Budapest Marathon 2016 - top
Puma kostka
Menu główne
Start
Trening
Wyniki
Galeria zdjęć
Zdrowie
Kalendarz
TV MARATOŃCZYK
Maratony Zagraniczne
Biegi Ekstremalne
Biegi na Orientację
Rajdy
Ciekawostki
Historia
Archiwum
Bieganie w reklamie
Narty Biegowe
K2
Triathlon
Ogłoszenia
Testy Sprzętu
Kontakt
Najbliższe Imprezy
Maraton Północy
Październik 2, 2016 (09:00)

Pełny Kalendarz
Dodaj Imprezę
Kalendarz Imprez
Sierpień 2016 Wrzesień 2016 Październik 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
Tydzień 35 1 2 3 4
Tydzień 36 5 6 7 8 9 10 11
Tydzień 37 12 13 14 15 16 17 18
Tydzień 38 19 20 21 22 23 24 25
Tydzień 39 26 27 28 29 30
Dodaj nowe zdarzenie Dodaj nowe zdarzenie
Start
30 lat minęło - Berlin Marathon 1986 - 2016
24.09.2016.

Strona imprezy
Dział - Maratony zagraniczne

Image
Berlin Marathon 1986 / 2016

Irina Hulanicka relacjonuje z Berlina i wspomina jak to było 30 lat temu kiedy ukończyła berliński maraton na 6 pozycji!

Irina Hulanicka: 25 września 2016 w niedzielę w Berlinie wystartuje 43 BMW Berlin Marathon. Berlin to miasto gdzie bardzo często są poprawiane rekordy świata w maratonie. Organizatorzy także  w tym roku liczą na poprawienie rekordu trasy. Nic dziwnego, że biegacze elity chcą  wystartować w tym maratonie. Sława maratonu przyciąga też biegaczy amatorów. W tym roku na dystansie 42 km 195 m wystartuje 41 283 biegaczy, 5 445 rolkarzy i 222 wózkarzy ze 122 krajów.

Podobnie jak w poprzednich latach walka o pierwsze pozycje rozegra się pomiędzy zawodnikami z Kenii i Etiopii. Wszyscy liczą na ładną pogodę, ale na współpracę niekoniecznie:). Wśród kobiet nie ma wyraźnej gwiazdy – tu możemy spodziewać się niespodzianki.

Prognoza na 25 września – +24 C i słońce.

Pakiety startowe można już odbierać od czwartku. Ale w tym roku została zmieniona  lokalizacja Expo, zamiast Lotniska Tempelhof, Expo ulokowano w post przemysłowym kompleksie niedaleko Centrum Berlina.

30 lat temu – 28.09.1986 w Berlinie Zachodnim odbył się 13. Kappa Berlin Marathon. W tamtym biegu Polacy byli bardzo widoczną grupą. Wygrał wtedy Polak Bogusław Psujek (2:11:03),  a Zbigniew Pierzynka zajął 5 miejsce (2:13:02) i Paweł Lorens 6 miejsce (2:13:05). Wśród kobiet Renata Kokowska była czwarta 2:36:11), Irina Hulanicka – 6 miejsce (2:39:37). Na starcie stanęło około 12 tysięcy biegaczy i nie było chipów (to znaczy że był tylko czas brutto). Już wtedy jednak były strefy czasowe. Start był usytuowany przed Reichstagiem. Pogoda była słoneczna i dosyć ciepło. Ja pamiętam  tylko start dziewczyn (było nas chyba 8) z Polski. Biegliśmy razem z trenerem Janusz Wąsowskim. Nie pamiętam czy zakładaliśmy na jaki wynik biegniemy. Pamiętam jednak, że ja na 20 km stwierdziłam, że biegniemy za wolno i przyspieszyłam. Trener pobiegł ze mną. Za metą już zgubiliśmy się. Mieszkaliśmy w różnych miejscach Berlina Zachodniego. Wieczorem jeszcze było zakończenie imprezy – to spotkaliśmy się dopiero tam. Tam też odbywały się dekoracje i koncert. Nagrody były finansowe oraz porcelana, którą mam do dziś :). Podczas imprezy poznałam Christoph Koppa – dyrektora Berlińskiego Maratonu odpowiedzialnego za zaproszonych zawodników. W tym roku umówiłam się z nim na wspólne zdjęcie. 30 lat minęło – a my wciąż spotykamy się na tej samej imprezie.

Czytaj całość
 
PZU Maraton Warszawski - Fotorelacja - Tak było rok temu...
27.09.2015.
38. PZU  Maraton Warszawski już w niedzielę - 25.09.2016. Zapowiadają się duże emocje.  W ostatnich godzinach przed startem polecamy Wam nasza obszerną galerię zdjęciową, aby już wczuwać się w atmosferę tej interesująco zapowiadającej się imprezy. W zeszlym roku maraton po raz ostatni finiszował na Stadionie Narodowym. Zwycięzcami zostali został Omullo Ezekiel (Kenia) z wynikiem 02:09:19 i Ruth Wanjiru (Kenia), która pokonała dystans w czasie 02:29:39. Maratoński dystans ukończyło 6506 osób spośród 6583 startujących. Powodzenia!

Czytaj całość
 
W ten weekend startuje 38.PZU Maraton Warszawski!
22.09.2016.
 
Image
 
Magdalena Sosna: W niedzielę 25 września ulicami Warszawy pobiegną uczestnicy 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Tegoroczna edycja imprezy będzie pod wieloma względami wyjątkowa.

Tegoroczny Maraton Warszawski jest najważniejszym wydarzeniem sportowym w kalendarzu obchodów jubileuszowych Uniwersytetu Warszawskiego. W związku z uroczystościami wokół 200-lecia UW maratończycy wystartują spod bram uczelni, a rywalizację zakończą na Wisłostradzie, przy Parku Fontann.Organizowany nieprzerwanie od 1979 roku wielki bieg jest, podobnie jak sam Uniwersytet, wizytówką stolicy. Królewski dystans poprowadzi przez najpiękniejsze oraz historyczne punkty Warszawy. W ręce tych, którym uda się pokonaćpełne 42,195 km, trafi w tym roku medal ozdobiony wierną kopią bramy Uniwersytetu.

38. PZU Maraton Warszawski to także biegi i imprezy towarzyszące. Na wszystkich tych, dla których 42 km i 195 m to jeszcze zbyt duże wyzwanie czeka bieg na 5 km, który wpisał się już na stałe w program maratońskiego weekendu. Biegacze startujący w tej konkurencji także finiszują przy Parku Fontann, podobnie jak uczestnicy Maratonu, dzięki czemu mogą poczuć prawdziwesportowe emocje i usłyszeć doping ogromnej rzeszy kibiców. 

Czytaj całość
 
Bereznowska i Socha triumfują w Maratonie wokół Zalewu Sulejowskiego
21.09.2016.
 
Image
 
Bartek Sobecki: Po raz kolejny Sulejów gościł rowerzystów i biegaczy, którzy ścigali się na trzech trasach: maratonu rowerowego na 50 km, ultramaratonu biegowego 50 km i biegu na 10 km. 17 września odbyła się trzecia edycja Maratonu wokół Zalewu Sulejowskiego. Centrum zawodów zlokalizowane w zabytkowym Opactwie Cystersów przyciągnęło na start ponad 400 zawodników z całego kraju, a także zagranicznych gości.

Najszybszy na 50 km trasie rowerowej był Mariusz Marszałek z Domaniewic (Trybik Northwave Team), czas 1:45:18, który powtórzył sukces z ubiegłego roku. Najlepsza wśród pań była Joanna Grabara z Piotrkowa Tryb. (FUDU&Co. Sport team), która pokonała trasę w czasie 2:44:54. Łącznie na trasie rowerowej wystartowały 243 osoby.

Na tej samej pętli rywalizowało 88 biegaczy. Zwycięzcą został Miłosz Socha z Janówki (trucht.com), osiągając czas 3:52:00. Najlepszą zawodniczką była Patrycja Bereznowska z Ossowa (Lechici Zielonka Pro) - czas 4:17:14, która zajęła znakomite 8 miejsce w klasyfikacji open.

Czytaj całość
 
Robert Celiński prezentuje trailer filmu - "W pogoni za oddechem"
20.09.2016.

Robert Celiński: Chciałbym Wam zaprezentować najnowszy trajler do filmu , który niebawem będzie można obejrzeć. Tytuł filmu "W pogoni za oddechem". Produkcja ten naszego filmu kosztowała na wiele wysiłku i mam nadzieję ze będzie to warte poświęcenia czasu. Film-dokument będzie obrazował moją ostatnią wyprawę na Tenzing Hillary Everest Marathon w Nepalu. Moje przygotowania, życie tam w Himalajach, aklimatyzację, rozterki i to co człowiekowi towarzyszy podczas wielotygodniowej wyprawy na ten maraton. Powstanie tego filmu było możliwe dzięki moim partnerom, których tu trzeba wymienić " LOTTO EXTREME, MIASTO ŁUKÓW, 4F, NIK, ADIDAS, SMAIL DESIGN CLINIC, FUNDACJA KUKUCZKI, FUNDACJA CEGIEŁKOWO. TO PIERWSZY FILM , KTÓRY WYPRODUKOWALIŚMY I BĘDĄ NASTĘPNE Z MOICH WYPRAW O STARTÓW W BIEGACH EXTREMALNYCH.

ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM
ROBERT CELIŃSKI
 

Czytaj całość
 
III Bieg Instytutu Lotnictwa - sztafety na start!
20.09.2016.

Strona zawodów
FB

Image 

Bartek Sobecki: W dniu 9 października w Warszawie odbędzie się III Bieg Instytutu Lotnictwa. Zawodnicy rywalizować będą  na dystansie 5 km oraz w biegu sztafetowym. Trasa biegu wytyczona będzie po zamkniętych na co dzień dla zwiedzających terenach Instytutu Lotnictwa.

Bieg Instytutu Lotnictwa to jedyna okazja, żeby pobiegać po nietypowej trasie wzdłuż której znajdują się zabytkowe samoloty. Podczas imprezy oprócz rywalizacji na 5 km, każdy będzie mógł wystartować w biegu sztafetowym! Drużyny składają się z trzech zawodników, każdy do pokonania będzie miał pętlę ok. 1700 metrów. Uczestnicy biegu głównego mogą również wziąć udział w biegu sztafetowym!

– Już po raz trzeci będziemy gościć biegaczy na naszym terenie – mówi Piotr Dąbrowski z Instytutu Lotnictwa  – w ubiegłym roku wystartowało prawie pięciuset zawodników, którzy walczyli o jak najlepsze czasy na 5 km trasie. W tym roku poszerzamy ofertę dla biegaczy dokładają do imprezy rywalizację sztafet! Atutem Biegu Instytutu jest to, że można wystartować zarówno w biegu głównym jak i sztafetowym wspólnie ze znajomymi. Wzorem ubiegłego roku wszyscy zawodnicy, którzy wystartują w biegu otrzymają pamiątkowe koszulki, a na mecie okazałe medale. Po biegach nastąpi dodatkowe losowanie nagród wśród wszystkich uczestników zawodów.

Czytaj całość
 
6. TOP AUTO Białystok Biega z rekordem frekwencji i zaręczynami!
19.09.2016.

Strona zawodów

Image

Marcin Dulnik: Za nami weekendowe święto biegania, czyli szósta edycja biegu TOP AUTO Białystok Biega. W sobotę ponad 800 dzieci wzięło udział w biegu Homeschool Run, a po południu odbył się otwarty bieg rodzinny. W niedzielę najszybciej dystans 5 kilometrów pokonał Przemysław Dąbrowski, a na trasie o długości 10 kilometrów najlepszy okazał się Białorusin Igor Teterukov. Wśród kobiet triumfowały Katarzyna Rutkowska oraz Iryna Somova z Białorusi. Niedzielne biegi główne ukończyło łącznie 1334 biegaczy, co oznacza nowy rekord frekwencji na wrześniowej imprezie Fundacji Białystok Biega.

Biegi dla dzieci towarzyszą imprezie TOP AUTO Białystok Biega od pierwszej edycji. Od dwóch lat impreza odbywa się pod szyldem Homeschool Run i z roku na rok przyciąga na start coraz więcej młodych adeptów biegania. W tegorocznej edycji biegów na dystansach 100m, 600m i 1km wystartowało łącznie 800 dzieci, czyli o 200 więcej, niż rok temu! Wszyscy świetnie się bawili, nie obowiązywał pomiar czasu, a każdy na mecie otrzymał medal.

„To doskonały sposób, aby wśród najmłodszych popularyzować bieganie i ruch na świeżym powietrzu. O tym, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy świadczy coraz wyższy limit uczestników Homeschool Run. To nas oczywiście wcale nie martwi, z radością patrzymy na entuzjazm i spontaniczność dzieciaków, które czerpią z biegu wiele radości. Jesteśmy przekonani, że wielu z nich w przyszłości stanie na starcie biegów głównych.” – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega. 

Czytaj całość
 
Ciekawsze wyniki z weekendu 17-18.09.2016
19.09.2016.

VII Elbląski Półmaraton - Bażant - 18.09.2016     
Biegowe GP Dzielnic Gdańska - 3 edycja - 18.09.2016     
Duathlon Przodkowo - 18.09.2016     
Bieg IT - Wrocław - 18.09.2016      
Sobótczańska Dziesiątka - Sobótka - 18.09.2016     
6. TOP AUTO Białystok Biega - 18.09.2016     
39. Bieg Lechitów - 18.09.2016      
BIEGw.NET - 17.09.2016     
IV Kleszczów na piątkę - 18.09.2016     
XXXII Bieg Pokoju - Rumia - 18.09.2016     
X EKO Bieg po Dolinie Będkowskiej - 18.09.2016     
I Bieg Sulecha - Sulechów - 18.09.2016      
IV Bieg Uliczny "Szlakami zabytów Nysy" - 18.09.2016     
ZaDyszka Bydgoska - Bydgoszcz - 18.09.2016     
III Bieg Czterech Generałów - Nowy Dwór Mazowiecki - 18.09.2016     
VI Bieg Przemysława - Pleszew - 18.09.2016     
Serce w biegu w Szczawnie - Zdroju - 18.09.2016    
8 Bytomski Półmaraton - 18.09.2016     
I Lubaski Cross Szlakiem Bursztynowym - 18.09.2016     
Kórnik Triathlon - 18.09.2016     
Zabierz PIESia do Międzylesia - 18.09.2016     
III Zaporowy Ultramaraton - Orelec - 18.09.2016     
V Półmaraton MONDI - Chełmno - Świecie - 18.09.2016     
XXXV Łowicki Półmaraton Jesieni - Łowicz - 18.09.2016     
I Triathlon Stryków - 17.09.2016     
Rodzinny Bieg Czyste Miasto Gdańsk" - 17.09.2016      
XXXII Memoriał Bogusława Psujka - 17.09.2016     
III Korona Wielkopolski 2016/2017 - Rożnowice - 17.09.2016     
V Bieg Pamięci Karolewo-Więcbork - 17.09.2016     
Bieg Gladiatora - Zielona Góra - 17.09.2016     
VI Jastrzębska Dziesiątka - Jastrzębie Zdrój - 17.09.2016     
2. Ultramaraton Kaszubska Poniewierka - Wieżyca - Sopot - 17.09.2016     
V Bieg Pamięci Karolewo-Więcbork - 17.09.2016     
Charlotta ZOO Triathlon - 17.09.2016     
II Goal Zero Hero Run - Bydgoszcz - 17.09.2016     
Biegi w Rogoźniku - 17.09.2016     
Forest Run - Mosina - 17.09.2016     
Bieg dla Dzieci Roberta - Poznań     
Garmin Ultra Race Radków - 17.09.2016     
Zaporowy Triathlon - Orelec - 17.09.2016

Czytaj całość
 
Kleszczów na Piątkę - Katarzyna Kowalska najlepsza! - 18.09.2016
19.09.2016.

Wyniki

Galeria cz. 1
Galeria cz. 2
Galeria cz. 3
Galeria cz. 4
Galeria cz. 5
Galeria cz. 6
Galeria cz. 7

Relacja 2015
Relacja 2013
 

Strona zawodów

Image

Wczoraj, 18-go września 2016,w Kleszczowie w powiecie bełchatowskim, w ramach biegu 4. Kleszczów na piątkę na dystansie 5 km odbywały się 5. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet. Najlepsza była Katarzyna Kowalska, która pokonała dystans w czasie 16:24. Pogoda była bardzo dobra do szybkiego biegania. Po fali upałów przyszło zdecydowane ochłodzenie i bieg był o wiele szybszy niż rok temu. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Ewa Jagielska, która w poprzedniej edycji wygrała ze sporą przewagą z czasem 17:07, nie dała rady obronić tytułu, choć w tym roku pobiegła o 21 sekund szybciej. Na metę dotarła jako trzecia z czasem 16:46. Druga była Karolina Półrola z czasem 16:38. 

Lepsze wyniki niż rok temu osiągnęli także mężczyźni. Wczoraj pierwszy na metę wbiegł Maciej Badurek z czasem 14:51. Drugie miejsce wywalczył Robert Głowala z czasem 14:54, trzeci był Patryk Stypułkowski z czasem 15:11. Ubiegłoroczny czas zwycięzcy - Tomasza Osmulskiego (15:15) wynik był słabszy od całego tegorocznego podium. 

Czytaj całość
 
I Triathlon Stryków - 17.09.2016
17.09.2016.
Galeria cz. 1
Galeria cz. 2

Wyniki

Niebawem kolejne galerie i relacja :)
 
Image
 
Jak Wasze wrażenia po I edycji Triathlonu Stryków? Pogoda na pewno sprzyjała dobrym wynikom :) Zawody wygrał Sergiusz Olejniczak z wynikiem 2:05:32. Wśród kobiet zwyciężyła Adriana Kaźmierczak - Sowa z czasem 2:36:48.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 5592
Kalenji
Maratończyk na FB
maratonczyk
Polskie Maratony
Ostatnie komentarze
Irina nic się nie zmieniłaś! Miałaś wspaniały wynik!
więcej...
przez Beata

Byłem tam i podziwiam ten cały wysiłek jaki Pan w to wkłada, ten fizyc...
więcej...
przez Max.

:)
więcej...
przez :)

gdzie będzie można obejrzeć i od kiedy? trzyma w napięciu
więcej...
przez Magda M

Widzę promocja mała trwa:) i tak trzeba, powodzenia.
więcej...
przez Konrad Xyz

Robert jesteśmy z Tobą całym sercem i tak dalej trzymamy kciuki, Pozdr...
więcej...
przez Wittecy

podziwiam i niesamowite że tak idziesz własną drogą a właściwie biegni...
więcej...
przez Maga Rokoczy

© 2016 MARATOŃCZYK
Untitled Document