Poznań - Maraton 2017 - top
Start arrow Dawne Maratony arrow Maraton Lednicki
Puma kostka
Menu główne
Start
Trening
Wyniki
Galeria zdjęć
Zdrowie
Kalendarz
TV MARATOŃCZYK
Maratony Zagraniczne
Biegi Ekstremalne
Biegi na Orientację
Rajdy
Ciekawostki
Historia
Archiwum
Bieganie w reklamie
Narty Biegowe
K2
Triathlon
Ogłoszenia
Testy Sprzętu
Kontakt
Piotr i Paweł 2017 - Poznań - pion
Najbliższe Imprezy
IV BIEG ULICZNY „BIEGAJ Z NAMI ...
Październik 1, 2017 (14:30)

4.KrwioBieg Kraków
Październik 7, 2017 (11:00)

VII Charytatywny Bieg Wybiegaj Sprawn...
Październik 8, 2017 (11:15)

Bieg Jesień 2017
Październik 21, 2017 (11:00)

Bieg Zima 2017
Grudzień 10, 2017 (11:00)

BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA
Grudzień 16, 2017 (12:00)

Pełny Kalendarz
Dodaj Imprezę
Poznań - Maraton 2017 - pion
Piotr i Paweł 2017 - Poznań - pion
Poznań - Maraton 2017 - pion
Piotr i Paweł 2017 - Poznań - middle

Maraton Lednicki
VII Maraton Lednicki 4.06.2011
10.06.2011.

Bartosz Kurzawski: Już po raz siódmy wystartował spod pomnika Poznańskiego Czerwca Maraton Lednicki im. Jana Pawła II. Celem były Pola Lednickie, które jak co roku, gościły uczestników Lednickiego Spotkania Młodych, które w tym roku obchodzono pod hasłem: „ JPII - Liczy się świętość!". Pod Poznańskimi Krzyżami powitała nas piękna pogoda, chyba lepsza na plażę, niż pokonywanie biegiem 46km. Prezes Stowarzyszenia Biegowego „Brylant Kórnik" Krzysztof Buszkiewicz, po udzieleniu wywiadu dla radia i telewizji, powitał biegaczy i dał sygnał do startu. 98 śmiałków ruszyło na trasę, a nad nimi powiewały flagi miejscowości, z których przybyli.

Czytaj całość
 
"JPII - Liczy się świętość!" - VII Maraton Lednicki - 4.06.2011
22.04.2011.
ImageRegulamin
Trasa biegu
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie
 
Izabella Moskal: Tym hasłem Papieża Jana Pawła II rozpoczynają się 4 czerwca 2011 r. XV Spotkania Młodych na Lednicy koło Poznania,a wraz z nimi już po raz kolejny z Placu pod Poznańskimi Krzyżami ruszy VII Maraton Lednicki.  46 kilometrowa trasa wiodąca ulicami Poznania w kierunku północno-wschodnim będzie także spotkaniem z przylegającymi do miasta parafiami w Koziegłowach, Wierzenicy, Karłowicach i Wronczynie. Już teraz trwają intensywne prace zarówno na Lednicy, jak i w podpoznańskim Kórniku, gdzie rodzą się kolejne działania związane z organizacją maratonu. Nie zabraknie w nim stałych punktów, charakterystycznych dla tej imprezy, ale pojawi się także niespodzianka dla wszystkich biegaczy. Ci , którzy biegną z nami  już kolejny raz wiedzą, że maraton odbywa się bez pomiaru czasu i w zwartej grupie, co czyni ten bieg bardzo towarzyskim, skłaniającym do rozmów podczas jego trwania. Zapisy ruszyły dwa dni temu a lista stale się wydłuża, więc warto się spieszyć, bo liczba uczestników jest ograniczona.
Czytaj całość
 
VI Maraton Lednicki - 05.06.2010 - relacja
10.06.2010.
ImageDział poświęcony imprezie

Izabella Moskal: XIV Ogólnopolskie Spotkania Młodych na Lednicy, które odbyło się 5 czerwca, zapisało się pod znakiem słonecznej pogody i tysięcy młodych ludzi na Polach Lednickich. Tematem spotkania była kobieta, jako dar i tajemnica. Z takim też hasłem i przesłaniem po raz szósty ruszył Maraton Lednicki z Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu. 103 maratończyków z Poznania, Kórnika, Oleśnicy, Gniezna, Torunia i innych polskich miast i miejscowości pokonało 46 km odcinek, dzielący stolicę Wielkopolski z Polami Lednickimi. W drodze uczestnicy zatrzymywali się kilkakrotnie, by spotkać się z parafiami w Koziegłowach, Karłowicach, Wronczynie, Łagiewnikach i Skrzetuszewie. Niezbyt wyśrubowane tempo biegu stwarzało doskonałą okazję do rozmów i kontemplacji.
Czytaj całość
 
Pęka setka zgłoszonych do VI Maratonu Lednickiego
16.05.2010.
ImageDział poświęcony Maratonowi Lednickiemu

Izabella Moskal: Za niespełna 3 tygodnie, bo już 5 czerwca, znów zapełni się Plac Adama Mickiewicza w Poznaniu uczestnikami Maratonu Lednickiego. Szósta edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Oprócz zmienionej i nieco przedłużonej trasy (46 km), na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe. Znajdzie się w nich m.in. atrakcyjna okolicznościowa koszulka i słoiczek miodu, który dostanie każdy uczestnik Spotkań Młodych na Lednicy. Lista startowa zapełnia się w niebezpiecznym tempie, a organizator przygotował tylko 250 miejsc. Chętnych do wzięcia udziału zachęcamy do odwiedzenia zakładki "kalendarz", gdzie znajdziecie więcej informacji na temat biegu.
Czytaj całość
 
VI Maraton Lednicki 2010 - przypominamy o zapisach
09.04.2010.
ImageRegulamin
Relacja 2007
Relacja 2008
Dział poświęcony Maratonowi Lednickiemu

Izabella Moskal: Już za chwilę rusza VI MARATON LEDNICKI!!! Zapisy trwają, a lista startujących stale się zwiększa. Przypominamy, że w tym roku wprowadziliśmy dwie nowości: NOWĄ TRASĘ I LIMIT UCZESTNIKÓW DO 250 OSÓB. Patronem medialnym Maratonu jest portal www.maratonczyk.pl
Zapraszamy na stronę internetową organizatora, którym jest Stowarzyszenie Biegowe 'Brylant Kórnik" www.brylant.blink.pl Nie czekaj! Zapisz się dziś!
Czytaj całość
 
VI Maraton Lednicki 2010 - ruszają zapisy
10.02.2010.
ImageRelacja 2007
Relacja 2008
Regulamin

Izabella Moskal:VI Maraton Lednicki zbliża się wielkimi krokami. Cieszymy się, że niektórzy z Was są z nami od początku i chcą przeżyć kolejny bieg, który odbędzie się 5 czerwca (sobota). Dotychczasowe pięć edycji zamyka pewien etap, zwłaszcza jeśli chodzi o trasę. W poprzednich biegach odcinki podzieliliśmy mniej więcej co 7 km, tym razem z uwagi na nieco dłuższą trasę, przeciętnie będą to odcinki 9-kilometrowe. Zmianie uległa także początkowa część trasy, która przebiega przez Koziegłowy. Zmieniliśmy także regulamin, określając w nim limit do 250 uczestników ze względów bezpieczeństwa przy otwartym ruchu. Pracujemy  też nad usprawnieniem działania biura zapisów, które otworzymy wcześniej tak, aby każdy spokojnie mógł do nas dotrzeć. Ci, którzy będą biegli z nami po raz pierwszy, z pewnością nie rozczarują się, bo Maraton Lednicki ma wyjątkowy charakter: brak tutaj rywalizacji i gonitwy startowej. Nie zapomnieliśmy także o ciekawym i atrakcyjnym pakiecie pamiątkowym dla każdego uczestnika. Już dziś uruchamiamy listę startową i regulamin z mapą. Zapraszamy!
Czytaj całość
 
V Jubileuszowy Maraton Lednicki zakończony
11.06.2009.
ImageGaleria

Izabela Moskal: V Jubileuszowy Maraton Lednicki zakończony. W biegu wzięło udział 121 biegaczy, którzy pokonali dystans 45,5 km podzielony na 7 odcinków, z których najdłuższy miał około 9 km. W drodze na Pola Lednickie uczestnicy odwiedzili m.in. parafie w Kobylnicy, Wierzenicy i Wronczynie, które przywitały ich domowymi wypiekami, chlebem ze smalcem i napojami. Spokojne tempo biegu i brak rywalizacji, nie przypadkowo ustalone przez organizatora, stwarzały doskonałą okazję do rozmów między biegaczami.
Czytaj całość
 
V Jubileuszowy Maraton Lednicki - 6.06.2009
28.05.2009.
ImageRelacja 2007
Relacja 2008

Izabella Moskal: Już 6 czerwca w sobotę, w ramach corocznych spotkań młodzieży chrześcijańskiej na Polach Lednickich, rusza V Jubileuszowy Maraton Lednicki. Głównym organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Biegowe Brylant Kórnik. Już teraz zgłoszonych mamy prawie 100 uczestników, a chętnych przybywa z dnia na dzień. Na maratończyków czeka, jak zawsze, wspaniała towarzyska i niepowtarzalna atmosfera wspólnoty duchowej i sportowej, atrakcyjny jubileuszowy pakiet z koszulką okolicznościową i wyjątkowym Krzyżem Lednickim oraz tysiące modlących się ludzi pod Rybą. 45- kilometrowy bieg ma charakter towarzyskiej pielgrzymki sportowej bez rywalizacji, czego nie spotyka się w większości organizowanych biegów na terenie kraju.

Czytaj całość
 
IV Maraton Lednicki - 7.06.2008
10.06.2008.
ImageGaleria
 
W sobotę 7 czerwca 2008 po raz czwarty wyruszył z Poznania wyjątkowy bieg - IV Maraton Lednicki ku czci Jana Pawła II. Bieg, który jest z założenia biegiem towarzyskim, wzbudza bardzo wiele emocji, choć nie powoduje ich rywalizacja. Najważniejsze tego dnia jest SPOTKANIE z drugim człowiekiem: z tymi którzy towarzyszą nam na trasie, czekają na miejscach postoju i na mecie na Polach Lednickich pod „Rybą".  
Czytaj całość
 
III MARATON LEDNICKI im. JANA PAWŁA II - 2.06.2007
04.06.2007.
ImageGaleria cz. I
Galeria czII NEW!

Dorota Świderska: III Maraton Lednicki im. Jana Pawła II.. Maraton towarzyski.. Jego formuła nie przewiduje aby dobiec z najlepszym czasem. Biegacze nie biegną w nim dla rekordów i rywalizacji. Biegną razem, zwartą grupą w sobie tylko znanych intencjach.. Biegną, aby dobiec razem na Pola Lednickie - pod Rybę.
Czytaj całość
 
Kalenji
Maratończyk na FB
maratonczyk
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Ewuniu jesteś Wspaniała, Cudowna!!! Wielkie Gratulacje!!! Brawa dla ...
więcej...
przez Jadwiga

Wielkie brawa dla Polaków! Błażeja i Ewy! Dobra zmiana na podium :)
więcej...
przez Mario

Dla mnie pogoda do biegania idealna. Nie mogło być lepiej. Niestet...
więcej...
przez Bednarek

kto śmie blokować CAŁE MIASTO?
więcej...
przez Wkurzeni

kto śmie blokować CAŁE MIASTO?
więcej...
przez Wkurzeni

Super zdjęcia. Czekamy na więcej :)
więcej...
przez Sławek

Świetne zdjęcia. Czekam na więcej. Będzie więcej? Tri udany super. Moj...
więcej...
przez Michał

Piotr i Paweł 2017 - Poznań - pion
Poznań - Maraton 2017 - pion
Piotr i Paweł 2017 - Poznań - pion
© 2017 MARATOŃCZYK
Untitled Document