-wiem co mówię bo słyszałem to wiele razy kiedy 2 lata temu stwierdziłem, że samodzielnie przygotuję się do Ironmana (3,8km pływania+180km na rowerze+42,2km biegu), którego ukończyłem 9 miesięcy później – czym podzieliłem się z innymi na  Maratończyk.pl, żeby zachęcić ludzi do podejmowania aktywności ruchowej i pokazać że wszystko jest możliwe.

Czytaj całość
 
Wystartuje w triathlonie z jednym płucem
28.06.2012.
ImageDział TRIATHLON
Relacja 2011 
FOTORELACJA 2011

To być może pierwszy taki przypadek w historii triathlonu. Piotr Pogon wystartuje 7 lipca w Herbalife Triathlon Susz. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że w wyniku choroby nowotworowej stracił płuco. Piotr Pogon zwykł o sobie mówić, że jest „wadliwym egzemplarzem z onkologicznym ADHD”. Pokonał dwie ciężkie choroby nowotworowe, chemioterapię i liczne naświetlania. Usunięto mu płuco. Mimo to nie poddał się chorobie. Samodzielnie wszedł na szczyty Kilimandżaro, Elbrus i Mt.Kenya. Wziął też udziału w Lewa Marathon w Kenii (51 miejsce na 1000 uczestników!). Całkiem niedawno dowiedział się o przyznaniu mu prestiżowej nagrody National Geographic "Traveler 2011" w kategorii Wyczyn Roku za zdobycie ze swoim niewidomym przyjacielem najwyższego szczytu obu Ameryk - Aconcagua ( 6962 m n.p.m). 7 lipca Piotr Pogon zadebiutuje w triathlonie. Weźmie udział w Herbalife Triathlon Susz 2012.
Piotr Pogon: „Herbalife Susz Triathlon, to dla mnie sprawdzian generalny przed Kalmar Ironman Sweden (18.08.2012), w którym zamierzam wystartować na ultradługim dystanie (3,8 km pływania - 180 km jazdy na rowerze - 42km biegu). Z tego, co wiem będę pierwszym zawodnikiem w historii, który zmierzy się z dystansem Ironman po resekcji płuca. Mój start w Suszu dedykuję wszystkim tym, którzy walczą o większą stawkę niż triathlonowy medal, dedykuję tym, którzy walczą o ten najwspanialszy puchar, jakim jest Życie.”

Czytaj całość
 
Ambasadorzy Herbalife Triathlon Susz gotowi do startu
26.06.2012.
 
Image
 
Michał Drelich: Już tylko 11 dni dzieli nas od startu Herbalife Triathlon Susz 2012. W imprezie wystartują aktorzy Magdalena Boczarska i Marcin Dorociński oraz prezenterzy Polsatu – Maciej Dowbor i Paulina Sykut, Ambasadorzy imprezy. Miniony tydzień upłynął im na wytężonym treningu w Suszu. Przed nimi jeszcze krótkie zgrupowanie w ośrodku rehabilitacyjnym Columna Medica w Łasku k. Łodzi, a już 7 lipca cała czwórka wystartuje w Herbalife Triathlon Susz na dystansie długim (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu).
- Jestem podekscytowana i przerażona jednocześnie – mówi Paulina Sykut. – Za nami 8 miesięcy ciężkich treningów. Nie było lekko, ale wierzę, że dotrę do mety – dodaje.
Czytaj całość
 
Susz Triathlon 2012 - 6-8 lipca 2012 - Konferencja Prasowa - KINOTEKA
22.05.2012.

Dziś rano w kinie KINOTEKA w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ambasadorów zawodów, które rozegrane zostaną w dniach 6-8 lipca 2012 w Suszu. Wśród ambasadorów znaleźli się politycy, aktorzy, dziennikarze, prezenterzy, artyści i muzycy. Dziś na konferencji o swoim udziale i treningach do triathlonu opowiadalii: Magdalena Boczarska, Paulina Sykut, Maciej Dowbor, Marcin Dorociński, Piotr Kraśko, Maciej Wróblewski, Waldemar Błaszczyk, Wojciech Olejniczak, Iwona Guzowska.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji Prasowej.

Czytaj całość
 
Warszawski Triathlon Zimowy 2012 - jak było naprawdę
06.02.2012.
ImageDział poświęcony triathlonowi
Warszawski Triathlon Zimowy - relacja 2012

Piotr Brzozowski, KB Rebus: Warszawski Trathlon Zimowy – jak było naprawdę, czyli jak dostałem tęgie lanie. (I niewinni razem ze mną).

Zgłaszając swój akces do startu na rowerze w montowanej przez Darka drużynie, nawet przez chwilę się nie wahałem - wiedziałem, że spokojnie dam radę. Jak byłem ze 30 kilo młodszy, to jeździłem dużo i mocno na szosie, a w zeszłym roku wróciłem do regularnych jazd rowerowych i całkiem dobrze już mi się kręciło. Cały listopad i grudzień regularnie deptałem na stacjonarce albo na spinningu.

Czytaj całość
 
Maciej Jurkowski o Triathlonie Zimowym...
02.02.2012.

...opowieść oczywiście fotograficzna:)Zawody śledziliśmy z wielka uwagą. I faktycznie atrakcji było mnóstwo. Nietypowa formuła zimowego triathlonu jednak się sprawdza. Maciej Jurkowski dopingował swojego syna, który ukończył zawody w czołówce ale tez przygotował interesującą relację zdjęciową. Zapraszamy!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Kalenji
FALENICA 2016
Bieg Konstytucji - Film 2014
Youtube
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Od siebie polecam obuwie Bates 5161 Zero Mass. Sportowy but taktyczny,...
więcej...
przez BernieFire

Jak na arystokratkę... całkiem niezły wynik.....
więcej...
przez Mist

Fajny film. Fajny bieg ale niestety nie na moją kieszeń :( Szkoda :(
więcej...
przez Norb

Zazdroszczę tym co byli.
więcej...
przez Dariusz

Niestety drogo, ale do Poznania warto. Przyszedł czas, że trzeba wybie...
więcej...
przez Jurij

Ta cena jest straszna tylko zarabia maratończyk na tych biegach a wgl ...
więcej...
przez Stefan

Brawo. Teraz nie mogłem być w Wilanowie, ale następnym razem jestem!
więcej...
przez Michał

monter 2016 pion
Bez barier - 2016 - pion
Poznań Maraton 2016 - pion
© 2016 MARATOŃCZYK
Untitled Document